Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 4 kilós gyereket mennyire...

4 kilós gyereket mennyire nehéz hüvelyi úton megszülni?

Figyelt kérdés
Második babámat 4 kilósnak mondják, nagyon félek emiatt a szüléstől. Nektek simán ment? Császárt ajánlhatnak emiatt?

2019. jún. 4. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Csak a súlya miatt nem fogják a császárt ajánlani.A baba fejmerete és a te alkati adottságaid inkább befolyásolják ezt.En nem tudtam megszulni teraranytalansag miatt.
2019. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltétlen bírok a kérdésedre válaszolni, mert császárral szültem DE. Ezek a számokat ne vedd kpnek. 3050gr al született a fiam és a sima uhon is és a 4Dsen is 5kg felettinek saccolták...
2019. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 piroska és a farkas ***** válasza:
89%
4100 grammal született a kislànyom, fel sem merült a csàszàr, pedig van egy 6 dioptriàs szemüvegem is. Hetekig felülni alig bírtam, olyan gàtsebem lett, de nem a 4100 miatt, hanem a fejkörfogat miatt. Kisfiam 3900 gramm lett, ami nem szàmottevően kevesebb, de a fejecskéje keskenyebb volt, még aznap lelépcsőztem 6 emeletet. Szóval, ha àtlagos testalkat vagy, és àtlagosnak mérik a baba fejkörfogatàt, akkor ne aggódj.
2019. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az elso baba volt ilyen sulyu, a feje is eleg nagy volt (36 cm-es fejkorfogat).

Nem volt kulonosebben nehez megszulni, osszehasonlitva a kozepso gyerekkel sem, nekem o lett kicsi, 3100 gramm.

Szoval eloszor szulokent sem ereztem neheznek, a vajudas pl kifejezetten rovid volt, zart mehszajrol spontan indulassal, rasegites nelkul 3,5 orat vajudtam. Azt mondta a doki, hogy epp azert is, mert jo sulyu volt a gyerek es be volt mar illeszkedve, nyomta a mehszajat a sulyaval es ezert is haladt gyorsan a tagulas.

A kitolas volt eleg hosszu, kb 45 oerc, mert gatvedelemmel szultem, lassan haladhattunk elore.

Igaz, a latszolagos testalkatnak sincs koze ehhez szerintem, legalabbis en vekonyka vagyok es eleg keskeny a csipom is meg 3 gyerek utan is, elso elott meg kifejezetten fius alkatu voltam.

2019. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Nem akarlak megijeszteni, de egy 4+ kilós babát baromi nehéz megszülni. A második fiam 4150g-mal született, de fel sem merült a császar meg akkor sem, mikor nem fért ki, csak a gátmetszes volt nagyobb, mint a nagyfiamnál.

Pedig én 173 centi magas vahyok, mondhatni szélesebb csipovel, de mikor kitoltam a testét, azt hittem elájulok. Csak ezert viszont nem ajánlanak császárt. Amikor a nagyobb fiam született, a szobaban egy anyuka 4,5 kg fölötti babát szült normál, hüvrlyi úton.

2019. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
4 kilósat siman meg lehet szülni, ha optimálisan tágulsz. Az nem egy extrém méret.
2019. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
2 hetes a fiam, úgyhogy meg friss az emlék . 4050grammal született, es sokkal könnyebb volt megszulni mint a 3720grammos battyat. Testileg, lelkileg teljesen jól voltam szules utan, míg az előző szülésnél 2 hetig csak a kanapet nyomtam...
2019. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

4280gr-al (38cm fej) született a második lányom hüvelyi úton, 3,5 óra alatt . Őszintén szólva a szülés közben volt néha olyan "megdöglök" érzésem, de utána ugyanolyan volt mint az elsővel (aki 35 hétre született 2770gr-al)

Én is féltem emiatt mikor besaccolták először 4kg-nak, aztán gondoltam úgyse lesz akkora, de mégis akkora lett :)))

Szóval lényeg a lényeg, hogy simán ment minden :)

2019. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valamennyire megnyugodtam, hogy nem feltétlen lesz nehezebb ez a szülés, mint a 3,5 kilós gyerekkel. Igazából én is reménykedem, hogy hátha nem is akkora, mert ismerőseimnek is jóval nagyobbakat mértek ultrahangon, mint valójában lett a gyerekük.

Az alkatomat normálnak mondanám, egyet már szültem, viszonylag könnyen. Fejben próbálom magam felkészíteni, hogy ez lehet, hogy durvább lesz. :/

2019. jún. 4. 15:43
 10/16 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Igaz, h " csak" 3600- tal születtem, de hàrmunk közül én voltam anno a legnagyobb, és anyukàm àllítja, h a legkönnyebb szülése voltam, volt bennem erő kijönni :)
2019. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!