Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor húzódik vissza a has...

Mikor húzódik vissza a has szülés után? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Én 20 kg-ot híztam a terhesség során, 4100 grammal és 56 cm -rel jött világra a kisbabánk, szóval elég nagyra sikeredett. A hasam most kb. olyan mint 20 hetesen és nagyon laza a bőr, olyan mintha háj lenne. Tornázni még nem akarok, mert nem szeretném ha a szoptatás rovására menne. De szerintetek mit tehetnék hogy hamarabb húzódjon vissza? Ja és javasoljátok a hasleszorító bugyit, mert arról azt hallottam, hogy pont nem jó mert az izmokat meg a szöveteket nem erősíti, és pont ez miatt megy lassabban vissza a has.
2010. júl. 10. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem írtad, hogy mikor szültél. De úgy rémlik a 6 hét végére már szépen visszarendeződnek a dolgok. Én is sokat híztam mindkét babámnál, de a Húgom férjhez ment tavaly, így amikor a kisfiam fél éves lett akkor picit elkezdtem fogyókúrázni, és sikerült is 10 kg-t fogyni, mire esküvő lett. Azért hagytam abba, mert úgy láttam, hogy a hasam csak lóg, ha többet fogyok, csak lifegni fog a bőr.. Most megint babát várok, kíváncsi vagyok, hogy most is 20 kg-t hízok-e, vagy se.

Szóval lehet, neked is majd még alakul a hasad, de olyan mint előtte, biztos nem lesz.

2010. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Szió!


Én is 20at híztam,igaz valamivel kisebb lett a lányo: 3840 g ésd 51 cm.


Én hasleszorító övet használok,napi pár órát lhet rajtad.Nekem az Ergam csepp is sokat segített,mert az meg ugye méh összehúzó és az elején még attól nagy a has.

A kórházban szuriként kaptam,itthonra pedig írt fel a dokim cseppet.

5 hetes múlt a lányom és már nincs is hasam.

2 hete mondjuk csinálok 15 felüléseket naponta de ennyi,mást nem.Nem is lehet mást edzeni nagyon,mert állítólag megváltozik a tej íze a nagy igénybevétel hatására.


Ezeken kívül pedig alkati és genetikai kérdés is,tehát van,aki semmit nem csinál és tök lapos lesz a hasa,van aki küzd,mint pl én:-) és van aki sajnos bármit csinál valamennyi pocija marad.



Én azt mondom,próbáld ki az övet,nem ártasz vele.És irass Ergamot!


Üdv!:-) V.

2010. júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

8:46-os vagyok.


Az első hozzászólóval vitatkoznék picit,bár nem veszekedni akarok,de nekem az első gyerek után ugyanolyan lapos lett,mint volt,sőt,még laposabb és remélem ez most is így lesz. Igaz kg-ban sem vagyok sok,mert 46,majd 48 kg-val kezdtem a terhességeket,de mint írtam,ez alkati kérdés is!

Tényleg valakinek soha nem lesz már olyan,amilyen volt,de van akinek meg igen.

Drukkolok,h a kedves Kérdező az utóbbi táborba tartozzon:-)

2010. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
07.04-én szültem. és én 65 kg-ról indultam majd 85 lett a vége. :D
2010. júl. 10. 13:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én "csak" 10 kilót híztam.... már 14 hónapja hogy szültem, tornázom, diétázom, könnyebb vagyok és csinosabb mint a terhesség előtt, de a hasam lóg :( Akármit teszek, ne tudom megváltoztatni, ilyen marad
2010. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Mind hasznos tanács, ami itt elhangzott. És az is biztos hogy alkati kérdés. De szerintem az sem mindegy, hogy a terhesség alatt mennyire vigyáztunk a bőr rugalmasságára. három gyermekem van, mindhárom után napokon belül visszament a hasam -igaz 52 kg vagyok- öv, torna, krém. sok séta. -ez a fenéknek is nagyon jó-.
2010. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
:-) Én vagyok, akivel vitatkoznak. Rajtam az 1. baba után maradt kb 15 kg. Akkor estem teherbe a kisfiammal, 6 hét után kb 20 kg plusz volt rajtam az első babám előtti állapothoz képest. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy jól viseli a terhességeket, és nem kell mindig rágcsálnia, vagy hányni. Igaz, a mostani babámnál szerencsére, csak egy hónap volt, hogy a vizet is kihánytam. No mindegy. Szóval szerintem, ha az a sok zsír rajta van az emberen, akkor a bőre is kinyúlik, ez természeti törvény sajnos. 83 kg-al jöttem haza a 2. baba után, és 65-nél muszály volt megállni. Ha előre hajoltam, akkor olyan furán ráncosan lógott a hasam. Nem tudom. Nálam így volt. Más biztosan szerencsésebb.
2010. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én egyenlőre nem tudom, hogy most hány kg vagyok, mert itthon nincs személyi mérlegünk. De nekem nem annyira jók a kötőszöveteim, amikor életemben először elkezdtem fog.tablettát szedni akkor eléggé meghíztam és mikor abbahagytam - lefogytam valamennyit de egyből meglátszódik a striák. Szerintem most a terhesség után is csúnya fog maradni a hasam. Ami annyiból zavar, hogy párom előtt majd nem leszek olyan felszabadult mint régebben. De azért majd igyekszem a táplálkozásomon változtatni, hogy olyan ételeket eszek amik egészségesek és nem zsírosak, illetve majd időnként csinálok néha hasprést vagy valamit.
2010. júl. 10. 20:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Türelem...

9 hónap kellett, hogy kinyúljon, és megterhelő torna és kalóriaszegény diéta nélkül (szoptatás miatt) minimum ennyi is kell, hogy vissza is húzódjon!

Nekem a fiam most 14 hós, és most kezdek elégedett lenni a pocival. 15 plusszal mentem szülni, és jelenleg 4 kg plusz van rajtam, de a hasam mégis sokkal jobban tart, mint mondjuk fél évvel ezelőtt. Bár a fiam még mindig sokat szopizik, de a múlt héten azért már elkezdtem egy jóga+pilátes gyakorlatokat végző baba-mamakörbe járni, ami 1,5 óra.


Semmit sem kell siettetni, hisz a terhességet sem rögtön 10 kg görögdinnyének megfelelő babával kezdjük a pocinkba, hanem citrommal, majd grapefruittal...és így tovább! :):) Hmmm...ez mind jöhet ebbe a melegbe most is a pociba! :)

2010. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Én 2,5 hete szültem, igaz csak 10 kg-ot hiztam és 3 kg-os volt a baba, de szülés után még olyan nagy volt a hasam és még hazafele is a kórházból, hogy a párom megkérdezte, hogy még bent maradt egy? :-) Ahhoz képest most ha nem is 100 százalékosan de ha állok akkor szép lapos a hasam, persze ha leülök a hájocskák megvannak, de azok előtte is voltak. Szóval hirtelen lett lapos, és igy voltam az előző terhességeimnél is. De ez alkat függő, én eleve soványabb testalkat vagyok. Ne izgulj, lemegy idővel, most örülj a pici babádnak! Minden jót nektek!
2010. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!