Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdást beindulástol,...

A vajúdást beindulástol, fájások kezdetétől, magzatvizelfolyástól-kell számolni természetesszülés, császár végéig?

Figyelt kérdés
2019. jún. 30. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A vajúdás miért tartana a szülés végéig??


A vajúdás a kitolási szakaszig tart. Utána már szülsz konkrétan.

A vajúdás célja, hogy eltűnjön a méhszáj. Ha eltűnt (elsimult), akkor kezdesz szülni.

2019. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Császárnál meg nem is biztos, hogy vajúdsz. Lehet, hogy programozott császár, és időpontra mégy.


De pl. én császár előtt vajúdtam pár órát. KB hatot. 23 órakor elfolyt a magzatvíz. Bementünk a kórházba. Pár óra múlva jöttek a fájások. Aztán sajnos császár lett. Amint beadták a spinális érzéstelenítés, értelemszerűen véget ért a vajúdásom. Onnantól már császármetszésem volt.

2019. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%

A fájások kezdetétől....

Nekem este hatkor kezdett szivárogni a magzatvíz sajnos nem vettem akkor észre.

10 órakor kezdődtek a fájások. 5percesek minimálisan erösödők. Másnap délben lett meg a gyerek.

Mondjuk reggel nyolckor mentünk csak be és egész éjjel kínlódtam mert azt hittem jóslók csak. Így utólag belegondolva jó hülye voltam. :/

2019. szept. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Mivel van olyan is, hogy elfolyik a víz, vagy egy resze es meg egy napig semmi fajás. Akkir nem vajudik egy napja. Ha rendszeres fajasai kezdődnek, onnantól vajúdik.
2019. szept. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Vajúdás valóban a fájásoktól van, ám de mégis számontartják, hogy mikor kezdett el szivárogni a magzatvíz.

Pl nekem elkezdett szirogni du 3 körül. Fájásom csak este 6-7 fele kezdett lenni, a lányom reggel 3/4 9kor született mégis kaptunk antibiotikumot a fertözés elkerülése miatt, mert 18 óra telt el a magzatvíz szivárgás és a születés között.

2020. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Oké 9-és és mi a jósló? Nekem soha nem volt joslom. Nem 5 percesekkel kezdtem hanem 20, de rendszeres volt és nem múlt (sem zuhany rá, sem kozgasra, sem pihenésre) és bizony 2 éjszaka és egy napig tartott plusz meg pár óráig a kitolasig. Vagyis két ejjel nem aludtam egy percet sem. Nem is ettem. A jósló az, ami elmúlik visszajön. Az pech hogy en 20 percesekkel elvoltam első éjjel végig majd 10 percesekkel reggeltől. Majd 5-7 percesekkel estig. Majd aznap ejfeltol végig 5 percesekkel és csak másnap reggel 7-re tagultam. Fel tízre lett meg a baba és csak fel óra volt a kitolas. Ez nem licitalas, hanem oltári szívás.

De ha neked ez nem vajúdás, “csak” jósló. Nem vagyok rosszindulatú, na de akkor kívánom en neked ezeket.

2020. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!