Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet-e házassági anyakönyvi...

Lehet-e házassági anyakönyvi kivonatot utólag bemutatni szülés után? (És ilyenkor a gyerek megkaphatja-e automatikusan az édesapja nevét? )

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Két hete ügyfélkapun igényeltem a házassági anyakönyvi kivonatunkat a kisfiunk születéséhez. Még nem érkezett meg. Ma bent voltam az anyakönyvi hivatalban, de valamiért nincs ügyfélfogadás szerdáig és telefonálni sem lehet keddig. Jövő szombatra (07.06.) vagyok kiírva.

Mi történik, ha szüléskor nem tudom bemutatni az anyakönyvi kivonatot? Egy cikkben azt olvastam, hogy ha az asszonynevemben szerepel a férjem neve, akkor a gyerek automatikusan megkapja az ő nevét, engem viszont egyedülálló anyaként jegyeznek be (wtf??). Mi van, ha bemutatom az anyakönyvi kivonatot pár nappal a szülés után?

Vagy inkább imádkozzak, hogy kedd előtt ne szüljek...



2019. jún. 28. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Ha a szüléskor nem tudod bemutatni, akkor a te nevedre anyakönyvezik a gyereket az apja neve rész pedig üresen marad. Ezzel a kivonattal és a házassági anyakönyvi kivonattal besétálsz te vagy apuka a hivatalba, akkor atirjak.

De már egy ideje tudod higy terhes vagy, miért nem igényelted korábban?

2019. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Nekem koraszülöttek lettek a fiaim, visszatartason voltam bent a kórházban, mikor beindult a szules. Akkor nem volt nálam az anyakönyvi kivonat, másnap hozta be a férjem.


Ahol én szültem, a kórházi tartózkodás alatt jön az anyakönyvvezető, első szülésnél szules utáni 2. Második szulesnel szules utáni negyedik nap és ténylegesen akkor anyakonyvezik.

2019. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Mikor volt az esküvő? Mert ha papír anyakönyvi kivonatod nincs lehet fent van elektronikusan és akkor nem kell bemutatni. Lekérik az adatokat majd.De az eredeti házassági anyakönyvi kivonat nincs meg?
2019. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem kell leadni kivonatot.


Ahol anyakönyvezik (a város anyakönyvi hivatala, ahol a gyerek született) ott látják hogy házas vagy, ki a férjed, mikor mentél férjhez stb. Egy saját anyakönyvi rendszerben.


Teljesen mindegy hogy viseled a neved.

Amikor össze hátasodtatok kellet egy megállapodás a gyerek családi nevére. Anyáé, apáé, kötőjellel mindkettő stb. Ha nem, akkor pótoljátok.


Amúgy település függő mennyire gyorsan, lassan rögzítik az új születést, a kérelmeket.

2019. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk sem kellett anyakönyvi kivonatot bemutatni. Már házas voltam, amikor terhes lettem.
2019. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Már elektronikus anyakönyv van, simán le tudják kérni.
2019. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Csak akkor tudják lekérni, ha az elektronikus anyakönyv bevezetése után történt a házasságkötés, vagy a korábbit felvitték már a rendszerbe.
2019. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

7-es, miután ügyfélkapun igényelte, 100 %, hogy az övé fent van, mert eleve nem engedi a rendszer igényelni, ha nem így van.... sallalalla


Kérdező, nem kell papír alapon lobogtatnod. Ha az eredeti nincs meg, akkor sincs gond.

2019. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Eredeti is megvan (sőt, a nagyobbik gyerek születése okán igényelt is), elektronikusan is megvan, mert 2014 után házasodtunk. Miért nem kértem korábban? Mert sajt. Más dolgokon járt az eszem, nem az anyakönyvi kivonaton.

Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 28. 18:47
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha megvan az eredeti, akkor minek kellett másikat kérni?
2019. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!