Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki önként választ császármetszés a biztonságosabb szülés érdekében?

Figyelt kérdés
Mostanában sok az ilyen kérdés, és őszintén én is elgondolkodtam rajta. Félek a komplikációktól.

2019. jún. 9. 20:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%

Az a velemenyem, hogy itthon is valasztahatova kene tenni. Es az is a velemenyem, hogy nagyon jo lenne, ha itthon is a kedves anyukak (barmelyik taborbol) a sajat szulesukkel foglalkoznanak, a masikenak az ocsarlasa helyett.

Ez a nem kuzdi at magat a szulocsatornan hulyeseg meg... jajj nem kommentalom tovabb, mentalis es fizikai fajdalmat egyszerre okoz az ilyen sz@r szoveg.


En magam azt hiszem a termeszetes szules fele hajlok, mert rettegek a katetertol. Most ne kerdezd miert pont attol. Plusz eletemben nem voltam korhazban es egyszer vettek tolem vert is. Szoval amilyen keveset csak orvos hozzamerhet annyira keveset szeretnem. Aztan persze kiderul.

Egyebkent az oxigenhianyos tortenetekre reflektalva: sajnos 3 ilyen ember van a kornyezetemben aki igy szuletett. Az egyik gyakorlatilag zoldseg, a masik autista, szellemi fogyatekos es mozgasserult, de a szulei eron felul fejlesztik, volt Amerikaban muteten, igy iskolaba jar es kommunikal. A harmadik “csak” testi fogyatekos es o jart a legrosszabbul, mert szeretne ferjet es gyerekeket, neki is a jo pasik tetszenek, de tudja, hogy semmi eselye olyan eletet elni, amilyet szeretne. Egyebkent diplomas.


Ketto koraszulott volt egyiknel pedig orvosi muhiba, hogy tobb mint 30 ora vajudas utan sem csaszaroztak. A koraszulotekkel lassuk be, lutri ez a dolog es nem a termeszetes vs csaszar dolog dont. Azt meg remelem, hogy a mai nok talpraesetebbek annal, mint hogy egy nap szenvedes utan ne parancsoljak a dokit a mutobe szikevel a kezeben. (Illetve szerintem a dokik is jobban szeretik a bekesseget es inkabb vagnak, ha ugy van).

2019. jún. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%

Én program császárral szültem , szégyen nem szégyen de tudtam magamról hogy en nem tudom megszulni , ezt sosem mondtam az orvosomnak es nem is en kértem a császárt de a dokim látta rajtam , hogy valószínű nem menne , persze ezt nem a hasára csapott es ugy döntötte el , de túlsúlyos vagyok , enyhén pánikbeteg ( nincs róla papírom ) , a kórháztól 140-150volt a vernyomsom 120a pulzusom , rettegtem a szulestol , igaz a császártól is de az sokkal behatarolhatobb volt számomra .

Őszintén nem bántam meg , persze ebbe is van jo meg rossz de egyáltalán nem vészes .

Mindenesetre nyilván sokkal másabb simán szülni , es biztos csodás élmény ( nekem a csaszar is az volt megis csak a gyerekem születése , akkor is ha műtéti úton )

De szerintem van az az indok ami miatt egy nő ugy dönt hogy nem akar simán szülni .

Nekem szerencsém volt a dokimmal de vám akit igy simán hagynak vajudni szülni.

2019. jún. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
63%

"Nem ott és akkor arra a pár percre, amíg a kitolás tart (nyolc órát feküdtem kétperces fájásokkal, szóval tudom, hogy a kitolásig vezető rész milyen), mint a hüvelyi szülés, hanem még napokig"


Az jó, mert hüvelyi után meg hónapokig fájt harmadfokú gátsérüléssel... ezerszer inkább a császár.

2019. jún. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
15-ös nem, nem én vagyok az. Írtam is hogy mostanában sok az ilyen kérdés. Köszönöm a válaszokat. Elgondolkoztam, nem a fájdalom miatt csak félek hogy tizen, huszon órás vajúdás után sem veszik ki a babát. Hallottam már sok ilyet ettől lett oxigen hiány.
2019. jún. 10. 04:27
 25/28 anonim ***** válasza:
50%
amint irtam kerdezo en egy ilyenrol hallottam csak de annak mar 35 eve. Szerintem hankiallsz magadett vagy a ferjed melletted, akkor ha eleg erelyesen leptek fel, meg fognak csaszarozni mikor igy erzed, eleg. De persze elore is megbeszelheted a dokival. Vannak korhazak amik hiresen vsaszar ellenesek, csak ha muszaj felkialtassal, ezeket persze erdemes elkerulni.
2019. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
84%
Császármetszés esetén sokkal kevesebb komplikáció léphet fel a magzat esetében, az egész szülés folyamata kiszámítható elôre, nem pedig bizonytalan, mint hüvelyi szülés esetén. Én abszolút meg tudom érteni, ha valaki a mûtétet választja a gyermek (és a saját) egészsége érdekében.
2019. jún. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
45%

Nincs tapasztalatom, de a válaszok még jobban megerősítettek abban, hogy nem szeretnék szülni.

Ha szülnék, csak császárral, de ilyen elítélő hozzáállásokra nincs szükségem.

2019. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
73%
Meg nem szultem, de nem lehet rosszabb egy nagy gerincmutetnel... Ha hasonlo a csaszar akkor ezerszer inkabb az, mint a huvelyi szules. En attol pl rettegek. De mindenkinek szive joga eldonteni, hogyan szul. Szulestol fuggetlenul minden anya teljes erteku.
2020. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!