Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 4 kilós gyereket mennyire...

4 kilós gyereket mennyire nehéz hüvelyi úton megszülni?

Figyelt kérdés
Második babámat 4 kilósnak mondják, nagyon félek emiatt a szüléstől. Nektek simán ment? Császárt ajánlhatnak emiatt?

2019. jún. 4. 13:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

Önmagában a súlya miatt nem nehéz a szülés.

Sok minden befolyásolhatja, a te alkati tényezőid, meg hogy milyen gyorsan tágulsz stb.

Én 175 cm vagyok, széles csípővel, nem voltak illúzióim, hogy nagy lesz a gyerek, anyukám 5 kg-val született,igaz 6. gyereknek, és általában minden gyerek kicsit nagyobb, mint a testvérei. De apai ágon is voltak 5 kg-s gyerekek.

Első gyerekem 4120 gr, 56 cm volt. Nem akart kijönni, oxitocinnal indították.Így 1 órát vajúdtam, de az valami borzalmas volt. De állítólag az oxitocin az ilyen, a kitolás maga már megkönnyebbülés volt. Azért mondta a doki, hogyha fél kg-val kisebb lett volna, és nem jött volna ilyen gyorsan, akkor mehetett volna a gátvédelem, így nem. A fejkörfogatára már nem emlékszem. Hogy mikor vágtak, azt nem is vettem észre, viszont a varrás az egy rémálom volt, és utána 2 hétig nem bírtam ülni, az első szex rémes volt. És utána nagyon sokáig fájt,azt hittem alul sosem leszek már a régi.

A második gyerek nem lett sokkal nagyobb 4290 gramm, 61 cm, fejét neki sem tudom. Szerencsére ő indult spontán, össze sem lehet hasonlítani a két szülést. A vajúdást meg sem éreztem, a kitolás kicsit nehezebb volt, mivel itt volt gátvédelem. Viszont utólag nagyon örültem ennek. Egy darab varrásom nem volt, másnap már ültem 2 hét múlva el is felejtettem, hogy szültem.

2019. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
4,5kg becsülték a súlyát a fiamnak, engem vert a víz h mi lesz... Császár fel sem merült a dokiban. Végül 3800al született, 35cm fejkorfogattal, gátvédelemmel. Most várjuk a következőt, azért félek mert mondják minél tobbedik baba, annál nagyobb...
2019. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%
Most komolyan 0% mert elmondtam, hogy nehez megszülni egy 4+kg gyereket? Szánalom
2019. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem az első babám 3800gramm volt- 37cm volt a feje...

nem a súly számít állítólag, hanem a fejméret.

Nekem ő nehezen bújt ki, hiába nyomtam, de mikor kint volt a feje- kint volt hirtelen az egész gyerek, ömlött a magzatvíz - olyan érzés volt amikor a nyomástól eldurran a pezsgősdugó.... :D


A második és harmadik gyerekem sokkal kisebb volt mint az első. 2600 és 3050grammal születtek.

2019. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A testvérem 4200 grammos babát szült meg nemrég, természetes úton, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül, és azt mondta az előző szüléshez képest jóval gyorsabb és könnyebb volt.

Szerintem sem a súlyától függ. Sokan szülnek 3800g körül, ahhoz már nagyon közel van a 4kg.

2019. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
azt szokták mondani,ogy 3-3,5-4-4,5-5 kilos babát könyebb megszülni mitn az 1-2-2,5 kilos babát suly miatt.
2021. szept. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!