Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyatejről tápszerre, lelkileg?

Anyatejről tápszerre, lelkileg?

Figyelt kérdés
Nem tudom már mit csináljak..2 hónapos a babám, 1 hónapja adok neki pótlást. Eleinte nem volt gond, de már belefáradtam, hogy méregetem, aztán pedig ha befejezte a szopit, szaladok tápszert csinálni. Rengetegszer mondtam már, hogy jó, befejeztem, átállunk a tápszerre, de nem megy lelkileg. Imádom szoptatni, szeretem, hogy olyankor összebújunk, de tényleg tiszta stressz már ez az egész etetés téma. Aki átállt anyatejről kevés tej miatt, az hogyan élte meg? Hogy lehet ezen túljutni?
2020. febr. 16. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Éhes volt, nem tudtam megetetni hogy elég legyen és végül a tápszer segített.

Én feladtam, de hibáztam. Hivj fel egy szoptatási tanácsadót és lehet ad tippet tej szaporításra, hogy ne kelljen a tápszer.

2020. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Ne méregesd mennyit eszik. Hagyd szopizni annyiszor és olyan hosszan, ahogy szeretné. Ha úgy látod 1 ciciből nem lakott jól, tedd át a másikra. Ha az se elég, vissza az előzőre. Ez a legjobb módja a szaporításnak. Kitartás.

Én így csináltam. Mióta hazajöttünk nem kapott pótlást és nem halt éhen. Sőt. Már 5 hónapos.

2020. febr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Nehezen. Első gyerekemet 4 hónapig "kínoztam" ezzel a hibrid etetéssel, utána álltunk át. Előbb cumizavaros lett, csak lefejve ment az anyatej is, úgy viszont csak egész napi fejéssel csikartam ki 1 adagot, amit végül sugárban kihányt. Ez volt az utolsó "csepp".

Második gyerekkel tudatosabb voltam, kértem tanácsadó segítségét is. Elég soha nem lett a tej minden tanács ellenére, de lassan 1 éve szoptatom pótlás mellett.

2020. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
70%

El kell határoznod magad. Én amikor átálltam csak a tápszerre, megkönnyebbültem! A babának egy nyugodt anyuka kell, ő is megérzi ám, ha te stresszelsz. Ha úgy érzed ez sok neked akkor tedd meg és lépj ki belőle. Nem mások véleménye számít!! Mindkét babámnál, 2-3 hós korban tápszerre át kellett állnunk reflux miatt és lassú súlygyarapodás miatt. Hidd el az, hogy nem eszik a babád és sír minden evésnél sokkal stresszesebb (épp most vagyok benne a másodikkal)

A tápszer nem ördögtől való, semmi baja nem lesz a babádnak, ha azt kap csak!

Boldog mama, boldog baba, szokták mondani. Engedd el a szoptatást, ha csak a stresszt okoz, senki nem fog megkövezni érte ;)

2020. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
Leírta hogy imád szoptatni de oké 🤦🤦🤦🤦
2020. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Én nem mérem, mindig megcsinálom a 60 ml vízből a pótlást, aztán megeszik belőle amennyit akar. Így egy kicsivel könnyebb, de már én is gondolkozom azon, hogy áttérünk tápszerre, mert főleg éjjel így nagyon sokat tart egy etetés...
2020. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy. Örültem, hogy végre jól lakik a gyerek, meg elkezd hízni, mert egy hónapon át egy dekat nem hízott. Olyankor már nem azt nézem, hogy nekem mi a jó, meg mennyire szeretem a szoptatást, hanem hogy a gyereknek jó legyen.

Egyébként nem értem ezt az összebújás problémát. Ha üveg van a kezedben, nem tudsz vele összebújni? Ugyanaz a testhelyzet.

Etesd meg, és kész. Mindenkinek jobb lesz.

Nem olyan borzalmas dolog az a tápszer, mint ahogy itt sokan előadják. Ne csinálj ebből lelki kérdést. Ha kell, akkor kell. Nem lesz semmi baja a gyereknek.

2020. febr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Engem eléggé megviselt, amikor hazajöttünk a kórházból és pár napon belül kiderült, hogy nem hízik, hanem fogy a kislányom. A védőnő tanácsolta, hogy vegyünk mérleget és merjük, mennyit eszik. Így is tettünk és akkor jöttünk rá, hogy valóban kevés a tejem. A gyermekorvos írt fel tápszert, de azt mondta, csak akkor adjunk neki, ha pár napon belül nem lesz változás, addig is tegyem sokat mellre, hátha beindul a tej termelés. De mivel nem így történt, kénytelenek voltunk tápszert is adni neki. Nagyon negatívan éltem meg, mert már a terhesség alatt eldöntöttem, hogy amíg tudom, csak anyatejjel fogom táplálni. De hát ember tervez... Rossz anyának véltem magam és kissé depresszió is lettem. Főleg hogy a védőnő is erőltette továbbra is a szoptatást. Persze szoptattam, de pótolni kellett. A neten is több helyen szajkózták, hogy mennyire nem jó a tápszer, szóval én is kiborultam. Aztán be kellett látnom, hogy avval sem érek semmit, ha ez miatt tönkre teszem magam idegileg. Úgyhogy inkább próbáltam pozitívan felfogni, miért is jobb a tápszer. 1. Ha utazunk vhová, könnyebb az etetés. 2. Sok vitamin és ásványianyag van benne, amivel lehet jobban jár, mint olyat vkinek a tejével, aki nem vagy kevésbé táplálkozik egészségesen. 3. Nem kell méregetni a babát, eleget evett-e, sokkal kényelmesebb.
2020. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!