Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért lehet ez? 3 hós a fiam,...

Miért lehet ez? 3 hós a fiam, nem egy nagy evő születése óta, 1hónapja csak tápszert kap, szenvedés minden evés. A testsúly kg x 150ml-t sem issza meg legtöbbször, de ezt már elfogadtam,hogy nem a nagykönyv szerint éhes.

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy szinte minden áldott alkalommal elalszik evés közben. Van,hogy 50ml után, van hogy 100 ml után. Mindenféle módszerrel keltegetem/próbálom ébren tartani, de van egy szint, amikor már lehetetlen, úgy bekómál. Az sem mérvadó,hogy mikor és mennyit aludt előtte, mindent próbáltunk már. Sokszor mikor abbahagyom az etetést (a felét mondjuk meghagyja, mert bealszik) 3perc múlva kipattan a szeme és jöhet a játék, huncutkodás. Ilyenkor még próbálom visszaadni neki a cumisüveget, 99%-ban eredménytelenül. Mikor elkezd vigyorogni, már nem is próbálkozom, esélytelen.

Utalhat ez betegségre,hogy mindig bealszik?

Ezen kívül nem fáradékony, nagyon huncut, jókedvű kisbaba, sokat játszik, nagyon erős, kiegyensúlyozott. Milyen pózban etessem? Már kb mindent próbáltam, most rendeltem etetőszéket, (0+ hósat) utolsó reménysugárkènt, de kétlem, hogy bármi változna. Mam 1-es cumisüvegfejet használunk, szinte minden nap próbálom a 2-es fejjel, hátha, de abból ordítás van. Most megvárom míg sír, hogy éhes, csak akkor adom neki, de ez sem működik. Ha nem várom meg míg sír, hamarabb próbálok enni adni neki, akkor meg szimplán nem eszik, kiköpdösi és nevetgél, játszani akar. Teljesen tanácstalan vagyok.



2020. nov. 21. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha éhes adj neki enni, ha álmos hagyd aludni. Nincs semmi baja, csak nem a nagykönyv szerint működik, te meg kétségbeesetten kapkodsz mindenhez. Ne csináld ezt, mert rámész.


Két nem a nagykönyv szerint működő gyerek anyukája.

2020. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen tápszert eszik? A kislányom (2,5 hónapos) eddig Milumil Ha Start Optimát evett Mam 1-es cumival (a 2-es cumival folyt ki a szâja szélén) és nem evett jól, sokszor ő is belealudt, kiköpte, ideges volt, nem is jól hízott. Most váltottunk Milumil Ha Optima 1-re,ez sűrűbb, így ezt tudja enni a 2-es cumival. Így megeszi az egész adagot, (140 ml körül) és bár így sincsen meg az előírt napi adag, mert âtalussza az éjszakát, de hízik szépen.
2020. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Válts nagyobb cumifejre.
2020. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Még megpróbàlnék a helyedben más cumisüveget is, nálunk például tudott enni a Lansinoh közepes folyású fejével, mikor a Mam 2-essel még nem.
2020. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, aventes üveget is próbáltuk, de az sem vált be, akkor hétfőn veszek (vasárnap nincs nyitva semmi) másfajta cumisüvegeket is kipróbálni, illetve ha az sem válik be, akkor másik tápszert. Most az Aptamil 1-est issza.

Első kommentelőnek: próbálok nem ráfeszülni és nem erőltetem, de 3héttel ezelőttig a gyarapodással is problémák voltak, így kicsit nehezebb “elengednem”. illetve most aludt 2órát, játszott 20 percet, elkezdett sírni a kajáért, elkezdtük etetni, 3 egész perc múlva bealudt. Ha nem keltegetem ès erőlködök,hogy egyen, akkor ezt az etetést kb 40ml-vel zárjuk, így ugyan 25 perc volt, de 150ml lement. Próbáltam azt is,hogy hagyom aludni, felèbred úgyis enni akar majd.. nem akar. csak 1-2 óra múlva, Az viszont,hogy napi 2-3 étkezése 50ml legyen, úgy,hogy a többi is csak 100-130 ml, az szerintem nem opció. de köszönöm neked is a választ, teljes mértékben igazad van abban,hogy ne várjam el a nagykönyves evést.

2020. nov. 21. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően hízik, növekszik, ne stresszelj rajta. Az én gyerekem is tápszeres, most már hozzatáplálom. Se tápszerből, se a kanalas ételből nem eszi a nagykönyvi mennyiséget, de gyönyörűen fejlődik, se a védőnő, se a doki nem elégedetlen vele. Nekem is kellett idő, hogy elengedjem, volt, hogy túletettem, és elrókázta magát...
2020. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
biztos,hogy azért visel meg ennyire, mert az én fiamnak a gyarapodással is volt problémája. Most úgy néz ki, egész jó, ha így is marad,az biztosan segít majd a lelkemen 😁
2020. nov. 21. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányomnál is ugyanez a probléma születése óta.

Tápszert kap a kezdetektől, nem nagyon volt tejem sajnos, ki kellett egészíteni tápszerrel. (2.5 hónapos korától csak tápszert kap, jelenleg 8 hónapos)

Egy-egy etetés alkalmával 60-100ml mennyiséget evett. De inkább kevesebbet.

3 hónapos korában elhatároztam, h csak 3-4 óránként fogom etetni , hátha, függetlenül attól, h előző etetésnél pl. csak 60 ml-t evett. Úgy ahogy bejött. Reggel evett 110-150ml-t.Tízórainál 80-100ml-t Ebédnél 60-100-ml-t. Uzsinál 60-100ml-t, vacsi előtt 60-100ml, este már megeszik 220mlt. De ettől függetlenül a mai napig nem eszi meg a tankönyvekben leírt mennyiséget, de növekszik a súlya. A védőnő azt mondta, h akkor kell ezzel komolyan foglalkozni, ha a baba súlya nem gyarapszik, csökken. A hozzátáplálást elkezdtük 4 hónapja, de nagyon keveset eszik , sokszor inkább a tejcsit választja szilárd étel helyett. (de természetesen ebből sem eszi meg a megfelelő mennyiséget.


A cumisüvegek közül tudom ajánlani a Tommee Tippee-t, vagy a Lansinoh-t.

A babám ezeket fogadta el leginkább, s ezeből úgy vettem észre h többet eszik.

Próbáltunk sokat előtte, Avent-ből több félét , Mam-osat is, de elutasította.

A Tommee Tippee jön be nála leginkább.


Az a gond biztosan nálad is-ahogy nálam-, h számolod h mennyit eszik a babád egy-egy étkezés alkalmával/ egy nap, s kicsit felidegel ha nem eszi meg a megfelelő mennyiséget.

Mivel tápszert kap, így könnyeben tudod számolni az elfogyasztott mennyiséget, ha szopizna a baba akkor biztosan nem lenne ilyen szinten nyilván tartva.

A baba annyit eszik, amennyire szüksége van.(Nekem is hihetetlen,számolok folyamatosan, de így van.) :-)

2020. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!