Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi lehet a baj? Hasfájás,...

Mi lehet a baj? Hasfájás, puffadás, ekcéma.

Figyelt kérdés

Üdv. Mindenkinek.

A Babám 2 hónapos múlt, nagyon sokáig baj volt a tápszerekkel(sajnos nem volt tejem). A gyermekorvos szórakozása után úgy döntöttünk elvisszük gasztos orvoshoz magánúton, aki megmondta tejfehérje allergiánk van(tudtam, láttam a tüneteket minden tüntetünk megvolt a Veres székleten kívül, azt már nem akartam megvárni)

Az orvos milumil pepti (tehéntejfehérje) mentes diétát irt elő. 5 hétig nagyon jó volt, elmúltak az állandó pukizások lett rendszeresen székletünk, nem volt gond a bőrével sem. Viszont 3 napja újra jelentkezett minden tünet ami a legelején volt, ekcéma az arcán, puffadás, és most jött pluszban a hasmenés, rettenetes nyugtalanság, olyan szintű sírás hogy már nincs hangja szegénykémnek.

Lenne esetleg valakinek ötlete mit csinálunk rosszul, nem változtatunk semmin.

Vagy esteleg valami összetevőre ismételten allergiásak lettünk.

Vissza fogom vinni a gasztros orvoshoz, de így az éven már biztos nem fogunk kapni időpontot, viszont ha maradnak a tünetek a gyerek orvoshoz elviszem.

De érdekelne más esetleg találkozott ilyen problémával?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. dec. 25. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam ugyan ezt produkálta a pregomintól. Jó volt egy pár hétig utána ugyan ez mint előtte. A gasztros dokihoz akkor 2hónap várakozási idő volt így visszavittem a gyerekorvoshoz akkor írta ki a Novalac allernovát ami viszont tökéletes lett. Próbálkozni kell sajnos, hiába elvileg ugyan az, vagy ugyan olyan mentes.
2019. dec. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak már lelkileg nehéz szegényt hallani és nem tudok rajta segíteni, úgy hogy már ez az 5. tápszer.

Meg nem hiszem el, hogy ennyire nehéz eltalálni mi a jó.

2019. dec. 25. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ne mutasd be. 2 éves a fiam de maradandó élmény volt ez a pár hónap. Kitartás nektek is.
2019. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg az összetevőket. Én ezt találtam az összetevők között: "Hidrolizált tehéntej-savófehérje, laktóz". Ha tejfehérje-allergiája van, sajnos ezek bőven lehetnek problémásak. Az oké, hogy hidrolizálják a tejsavófehérjét, de ott van mellette a laktóz.

Nekünk kórházi kivizsgálás után írták fel súlyos atópiás dermatitis miatt a Neocate-et, ebben már semmilyen allergén összetevő nincs. Nekünk egyedül ez vált be.

2019. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!