Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért mondják, hogy nem tud...

Miért mondják, hogy nem tud meghitt és bensőséges lenni a tápszeres táplálás?

Figyelt kérdés

A terhességem során nagyon vártam már, hogy szoptathassak, megtudjam milyen az a "csoda jó érzés" amikor összefonódik anya és babája. De sajnos a sok kudarcba fulladt próbálkozás után végleg tápszeres lett a babám. Etetés közben csak nézzük egymást, ő fogja a kezemet vagy az ujjamat, a másikkal az arcomat simogatja, vagy aranyosan pofozza az üveget. Szoktam közben dúdolni neki, ő pedig hozzám bújik és elalszik.

A másik dolog amit mmondanak, hogy nem kötődik annyira a baba az anyához, mint a szoptatott baba. Kötődni nagyon is kötődik hozzám, beteg sem volt még sosem. Igazán nem értem, hogy a szoptatás miért meghittebb és csinál szorosabb kapcsot. Szerintem nagyon nem így van. Ettől független tudom, hogy egy babának az anyatej a legjobb, nem a porból kevert műtej, de nem is ez a kérdés.


2020. ápr. 9. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Én is csak rövid ideig tudtam szoptatni sajnos. Pedig én nagyon szerettem. Én sem éreztem olyan bensőségesnek az etetéseket mint előtte, de ezen én túljutottam. Sok egyéb bensőséges időnk volt. Másfél éves és nagyon nagyon kötődik.
2020. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Mert így akarnak ijesztgetni meg lelkiismeret furdalást kierőszakolni azokból, akik tápszereznek, mert "akkor majd biztos megpróbáld újra és tádám".
2020. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
MMert szeretik frusztrálni a másikat. A tápszeres etetés is bensőséges tud lenni és a szoptatás is lehet hidegebb.
2020. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Szoptatás fanatikusok szoktak ezzel érvelni. Normális nők (akár szoptat, akár nem) belátják, hogy az etetés formájának semmi köze a kötődéshez.
2020. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Csak megerősíteni tudom a fentieket.
2020. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Mert tápszeres etetés esetén bárki megetetheti a gyereket, akár a postás is.

És bár én se nyomtam más kezébe a tápszeres gyerekemet, ismerek, aki pont azért tápszerezett, hogy szabadabb lehessen gyerek mellett 🙈

Ha mellből eszik, azt nem lehet átpasszolni, hogy hahó Sanyi, szoptasd meg te 😂

De a mellből etetés se feltétlen meghitt (mindkettőben volt részem).

2020. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk este kap cumisüvegből lefejt tejet szerintem az is meghitt, sötét van, ő közben néz rám ugyanúgy.


A szoptatás eddig tapasztalatom alapján csak pici babával meghitt.

Most 7 hós a lányom és ritkán van, hogy olyan meghitt az egész.

Csapkod, húzgálja a hajam, nevetgél, forog összevissza, tej meg folyik mindenfelé...


Ezzel cska azt akarom mondani, hogy én is Azt hittem hogy a szoptatás olyan mint a beállított kepeken, de azért nem minden nap, minden egyes etetésnél

2020. ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó vagyok


Bocsi, elég zagyva lett. Az elején kimarad a "lehet" szó.

2020. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert sokan nem jól etetnek tápszerrel, főleg régen (túl gyorsan, nincs ölelés stb). A szoptatást nem lehet igazán gyorsítani. Ha gyengéden, lassan, figyelmesen eteted, akkor semmivel sem kevésbé meghitt.
2020. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Azért, amiért a császáros anyukáknak is azt mondják, hogy köztük nem lesz OLYAN kötődés a babával, mintha rendesen született volna. Vegytiszta rosszindulatból, hogy jobbnak tuntessék fel magukat a másiknál. Te is tudsz meghitten etetni, és természetesen a babád is ugyanúgy kötődik.

(Mondom ezt két császáros, de hosszan szoptatott gyerek anyukájaként)

2020. ápr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!