Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mièrt fèlek a szülèstől? Nem...

Mièrt fèlek a szülèstől? Nem aktuális még, csak érdekel a dolgok miértje.

Figyelt kérdés
Ahogy írtam nem aktuális mèg egyelőre, bár a szüleim már örülnének neki ha lenne unokájuk, én még bevagyok szarva rendesen az egésztől. Nem tudom elképzelni, hogy azon a kicsi helyen kierőltessek magamból egy gyereket. Mindenki zengi ennek a szépségét és milyen nagy csoda. A gyerek valóban, de folyamat az számomra nagyon nem. Telnek az évek, lassan tényleg ideje lesz meglépni, de ha csak rágondolok kiakadok. A fájdalom, az hogy szétvágnak, majd varrnak, az egész történet nekem túl sok. Ráadásul nem bírom a fájdalmat. Nagyon nem. Előfordulhat, hogy belehalok a fájdalomba? Arra is gondoltam, hogy inkább örökbefogadnánk gyereket. Persze a pasik legyintenek, hogy jaj nő vagy, menni fog az, ha ott tartunk.. de én nem érzem azt. Teljesen komolyan mondom.

2019. júl. 3. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki fél a szüléstől, mivel fáj mint állat. 3. gyerekemet várom, mégis félek. Ezen felesleges filozofálgatni.
2019. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam igazi nőnek, más már kis fiatal korában túl van ezen, mint a karikacsapás. (Tizenéves lányok is szülnek máe) Eszükbe se jut ezeken aggódni, mint nekem. Olyan mintha hiányozna belőlem valami szükséges ösztön.
2019. júl. 3. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is rettegtem nagyon. Nekem nagyon sokat segített, hogy a férjem végig bent volt velem a szülőszobán, valamint, hogy szuper orvosom és szülésznőm volt. Biztonságban éreztem magam velük. Mindenféle fájdalomcsillapító nélkül sikerült végül. Menni fog neked is. :)
2019. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki fél valamilyen szinten.Aki még nem szült az az ismeretlentől,aki szült már az meg tudja h nem egy leányálom a dolog és bármilyen nagy boldogság is a bébi,jócskán meg kell szenvedni érte.

Én a 38.hétben vagyok a második babámmal,tehát max 2 hét és szülni fogok.Be is vagyok ijedve rendesen,pláne mivel az első hosszúra és nehézre sikerült.

Az egyetlen vigasz,amit írni tudok,hogy előbb-utóbb a gyerek utáni vágy felül fog kerekedni nálad is a félelmeken.Amikor meg már terhes vagy,nincs mit tenni,valahogy ki kell jönnie annak a gyereknek.😊

Én is ezzel nyugtatom magam,h valahogy majd csak túlesünk ezen és lesz mégegy csodás gyermekem.Egyébként így a végéhez közeledve már egyre jobban az van bennem,hogy szeretném látni,megölelni végre a babámat,meg ebben a nagy hőségben megszabadulni a nagy pocakomtól,ami már mindenben akadályoz,tehát bármennyire is félek a szüléstől várom is jöjjön végre,mert utána minden sokkal jobb lesz.😊

2019. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, manapság a 40-esek tartják magukat az új 30-nak, a 30-asok meg 20-nak...a csapból is az folyik hogy a 30-as még élni akar még partizgatni meg karrierezni.

Múlt héten egy 27 éves nő itt nyavalygott hogy becsúszott a baba de ő még olyan fiatal egy gyerekhez....

Szóval annyira kicsúszott a gyerekvállalás hogy a 30-asok nagyrésze be van tőle szarva.

2019. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért, van olyan nő, aki nem fél??? Szerintem mindenki fél, csak nem mondogatják, mert tudják, hogy attól nem fognak kevésbé félni. Nincs olyan, hogy "nemfélekaszüléstől" ösztön. Szerintem az van, hogy az ember egy ponton annyira szeretne gyereket, hogy beletörődik az "árába". Egyszerűen tudomásul veszi, hogy nincs más opció. Vagy elfogadom vagy lemondok a gyerekről. Tőlem függ, hogy melyik a fontosabb. Én mondjuk sose tudnék lemondani a babáról, szóval mára eljutottam odáig, hogy lesz.rom mennyire fáj, csak legyen már! Meg anyámból merítek erőt, aki egy szúnyogcsípésbe is bele tudna halni, mégis kibírta háromszor is. Biztos a te környezeteben is van olyan, akiből ki nem néznéd, hogy kibírja, mégis szült már. Gondolj arra, hogy akkor neked is menni fog.Régebben nekem is eszembe jutott, hogy tuti belehalnék a fájdalomba, mert volt már olyan fájdalmam, aminél azt éreztem, hogy ez pont a felső határ, ha ennél durvábban fáj, abba már belehalsz, de mivel nem nagyon hallottam ilyenről, végül elvetettem:)
2019. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor már a szülőszobán leszel az lesz benned legyen már vége mindegy mit csinálnak :) és kicsit hülye hasonlat de nyomni kell mint mikor nagy wczel doki ugyis besegit rákönyököl a hasadra,és mikor meglátod a babát minden elszáll.
2019. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!