Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lehet az oka a szülés óta...

Mi lehet az oka a szülés óta fennálló hasfájásoknak?

Figyelt kérdés
Egy éve szültem hüvelyi úton. Szétnyílva maradt a hasizmom, de kizárólag a köldököm körül, ott viszont nagyon (kb. 4-5 cm szélesen). Esztétikai problémákat ez nekem nem okoz, nincs tőle terheshasam. Tavaly köldöktáji hasi panaszok miatt jelentkeztem sebészhez, aki a szétnyílt hasizmon kívül kb. ujjbegyet befogadó köldöksérvkaput állapított meg. Szülés óta eleinte elszórtan jelentkeztek nálam furcsa hasi fájdalmak, mostanra viszont ezek állandósultak. Főleg a köldököm körül és az afölötti sávban, de valamennyire az egész felhas területén is a következőket tapasztalom: szúró, nyomó, húzó, feszítő, görcsös, izomlázszerű fájdalmak, diszkomfortérzések. Ezek az érzések emelés, erőkifejtés és evés-ivás hatására fokozódnak. Ami még furcsa, hogy szülés óta egyáltalán nem tudok tornázni, mert begörcsöl a hasam bármilyen torna közben vagy után. Eddig kizárólag a speciális szétnyílt hasizom tornát tudtam végezni, most viszont már ettől is izomlázszerűen görcsöl a hasam. Az eddig felsorolt tünetekhez most már hányinger ia társul. Természetesen elmegyek magamat kivizsgáltatni: elmegyek újra a sebészetre és belgyógyászhoz, gasztroenterológushoz is elmegyek ezekkel a panaszokkal. Szerintetek mi állhat a panaszok hátterében? Tapasztaltatok esetleg hasonlót?

#hasfájás #hasizom #szétnyít
2019. jún. 9. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az orvos megállapította a köldöksérvet, akkor nem javasolta a műtétet ?
2019. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem állapított meg köldöksérvet, csak kb. ujjbegyet befogadó sérvkaput.
2019. jún. 9. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Többek között azért nem tudsz tornázni, mert szét van nyílva a hasizom. Lehet, hogy nem okoz esztétikai problémát, nekem is köldöknél van szétnyílva egyujjnyira, de járok edzésre és csak olyan gyakorlatokat végzünk, amiktől majd záródik a hasizom, az ilyenek mint egyenes felülés, planking stb kizárva, tovább rontanának a helyzeten.

Egyébként az ennyire szétnyílt hasizom, mint ami neked is van, hosszú távon nem esztétikai, hanem egészségügyi problémákhoz vezet, mint sérv, gerincfájdalom, derékfájdalom, inkontinencia. Szerintem vizsgáltasd ki magad mindenképp, de mellette lehet érdemes lenne segítséget kérned valakitől, aki ért ahhoz is, hogy mit lehet tenni a szétnyílt hasizommal.

2019. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!