Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyent tampon tényleg van, és...

Ilyent tampon tényleg van, és ha igen mi a neve?

Figyelt kérdés

sajnos ez olyna mindenki hallotta valakitől infó, így aztán lehet hogy nincs is, de hátha ti tudtok valamit.

Szóval valamint olyasmit hallottunk hogy van egy tampon amit szülés/terhesség megszakítás után 2-3 héttel már lehet használni ahhoz hogy tudon az ember fürdeni.

en június 28ra vagyok kiírva és legalább otthon szeretnék medencébe ülni

szóval ha valakinek van erről infója azt meg köszönném



2019. jún. 13. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Soft tampon létezik, amivel lehet fürdeni, de szülés után legalább a kontrollig nem ajánlott semmilyen tampon.
2019. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Én kötve hiszem, hogy bármit is tanácso feldugdosni egy jó pár hétig hiszen a méhszáj szárulóban van. Ha oda bármi bekerül amire rázár az nagyon durva következményekkel járhat. Semmilyen tampont vagy kelyhet nem lehet használni a 6 hetes kontrollig. Meg lehet, gogy neked 2-3 hét után bezárul de az is lehet, hogy nem illetve a vízzel telt tampont jól meg is ágyaz a fertőzéseknek amik nagyon könnyen feljebb jutnak. Én esetleg egy intimtapaszt ajánlok mi gyakorlatilag beragasztja a bejáratot így fertőzés nem mehet be. Addigra már a vérzés is alábbhagy remélhetőleg. Azt hozzáteszem, hogy ha durva a gátseb akkor ezt sem használnám.

[link]

2019. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
2019. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, azert is kérdeztem rá hogy szülés után lehet e, mert nekem aki mesélte az azt mondta hogy terhesség megszakítás után lehet, de gondolom az teljesen más
2019. jún. 13. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Van a soft tampon, amit az első válaszoló írt, arra gondolhattál. Én próbáltam párszor, eleve ez egy szivacsos cucc, felteszed viszonylag mélyre, jól megszívja magát, de normál esetben nem csúszik le, hanem marad viszonylag magasan. Ne tudd meg én néha mit össze szenvedtem vele, mire kiműtöttem magamból, de volt, hogy fél órát turkáltam magamban, mire sikerült úgy megcsípni, hogy ki tudtam húzni. Szóval nagyon nem ajánlom szülés után, mert én szülés előtt is a sírás határán voltam, mire kijött belőlem. Amúgy szerintem inkább várd ki a hat hetet és ne rizikózd meg egy fürdés miatt, hogy bármi bajod legyen. Kitartást kívánok így a végére!
2019. jún. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is nyáron szültem, ennél sokkal melegebb volt, mégis megvártam a 6 hetet a strandolással.
2019. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szülés után egy darabig nem ajánlott tampont használni. Ugye van ott egy seb, amit nem tanácsos lezárni egy tamponnal, egyrészt nagyobb a fertözés veszélye, másrészt pedig ilyenkor jobb az, ha azok a cuccok, amik kikívánkoznak, minél előbb kimt legyenek, ne pedig órákat bent a tamponnal. Persze meg lehet próbálni, mert lehet, h 2-3 hét után már gyógyultak annyit a szervek (hüvely, méh stb), h nem okoz kellemetlenséget tampont berakni, de én biztos nem merném megkockáztatni, míg a doki azt nem mondja, h mehet. Inkább medence helyett a tusolást választanám, ha kell akkor napi 6x-is akár, azzal is ugyanúgy lehűtöm magam, csak épp több részletben...
2019. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!