Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Van köztetek...

Apás szülés? Van köztetek olyan, aki megbánta hogy bent volt, illetve engedte a férjének, hogy bent legyen? Vagy ha nem is bánod, de van bármilyen negatív következménye?

Figyelt kérdés
2016. júl. 12. 20:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Én csak azt tudom mondani, hogy egy percig sem bántuk meg (bár alapból is mindketten szerettük volna). Beszélgettünk róla utólag is és egyértelműen jó döntés volt.
2016. júl. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

Én nem akartam, hogy bent legyen. Ennek több oka is volt. Az első, hogy tudtam, nagyon rosszul reagálna erre az egész helyzetre. Biztosan túlélte volna, de nem akartam és ő sem bánta, hogy kint várt. A másik ok, hogy Akármilyen furcsa is, de számos tanulmányt és közvéleménykutatást lehet erről olvasni. Az esetek nagy többségében, habár az apukák állítják, hogy életük nagy élménye volt és jó volt ott lenni, azt is elismerik, hogy sokáig volt előttük a kép a szenvedő feleségükről ráadásul nem akármilyen pózban és ez később is megmaradt bennük. Én pedig nem akartam, hogy akár egyszer is ez a kép jusson rólam eszébe. Arról nem is beszélve, hogy én elég "hangosan" szültem.

Tudom, hogy ez ma népszerű. De mi nem akartuk. Velem a nővérem volt bent. Soha nem éreztük azt, hogy ez hiba lett volna.

2016. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

én nem bántam meg de a férjem néha emlegeti, hogy még egyszer tuti nem megy be (most várjuk a kistesót és császár lesz de ha sima szülés lenne se lenne bent) szóval ha nem is mondja ki nyíltan, de gondolom akkor megbánta, ha ezt mondja...

annyit mondott hogy az bántja hogy tehetetlen volt, szenvedni látott de segíteni nem tudott rajtam....és biztos részben ez is a baja de hát meg amúgy sem egy guszta látvány na.

2016. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Nekem végig bent volt ,mindenben segített,egyáltalán nem reagált rá rosszul,izgult végig hogy minden rendben legyen.Amikor beindult a szülés akkor kiküldtem nem is tudom miért ,de roppant szégyenlős lettem hogy széttárt lábakkal lát majd meg ilyesmi.Majd mikor kibujt a szülésznő behívta pedig nem kértem ilyesmit.Apuka elvágta a köldökzsinórt és aztán bent maradt miközben engem még stoppoltak.Élmény volt neki és büszke rá hogy bent volt a szülőszobán.Hozzáteszem akkor 43 éves volt.
2016. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%

Egyszer egy nőgyógyász azt mondta: Úgy látja, az igazi családok a szülőszobán születnek.

Nem tudom igaz-e. Nálunk bent volt a párom,a vajúdás meghitt volt nagyon, de komlikációs császár lett a vége (az én részemről). Azt mondta, majd berúgta az ajtót ránk, amiket hallott.Láttam a rettegést a szemében, ahogy toltak el, és utána a mérhetetlen sajnálatot(talán még bűntudatot is). Nekünk tuti nem volt jó. Épp elég lett volna, ha 'csak' én élem át. Egyszer beszélt róla, azóta sem hajlandó rá, hiába lenne nekem jó 1-2 homályos részt tisztázni.

A fiunk születése után 5-6 hónap kellett alsóhangon, hogy túltegyük magunkat rajta.

2016. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
hát nem bántásból de elég érdekes ha bűntudatot sajnálatot vagy bármi rossz érzést kelt bennetek az, hogy császárral végződött a szülés...nekem is azzal végződött, téraránytalanság miatt, pedig végig mosolyogtam a vajjúdást, 100%ig bíztam benne hogy megfogom tudni csinálni és paff mégsem, mégsem volt bennem utána egy cseppnyi lelki ismeretfurdalás, csak a mérhetetlen öröm, és a férjemen sem láttam mást, mint hogy mérhetetlenül büszke RÁM, a babánkra, és hálás az orvosnak.
2016. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
Az exem bent volt, nem lett semmi negatív következmény, de előttem itt van az egész élmény, meg sok (a kérdéseddel kapcsolatos) dolgokat olvastam, hallottam. Jövő hónapra várjuk a jelenlegi pàrommal a babát, nem szeretném, hogy bent legyen.
2016. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

Anyám.

Abban a pillanatban láttam azt rajta, és nem azt éreztem/érezte hónapokig.

Nem ezt írtam. Ha jól látom nem írtam le mi is volt pontosan, így nem tudhatod, mi feldolgozni valónk volt.

Komoly komplikáció. Nem egy sima császár.

Ha kivették a méhemet? Ha újra kellett éleszteni? Igen, mosolyogva fekszek, pattanok, és elfogadom pikk-pakk, hogy ez van.

2016. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem bantuk meg,de nem is volt "elmeny"..az első csaszarral vegzodott,vajudas alatt velem volt,de o is nagyon sajnalt,megvaltas volt mindkettonknek,mikor a mutobe toltak..a masodiknal nem lehetett benn,mig vajudtam,ugy esett be a szuloszobara a finishre,ugy,hogy elotte ebresztettem...kb 5 perc után elfeheredett,kikisertek...feszultsegoldasnak jo volt...mert jot rohogott mindenki,miutan megszuletett,alig akartak a kezebe adni a kicsit...rossz hatassal semmilyen szempontbol nem volt a kapcsolatunkra,de igazabol joval se:) most egyikunk sem tervezi,hogy bejön,majd meglátjuk mi lesz,meg van idonk addig.
2016. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

9-es!

" most egyikunk sem tervezi,hogy bejön" Bocsi de ez vicces, érdekes lesz nélküled a szülés. :D

2016. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!