Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Valószínűleg nem lakik jól a...

Valószínűleg nem lakik jól a babám a tápszerrel. Járt már így valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vasárnap lesz 5 hetes a kislányom, aki sajnos majdnem a kezdetektől fogva tápszeres. Amit tudni kell róla, hogy nagyon jó étvágya van (apukájára ütött), már 3 és fél hetesen is 120 ml-t evett a védőnő javaslatára. Nyugodt, anyás baba, szerencsére nem hasfájós (reméljük nem is lesz). A problémám a következő: hétfőig 120 ml-t evett a picikém, aztán egyszer csak rátört egy nyűgösségi hullám. Mindenre ráfogtuk: front, talán a hasa fáj, pelus, álmos, tényleg mindenre, ami csak létezik, de mindent sikerült kizárni. Este mondta a párom, hogy szerinte éhes a kicsi, emeljünk az adagján, de nem vettem komolyan. Éjszaka jókat aludt, rendben volt (kétszer szokott felkelni). Kedd reggeltől megint kezdődött minden elölről. Két és fél, háromóránként próbálom etetni, éjjel könnyebben kibírja, nappal kevésbé, most viszont odáig jutottunk, hogy maradt a kétórás etetés. Elmondtam a jelenségeket a védőnőnek, azt mondta emeljek neki 150 ml-re, mert egyértelmű, hogy éhes és tényleg az, ebben igaza volt. Az első két alkalommal meg is ette, de a harmadik alkalommal nem, meghagyta. Képes egy óráig enni meg nyammogni, ami megint nem jó. Sajnos hiába próbálom neki az emelt adagot adni, vagy megeszi vagy nem, inkább meghagyja. Ez 50-70 ml-s adagokat jelent, amiből az következik, hogy megint nem lakik rendesen jól, mert hamarabb felébred az alvásból a pocak miatt vagy két óra múlva megint éhes.. Ezt ismét jeleztem a védőnőnknek, azt mondta maradjunk akkor a 120 ml-nél, max kétóránként eszik. Én gondolkoztam valamilyen sűrítőn vagy tápszerváltáson is, de feleslegesnek tartja. Ötletek, tapasztalatok? Ti mit tennétek vagy tettek, ha ilyen helyzetbe kerültetek?

2020. márc. 13. 11:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

* tettetek


Még annyit, hogy a széklet és a pisi rendben van, jókedvű, puki is kijön, büfizni is tud, nem bukja vissza a tápszert.

2020. márc. 13. 11:35
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mást csinálni: eteted amikor éhes, eszik amennyit eszik, majd beáll neki később a rend :)
2020. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem szeretném túletetni, eléggé tartok tőle. Azt mondta a védőnőnk, hogy ez egy ilyen időszak, amit el fog hagyni. Remélem nem lesz gond.
2020. márc. 13. 11:38
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem eteted túl, ha sok neki kibukja. Annyit tudsz még tenni hogy kaja közben többször büfizteted. Lehet a sok levegőtől hamar eltelik és ezért éhezik meg hamar. Próbáld ki, nekünk bevált. 1-es voltam.
2020. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Megpróbálhatsz adni neki egy kis vizet az evések közt vagy a kaja előtt.. ugye az anyatej is először szomjoltó és csak utána laktató. 10-20 ml víz és a 120 ml kaja nézd meg lehet így kibírja a 3 orat mert előfordulhat h szomjas. Nekünk 2 hetes korában mondta a védőnő h lehet neki adni. Főleg fűtés szezonban. Mivel nem izzadnak de parologtatnak ezt mondta a mi vedőnőnk. Próbáld ki. Tapszeres baba amúgy is igényelheti pont azért mert nem kap szomjolto tejet .
2020. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Minden nap iszik babavizet vagy Mecsek babateát az etetések között. Amikor nagyon éhes, nem is fogadja el, vagy egy picit iszik és elkezd sírni, nem kell neki.
2020. márc. 13. 12:09
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt ilyen időszakunk, folyamatosan énni akart, de ha megemeltem az adagot akkor meghagyta. Néha 1 órát is nyammogott rajta. Másfél óránként éhes volt. Az én védőnőm azt mondta, hogy a Start/pre tápszereket nyugodtan lehet igény szerint, rendszer nélkül adni, ahogyan a pici megéhezik,ne figyeljem az órát. 2 hónapos korában pedig a start tápszert lecseréltük 1esre, ezzel kialakult egy rendszer az étkezéseiben.
2020. márc. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Cserélj nagyobb cumifejre, abból hamarabb megtudja enni az adagját. Illetve akkor adj neki enni, ha éhes, és annyit, amennyit kér. Ha görcsösen tartod az időt, és a pici türelmetlen, sír, akkor kifáradhat az etetési időre, ezért nem eszik eleget.
2020. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is.Az én babám 3 honapos(5.75kg) koraszülött volt és ő is 120ml eszik.Annyi hogy minket mindig csesztet a védőnő is es agyerek orvos is,mert szerintuk ez sok.Viszont ő is 2 óránként eszik,szerintem pont azért mert kevés neki.Én a ti esetetekbe az adagot nem emelném,mert ilyen picinek az már rengeteg!Szerintem azért is hagyja meg.Lehet mégis a hasa fáj.Én azt is észre vettem,hogy mivel szegények nem szopiznak,lehet az evés nyugtatja meg őket.Tenni nem tudsz ellene,majd lesz másképp is ahogy nő.
2020. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja és a hulye doki nekunk is azt mondta h.kaja helyett itassuk,de még jobban ordít ha vizet kap,meg kiköpi.
2020. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!