Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogy döntenétek a helyemben?

Hogy döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Az iszsz, 5 hónapos kislányunk még mindig minimum 3-szor kel éjszaka, de általában 5-ször. Emiatt még mindig velem alszik, pedig szeretnénk a gyerekszobába szoktatni a nagyobbikhoz. A stabil 3 átjárkálással ki is tudnék békülni, de mivel gyakran kétóránként megébred, a nagytesót is csak jól megszivatnánk vele.

A férjem vetette fel, hogy esetleg az esti lefekvéshez tápszert adjunk neki, hátha lenne egy hosszabb alvási ciklusa. Emellett szól az az érv is, hogy bárhogy kipihent/fáradt, estére mindig zaklatott lesz a kicsi, alig tudom megszoptatni (ha pedig nem szoptatom meg, fél órán belül megébred) és talán cumisüvegből pihentetőbb lenne az ivás. (Fejni sajnos nem megy, szoptatási tanácsadó is próbálkozott.)

Viszont szeretném fél éves koráig kizárólag szoptatni. Csak elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e ennyire kötnöm az ebet a karóhoz...



2020. okt. 24. 22:07
A kérdező szavazást indított:
Kiváltanám már most az esti szopit tápszerre.
Váltanék tápszerre, de csak fél éves kora után.
Nem váltanék emiatt tápszerre az esti fektetéshez.
55 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos. 6 hónapos koráig akarod kizárólag szoptatni. Azt az egy hónapot már csak kibirjatok, ha tényleg ezt szeretnéd.

Ezt leszámítva semmi akadálya, hogy megpróbáld. Nagyon maximum nem azt az eredményt kapod, amit vársz.

2020. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Unokatesóm àtállította tápszerre..

Eleinte még többször kelt, majd beállt ugyanannyita.. később normalizálódott.

Szóval semmi köze nem volt az étkezés fajtájának az ébredések számához.

2020. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
És tennél a tápszerbe altatót?
2020. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem fog semmit sem változtatni. Az én fiam majd 1 éves koráig szopott éjszaka is. Egyáltalán nem éreztem tehernek. Nem akartam rákényszeríteni az akaratomat, hagytam, hogy úgy fejlődjön ahogyan ő szeretne, akar és tud. Nem hiszem el, hogy nem tudjátok kibirni ezt az időszakot amíg annyira fejlett lesz, hogy végigaludja az éjszakát.
2020. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tápszer ide vagy oda ugyanúgy kelne, a kettő között nincs összefüggés, sőt! Ha a cicizés fárasztóbb,akkor könnyebben kellene elaludni a, mint egy könnyed cumisüvegezés után, mert elfárad a gyerek. Szóval ez így logikátlan.

Idővel be fog állni az éjszakai alvás, csak ki kell várni.

2020. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Arra esetleg még nem gondoltál, hogy más a ciklusa, mint amit akarsz vele? Nemtudom hogy hány órakkor van a napi rutinos esti fürdő-evés-altatás, delehet, hogy ő akkor és ott nem alvásra van "beprogramozva". (Bocs, de másképp most nem tudom megfogalmazni) Mi van akkor, ha eltolod az esti rutint kb fél órával. Lehet, hogy ő is nyugodtabb lenne és megenné az adagot ami kell neki és tovább is aludna... Ő átveszi a te lelkiállapotodat, vagyis, ha azon stresszelsz, hogy már megint nem eszik-alszik, akkor tényleg nem fog. Hameg kényszeríted az evést tuti sose lesz neki jó, nem fog eleget enni és, megébred. Told el az etetést pár napig fél órával. Lehet meg fog változni ő is.
2020. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Vállalom a lepontozást. A babám vegyes tápszeres-anyatejes. Az éjszakázást egyáltalán nem bírtam soha, és prioritás volt minél hamarabb tűrhetővé tenni. Ennek következtében, mivel nem félek a táptól már, megpróbálnám, legrosszabb esetben nem jön be és van pár rosszabb nap.


Az én babámnál korán pótolni kellett, főleg este, mert az éhség miatt csilliárdszor kelt, bár inkább le sem feküdt. Amikor a tápszert elkezdtük, fokozatosan, hétről hétre nőtt az átaludt órák száma. Nem volt kéthónapos, amikor egy keléssel ment az éjszaka. Nagyon hamar kialakult az a szokása, hogy az esti tápszerből betankol alaposan a nagy alvás előtt, és így kibírja.


Azonban fogalmam sincs arról, hogy egy cumit nem ismerő, már beállt rendszerű, kizárólag cicin szocializálódott öthónapos esetében ez járható út lenne. Simán benne van, hogy nem fog változni semmi, ahogy a többiek is írják.

2020. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

Ohh igen.. Megérkeztek a bezzeg anyák akiknek nem volt teher éjjel 100x felkelni meg az iszsz mániákus pártolók 🤣


Kedves kérdező! Csak akkor fogod megtudni ha kipróbálod mennyire járjató ez az út.


Egy telipocakú gyerek meg nem kel fel éjszaka. Ennyit erről.

2020. okt. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Én 3 hónapos koráig tudtam csak szoptatni.Utána már tápszer kellett.Ugyanannyit kelt tápszeresen, mint anyatej mellett.Sokszor nem is éhes volt, egyszerűen ilyen típus.3 éves koráig egy éjjelt se bírt végigaludni.Most nem azt mondom, hogy a te lányod ilyen lesz, de éhségen kívül akár zavarhatja a fogcsírák mozgása, bezavarhat a mozgásfejlődés meg még mit tom én mi nem.
2020. okt. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
Tök8 szopik e vagy tápszer. Nem ettől ébred fel. Még kicsi. Amúgy 8-as, 1x kelek hajnal 1-2 körül, nekem tényleg nem nagy dolog.
2020. okt. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!