Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőgyógyászom csak hozzávetől...

A nőgyógyászom csak hozzávetőlegesen mond egy számot a baba súlyáról és a becsült születési súlyról sem volt eddig szó! Ez normális?!

Figyelt kérdés

Azert idegesit a tema, mert privat dokihoz jarok es nem keves penzt hagytam/hagyok ott nala a 9 honap alatt. Mikor kerdeztem h mekkora a baba, a valasza mindig h az adott hetnek megfelelo sulya kb 2500 gramm, majd kb 3000 gramm stb.

Voltam egyebkent korhazban is 3x, ahol rendesen kiszamoltak mindent! Tudom, hogy ezek csak hozzavetoleges szamok es igazabol a lenyeg hogy a baba egeszseges es korulotte minden rendben van (hala az egnek minden nagyon jo ezen a teren), nem pedig a suly ami a dokikat a legjobban lefoglalja, viszont megis csak bosszant igy a 38. het kozeledtevel, hogy nem szamolta ki rendesen...



#szülés #magzat #súlykalkulátor
2019. júl. 10. 21:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az elsőnél több mint 1kgt tévedett a doki, másodiknál már nem hittem nekik. Harmadiknál csak annyit mondtak jó nagy baba.

Tényleg nem számít mekkora hacsak nem extrém méretről van szó. Sokkal fontosabb fog e megfelelően tágulni a kismama, na azt meg végképp nem lehet előre tudni.

A tényleges súly csak akkor derül ki mikor már kint van és megmérik.

2019. júl. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Soha nem mondott, írt becsült súlyt az orvosom. Nálunk nem szokás, mert igencsak a vizsgálótól és a baba aktuális fekvésétől, mocorgásától is függ, hogy éppen mekkorának méri. Nagy a hibahatár. a fél kiló ebbe bele is fér, és akkor még csak a csontok mérete alapján számol a gép, a hájréteget figyelembe sem veszi.

A becsült súly tipikusan egy anyukáknak szóló tök jelentéktelen és használhatatlan infó.

2019. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hülyeség "pontosan" kiszámolni, hisz az lehetetlen. Engem is ijjesztgettek, hogy 3800gramm fölött lesz és 3300se volt amikor megszületett. Jól teszi a dokid, hogy csak körülbelüli súlyt mond!
2019. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az enyém semmit nem mondd, mivel ez csak számolás, viszont minden alkalommal alaposan leméri a mérhető értékeket, ami alapján tájékoztat, hogy a babó megfelelő méretű és kitűnően érzi magát odabenn.

És őszintén nem is hiányzik, hogy riogassanak, hogy ekkora meg akkora, ezt megteszik az 'okos' ismerősök.

2019. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az én dokim mindig csak annyit mondott, szép nagy baba lesz. Az is lett, 3900 grammal született a fiam.
2019. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Huuu koszi ezt a sok valaszt :) Igazabol nekem is az a legfontosabb, hogy a babám jol erzi magat es minden egeszseges korulotte. A kerdest csak azert tettem fel, mert mikor korhazban vizsgaltak, ott kb 1kg-val nagyobbat saccoltak mint a magandoki (aki csak egy hozzavetoleges szamot szokott mondani). Minden esetre ertelek benneteket es nem aggodalmaskodok tobbet a teman :D
2019. júl. 11. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!