Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Igény szerinti táplálás vagy...

Igény szerinti táplálás vagy inkább tartsuk magunkat a menetrendhez ?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! A kislányom vasárnap lesz 4 hetes, tápszeres baba. Elég nagyétkű, nagy súllyal is született. Nem mindig tartjuk a menetrendet (jelenleg a doboz szerint 4 óránként kellene ennie 120 milit ) ehhez képest van hogy három óra után már kér, de előfordul hogy 5 óra alvás után ébred csak hogy éhes. Akkor etetem amikor kér, ha még lenne egy óra, akkor nem "kínzom" addig, de nem is ébresztem fel hogy egyen. Barátnőm szerint ez rossz, mert nincs semmi rendszer a kis életében rádásul ezzel csak azt érem el, hogy tudni fogja, hogy sírással mindent elér. Ti mit gondoltok ? Tényleg elrontom az egészet ?
2021. jan. 7. 18:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy van némi rendszerünk ,reggeli és délutáni evés után séta, séta után este fürcsi ez nagyjából mindig ugyanakkor, utána pedig vacsi, de nem érzem, hogy egy ennyire pici baba mellett ki lehetne alakítani egy szigorú szinte percre pontos rendszert.
2021. jan. 7. 18:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 2 hóbapos a pici kezdettől tápszeres. Én is ezen agyaltam h nem úgy eszik ahogy a dobozon van írva. Én megkérdeztem a védőnőt h ez baj e. Azt mondta h nem baj én hiszek neki. Babám jól fejlődik jó a súlya is. Ő tudja h mikor éhes úgyis jelezni fog.
2021. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nagyon is jól csinálod. Én sem tudnám hallgatni a sírást egy órán keresztül, csak mert nincs még evés idő.. a barátnőd meg elég buta, és remélem nincs gyereke. Egy 4 hetes újszülött babáról beszélünk, hogy tanulná már meg, hogy mit ér el a sírással és mit nem. Szegény éppen hogy csak megtanult egyedül levegőt venni. Majd 1-2 éves korában már kialakul a szabad akarat, addig nem tud hisztizni. Rendszer az életetekben pedig még jópár hétig, de lehet, hogy hónapokig nem lesz. Üdv: egy 2 hónapos kislány anyukája
2021. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia most 4 honapos lesz a kislányom, koraszülött 34 hétre született kis súllyal azt mondták amíg nem kesz 3 kilo addig 3 orankent etessem este is keltsem fel Amikor hazahoztuk a kórházból próbáltam tartani a 3 órát de 2 nap után rajottem hogy lehetetlen igy csak este keltettem amikor mar 3-4 óra után se kelt fel. Hat én a 3 kilót nem vártam meg mert jelzett mikor éhes így igény szerint etetem. Van hogy 2 óra múlva éhes van hogy 5. Este már csak 1szer kel. Ilyenkor még nem lehet rendszert kialakitani. Nem vagyunk gépek mi se hogy pontosan ugyanakkor együnk
2021. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sírással mindent elér? Márminthogy barátnőd szerint ha éhes, akkor is hagyni kéne egy órát üvölteni az alig 1 hónapos gyereket, pusztán nevelő célzattal? Nem szívesen lennék a gyereke...

Jól csinálod, ne aggódj, nagyon pici még, nem (feltétlenül) fog óramű szerint enni. Később majd szépen be fog állni. A fiam sem evett soha doboz szerint, mert ő pl. csak 4 óránként volt éhes már 1-2 hetes korában is, de mivel ritkábban evett, értelemszerűen nagyobb adagokat, mint ami a dobozon van. Most középsős ovis, semmi baja nincs. A lányom ellenben fél éves koráig 3, néha 2,5 óránként evett. Ő most 8 hónapos, már hozzátáplálok, de már ő is csak 4 óránként eszik. Ki fog alakulni nálatok is a rendszer, de nem 4 hetesen. Most annyi a dolgod, hogy ha éhes, adsz neki enni, ha meg álmos, hagyod aludni 😃

2021. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!