Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért csak tápszerrel alszik el?

Miért csak tápszerrel alszik el?

Figyelt kérdés

1 éves lányomra pár hete rájött a dili, hogy csak tápszerrel, vagy tejpéppel alszik el.

Nehezítő körülmény, hogy nem csak az esti alvásnál, de a délutáninál is ez van. Mit lehet ezzel kezdeni? Nem tudom sajnos mindig akkorra időzíteni a tápszeres táplálást mikor álmos lesz, mert értelem szerűen nem egyszerre éhezik meg és álmosodik el. Így most megint napi 4x eszik tápszert és kicsit aggódom az elhízás miatt, mert rendesen ebédel, vacsorázik, reggelizik mellette...


2019. febr. 27. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A fiam 20 hónapos, de még mindig tejjel alszik el délben és este is. Mondjuk csak 1-1 dl iszik belőle.

Nem lehet, hogy csak a cumisüveg hiányzik neki elalváshoz? Próbáltad más folyadékkal?

Ha rendesen megvannak a főétkezések akkor, hogy jön ki a 4 tápszer?

Mennyit iszik egy-egy alkalommal?

Ha csökkenteni akarod akkor csak elalváskor adj neki tápszert. Vagy többször alszik napközben?

2019. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Reggelire kap tápszert 180 ml-t és valami szilárd reggelit.


Tízóraira joghurtot, gyümölccsel.


Délben eszik egy nagy tányér főtt ételt.


2kor fekszik le aludni, és ilyenkor kéri a tápszert is +ban pár hete.


5 körül uzsonnázik tejpépet, gyümölccsel, 7 óra körül vacsorázik szilárd ételt, és 9 órakor pedig tápszert kap elalváshoz.


Eddig dél és 5 között nem evett, most pedig 2kor kell neki a tápszer.

2019. febr. 27. 15:19
 3/5 A kérdező kommentje:

2kor szintén 180 ml tápszert kap, tejpépből is 180at kap, estére pedig 210 ml tápszert kap.


Van cumija neki azzal alszik, próbáltam teát, vizet adni neki hátha szomjas de az nem kellett neki.

2019. febr. 27. 15:21
 4/5 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

Nekem azt mondta a védőnő, hogy napi fél liter tápszer/tej legyen meg.

Én a helyedben a reggeli tápszert elhagynám. Főleg, hogy már szilárdat reggelizik, akkor ez olyan mintha kétszer enne.

Így a két alvásra maradhatna a tápszer.

2019. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22 hónapos a lányom. Csak tápszerrel alszik. Este megissza a 240 mlt. Éjjel egyszer ébred akkor kéri a kis cumisüveg tápszert/tejitalt. Ugyanezt játszuk el délutáni alvásnál is. Próbáltam éjjel vízre váltani hátha csak szomjas, de nem kellett neki. Engem nem zavar és így magától alszik.
2019. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!