Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőgyógyászom csak hozzávetől...

A nőgyógyászom csak hozzávetőlegesen mond egy számot a baba súlyáról és a becsült születési súlyról sem volt eddig szó! Ez normális?!

Figyelt kérdés

Azert idegesit a tema, mert privat dokihoz jarok es nem keves penzt hagytam/hagyok ott nala a 9 honap alatt. Mikor kerdeztem h mekkora a baba, a valasza mindig h az adott hetnek megfelelo sulya kb 2500 gramm, majd kb 3000 gramm stb.

Voltam egyebkent korhazban is 3x, ahol rendesen kiszamoltak mindent! Tudom, hogy ezek csak hozzavetoleges szamok es igazabol a lenyeg hogy a baba egeszseges es korulotte minden rendben van (hala az egnek minden nagyon jo ezen a teren), nem pedig a suly ami a dokikat a legjobban lefoglalja, viszont megis csak bosszant igy a 38. het kozeledtevel, hogy nem szamolta ki rendesen...



#szülés #magzat #súlykalkulátor
2019. júl. 10. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Az orvosod által mondott szám semmivel sem pontatlanabb, mint a "kiszámolt" súly!

Jóformán nincs olyan, hogy ne tévednének legalább 500 g-t vagy többet, és csak idegesítik vele a kismamát szülés elött meg a terhesség alatt.

A dokid amit mond, az a legtöbb esetben sokkal közelebb van a valósághoz.

2019. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a 38. héten kiszámolták, hogy legalább 3800 g, aztán 3100 lett két hét múlva, mikor megszületett.

De egyetlen ismerösnél sem volt pontosabb, szóval teljesen fölösleges ezzel foglalkozni, a dokid saccolása sem pontatlanabb

2019. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én orvosom tapintással saccolta meg a baba súlyát szülés előtt, és elég jól eltalálta.

A születési súly elég eltérő lehet.

Lehet, hogy a Te orvosod nem túl jól saccol, ezért inkább nem is próbálkozik.

Vagy pedig nem tartja lényegesnek. Lehet, hogy tényleg teljesen átlagos, ezért nem mond mást.

2019. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém se mondott semmit (saját fogadott) az uh-t itt más is végzi (tehát az állami uhn is nézték, de egyetemi klinika, szakember), ott mondtak mindent össze vissza pl hogy nem fogom tudni megszülni, akkora. A szülésre menve ráklrdérdeztem a dokinál h biztos e abban hohgy nem kell azonnal császár mert hogy a 38 hetes uhn azt mondrták közel öt kiló lesz a baba. Nagyon forgatta a szemét és momdta hogy ezek a becslések marhaságok, tapogatott és besaccolt három és fél kilót. Annyi is lett a fiam végül.
2019. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Az elso gyerekemnel az enyem sem mondott sulyt, meg korulbelulre sem, sot, meg keresre sem. Azt mondta, akkorat tudnak vele tevedni, hogy teljesen folosleges nezni, mert igazan nem is befolyasol semmit. A mostani meg minden alkalommal elmondta, engem kifejezetten zavart, hogy ennyire habgsulyozza, foleg, hogy az elso gyerekem nagy sullyal szuletett huvelyi uton, es azon is elkerekedett a szeme, igy en kertem meg, hogy ne nezze, es csak a konkret mereteket irta be, a sulybecslest sem. Ettol fuggetkenul megneztem persze kalkulatorbol, itt tudod te is ezt megtenni: [link]
2019. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim tapintással mondta meg mindig, hogy szerinte mennyi, kórházban az utolsó uh-n 3400-at "számoltak", 7 napra rá 3440-el született. A doki "tapintásos mérése" kb mindig annyi volt, mint az uh számolása.
2019. júl. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Jah, mert az nyilván úgy megy, hogy ha sokat fizetsz, akkor az orvos jósolni is tud.

Az utolsó pillanatban kézzel tapogatni és saccolni egy dolog. De az UH alapján teljesen felesleges, az mindig messze áll a valóságtól. Fogják a különböző mért hosszúság meg kerület adatokat, és valamilyen képlet mentén öszeszorozzák.

2019. júl. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Olyan értelmetlen eh a sulybecsles, nem is ertem miert csinaljak.... Nekem a szules napjan 4500 felettinek becsültek, a gyerek meg 3450grammal született
2019. júl. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nagyon pontos számokat mondott, de

Figyelmeztetett, hogy ez csak becslés, az arányok sokat toljatbak a súlyon ( statisztikàn alapszik.. Ekkora combcsont fej haskörfogatú babák ekkorák szoktak lenni)

Ha hosszabb comú, vagy csak pocakos, akkor sokkal nagyobbnak tippelik, mint ami.



De egy hozzáértőnek nem is kellenek a pontos méretek, nagyjából belövi annyirA pontosan, mint a gép.


Nálam "gond" volt, emiatt nagyon figyelte..


Ha normál tartományon belül van, nem túl kicsi, nem kiemelkedően nagy, akkor tök lényegtelen megkorra a becslés.

2019. júl. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát,ez legyen a legnagyobb gondod vele...
2019. júl. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!