Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszülés mikor áll fenn a...

Koraszülés mikor áll fenn a babánál, az anyánál aminek befektetés a következménye?

Figyelt kérdés
2019. júl. 12. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted koraszülés veszélye?


Pl megrövidült méhnyak

2019. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Amikor korán születik.
2019. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Koraszülésről akkor beszélünk, ha az újszülött a betöltött 24. és 36. terhességi hét között születik vagy a 2500 grammos születési súlyt nem éri el, de már meghaladja az 500 grammot, vagy életjelenséget mutat a magzat a világra jöttekor (WHO 1961.). A modern koraszülöttgyógyászat fejlődésével ezeket a határokat már túlléptük. Már több eset is volt, ahol 500 gramm alatti vagy 24. hétnél fiatalabb terhességből született koraszülöttet sikerült megmenteni." Koraszulesmegelozes.com


Mi miatt kellhet befeküdni fenyegető koraszülés miatt? Ezer es még tobb oka van. Nyíló méhszáj, rövidülő méhnyak, szivárgó magzatvíz, megrepedt burok, fertőzés által beindult szülés, toxémia, keringési gondok a babánál, túl sok/túl keves magzatvíz, túl nagy/túl kicsi magzat, bármilyen magzati rendellenesség, anyai betegség (pl inzulinnal is nehezen kontrollálható vércukor szint, gyógyszerrel nehezen beállítható magas vérnyomás stb), leváló lepény, ismeretlen eredetű vérzés, es tényleg hosszú a lista. Hónapokat voltam terhespatológian, volt ott minden. Van, akinek pl a vesevezetékét úgy elnyomta a baba, hogy katétert kapott egészen a veséjéig.

2019. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én először fenyegető vetéléssel kerültem be a kórházba 18 hetesen. Ahogy betöltöttük a 24. hetet, onnantól fenyegető koraszüléssé minősítették át a bentfekvésem okát: jelentősen megrövidült méhnyak, tölcsérképződéssel (nyitott belső,- és középső méhszáj), volt is egy méhnyakzáró műtétem azonnal, ahogy felvettek.
2020. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 végül hányadik héten született meg a babád?
2022. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

38. héten született meg. Ehhez kellett összesen 6 hónap szigorú fekvés, ebből 4 hónap kórházban, fejjel lefelé megdöntve; egy sürgősségi méhnyakzáró műtét; és 4 sikeres visszatartás még a 25. hét előtt.

Ma már 3,5 éves, teljesen egészséges, okos nagylány.

2022. jan. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Ezt még olvasni is szörnyű volt, hát még átélni gondolom.😔 De gratulálok a kislányhoz, nagyon erősek voltatok mindketten, hogy ezt így végig csináltátok!
2022. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!