Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi a véleményetek a tápszeres...

Mi a véleményetek a tápszeres etetésről?

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiam születése óta tápszeres a kicsi 1 hónapig cicizet 1 hete tápszeres egyik napról a másikra elapadt a tejem ( gondolom a sok idegeskedéstől!??? Attól elmehet??) amúgy rengeteg tejem volt amikor elkezdet apadni éjjel nappal csak ordított a gyerek az éhségtől egyéni döntés alapján döntöttem a tápszernél gyerek orvosnak jeleztem hogy adtam neki tápszert de már előre hallom az anyatejről a szentbeszédet ha meghalja hogy csak tápszeres

Mintha a csapból is az anyatej folyna úgy beszélnek róla amikor majd megyünk a 2 hónapos tanács adásra



2020. szept. 22. 13:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Én egyik gyerekemnek sem adtam tápszert, még anyatej mellé sem. De ha nincs vagy nincs elég anyatej, akkor nem tud az ember mást adni, csak tápszert.
2020. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen de amikor már elapadt teljesen és azt mondja hogy szopi szopi szopi akkor mit erőltesen az ember már??? Főleg ha ordít a gyerek éjjel nappal
2020. szept. 22. 13:21
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Az a véleményem, hogy az éhes gyereknek kaja kell.Ha nincs vagy nem elég az anyatej, akkor tápszer kell és kész.Ez onnantól nem is kívánságműsor ha elapad..Aki ezután még megmagyarázza neked(főleg orvos létére), hogy szoptatni kell, menjen a sunyiba.Nekem szerencsém volt az első 6 hónapjába ugyan pótlással ,de szoptattam.
2020. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Nekem semmi negatív. Vagy szükség, vagy választás kérdése. Még utóbbihoz sincs köze senkinek.

Soha nem engedtem hogy bárki beleszóljon hogy etetem a babám. (Mindkettő volt egyébként, először szoptatás, aztán pótlás mellé, majd csak tápszer).

Véleménye lehet bárkinek bármiről, de arról meg van ugye az a szép közmondásunk hogy a vélemény olyan mint a s**glyuk, mindenkinek van de senki se kíváncsi a máséra ☺

2020. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Az én babám nem tudott szopni rendesen, hamar pótlás kellett neki, illetve fejem a tejet neki. Én is magam döntöttem így, az orvos egy szót sem szólt. Ha kekeckedik, kiváltom a tápszert saját pecsétre. Normális orvos amúgy sem fog szemétkedni, mert rontja a bizalmat.


Egyetértek négyessel, még ha valaki döntés alapján ad tápszert, akkor sincs értelme a szentbeszédnek. Őszintén szólva ha nem lenne annyi tejem amennyi (napi 3 fejésből 300-350ml), már rég hagytam volna elapadni és nem szórakoznék fejéssel. Szoptatni meg utáltam alapból, pedig terhesség alatt nagyon készültem rá, de csalódás volt, fájdalmas és egy nagy szenvedés az egész.

2020. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
16%

Egy 1,5-2 hónapos baba nyilván mondja hogy szopi😂 A tej meg nem apad el egyik pillanatról a másikra amúgy.

A kérdésre: Ha nem lett volna tejem, akkor adok mert nyilván ennie kell valamit. De mindent megtettem, hogy legyen és van is még 1 év elteltével is

2020. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Tápszeres volt a fiam és most tápszeres a kicsi is. Két igen jó étvágyú gyerek mellé alig volt tejem és őszintén szólva én inkább a családommal vagyok, mint hogy non-stop a fejéssel kínlódjak. A fiam már 8 éves, okos, egészséges nagy gyerek, aki imád, szóval semmi hátránya (amiket ugye szeretnek itt mondogatni) nem tapasztalható a tápszernek. Sem a doki sem a védőnő nem csinált ebből egyébként problémát.Közöltem, hogy tápszeres és kész.
2020. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
9%

1 ez "nem tud az ember mást adni, csak tápszert".

Van donor tej.

2020. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

Én 2 évig szoptattam igény szerint a lányom.


A tapasztalatom az, mivel nagyon sokat voltunk kórházban, hogy az orvosok/nővérek/mindenki felől az elvárás az anyuka felé a tápszeres táplálás.

Az ellenőrizhető, mérhető, látványos.

Mert hiába szopik, ha közben pisil egyet. A mérleg már nem lesz pontos.

1 éves kor felett meg főleg elvárás (lenne) a sok tejital, meg Sinlac, meg mittudomén.


Úgy néztek rám, hogy nem kap ilyeneket a lányom, mint az ufóra.

(próbáltam, kihányta)


Szóval szerintem ne aggódj. Manapság a szoptatás a ritka.

2020. szept. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

9, mi is sokat voltunk kórházban és fordítva tapasztaltam, pont a tápszerre húzták a szájukat, viszont mindemellett semmi segítséget nem adtak az anyatejes táplálás elősegítésére még "díjnyertes" szoptatásbarát intézményben sem.

Azon túl, hogy "anyuka, tegye mellre", az égvilágon semmit nem segítettek, hogy hogyan, meddig. Izomtónus problémát, gótikus szájpadot és még a lenőtt nyelvet se vették észre, de a szentbeszéd ment.

Első gyerekkel minden kínlódás ellenére full tápszer lett a vége a 4 hónapra. Második gyerekkel annyi gond nem volt, minimális kezdeti pótlás mellett (mert azért nehézség volt: kevés tejcsatorna) anyatejes 1,5 évesen is.

2020. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!