Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt valaki aki nagyon...

Van itt valaki aki nagyon félt a hüvelyi szüléstől és emiatt megbeszélte az orvosával hogy császár legyen?

Figyelt kérdés
Első baba. Nagyon félek a hüvelyi szüléstől. Nem főképpen a fájdalom miatt (attól is), hanem hogy komplikáció adódhat. Pl. Oxigén hiány. Ettől nagyon félek, nehogy a babámnak baja legyen. Hallottam már ilyet és az ismerőseim körében is van olyan, akinek leszakadt a méhe és sajnos meghalt a baba. Ezért tartanám a császárt biztonságosabbnak. Mi a véleményetek?

2019. máj. 16. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Csak azért tartod biztonságosabbnak, mert arról nem olvastál rémtörténeteket. Kiszakadt hasfalról meg lebénulásról vagy életen át tartó migrénről, de lehetne még sorolni.

A szülés sajnos kockázatos. 33 hetes vagyok, nekem volt szülőszobai gyakorlatom anno, így láttam durva dolgokat, én is félek, hogy baja lesz a babának, de eszembe sem jutna ezért császárt kérni.

2019. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Én is pont ezen okok miatt kértem császárt. Igazi külföldön lakom itt a nő dönt a saját teste fölött szerencsére, itt vannak a nőknek jogai.
2019. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Én 4 kg osan szültem a kislányom. Rossz volt nanyon de nem bántam meg! Még szülés után minden fájás elmúlik abbam a percben, császárral ott fog a nyoma lenni a hasadon örökre. És uánna is fáj, még a szülés uán varratszedés ha szükséges és nyoma sincs. Fájdalmas a szülés de megéri ez vele jár. Ha a pici veszélyben van úgyis császároznak. Boldog babázást akárhogy is döntesz.
2019. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekem csaszarom volt a fekvése miatt, nem volt más választás. A barátaim többsége hüvelyi úton szült és amiket meséltek megerősített hogy jobb hogy nem éltem át azokat a kínokat. Nagyon gyorsan felépültem a császár után, a heg alig látszik ( amúgy se érdekelne ha nagyon látszódna).
2019. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Ugyanígy éreztem mint te. Végül úgy gondoltam lesz ami lesz. Kórházban közölték hogy vagy császár vagy meghal a baba. Lefagytam. Végig aludtam a műtétet de mikor felébresztettel beütött minden. Életemben nem voltam olyan sz.rul. Szörnyű volt, minden mellébeszélés nélkül. Meg amikor fel kellett állni, azt hittem össze esek. Nagyon bántam végül hogy olyan könnyűnek gondoltam a császárt. Egyedül az vigasztalt, hogy a gyerekem jól van.
2019. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Életmentő császárom volt. Simán bírható volt. Az első felállás tényleg nem volt egyszerű, meg utána még pár napig kínlódtam vele, de amúgy nekem egyáltalán nem maradt meg negatív élményként.
2019. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Mindkét féle módon történhet baj. Elárulom hogy a császárral született baba is kerülhet oxigénhiányos állapotba hogy aztán később Dévényezni meg fejleszteni kell...
2019. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Látszik nem volt még császárod. Nekem maga volt a pokol, több nap intenzív, hetekig tartó utókezelés, és majdnem meghaltunk mindketten. Pluszban még a babába is belevágtak. Nem látszik nagyon szerencsére, de egy halvány hege van a halántékánál. Az utána következő napokat meg a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom. Zokogtam a fájdalomtól és könyörögtem inkább öljenek meg. Nem szülhetek természetesen, így nem lesz több gyerekem.
2019. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen én próbálkoztam, de nem engedte meg. Ennek nagyon hosszú vajúdás majd egy sürgősségi császár lett a vége, esküszöm életmentő volt nekem. Az első lábra állás kellemetlen volt, de amúgy egyáltalán nem viselt meg. Most várom a következő babám.ha találsz olyat aki megcsászároz írj rám, hátha a környéken laksz :)
2019. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Én teljesen megértem, hogy emiatt császárt szeretnél. Nekem a baba egészsége miatt volt programozott császárom. Heteket töltöttünk egy kórházban a kislányommal, ahol nagyon sok olyan gyerek volt, akik agyvérzést, oxigénhiányt kaptak születés közben. Extrém koraszülöttek voltak sokan, de voltak időre születetettek is.

Nekem jó élmény a csaszár, simán felkeltem, direkt sétáltam sokat még aznap este. Lépcsőztem, mert a baba a PIC-en volt.

Természetes szülésnél ezek jóval gyakrabban fordulnak elő.

2019. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!