Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Problémát jelenthet e ha a...

Ginger0123 kérdése:

Problémát jelenthet e ha a tápszert nem forrázzák le?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm babavízbe kavarja a tápit és pár mp re berakja a mikroba és úgy adja a babának. A baba születése óta problémás hol kaki hol pocak fájás mindig van valami. Én erre tudok gondolni, hogy nem e azért mert nem felforralva és visszahűtve adja a tápit. Mi is tápisak voltunk de én mindig a dobozon leirtak szerinte adtam. Forralja visszahutve. Folyamatos kapcsolatban van a dokival de már a doki sem tud mire gondolni mi lehet a baj.beba ha tápszert kap a kicsi. Váltás is volt most egy speciálisabb konkrétan hasfájásos beba ha tápit kap. De igy is probléma van. 2 hós a baba.
2021. aug. 26. 13:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Én is sima babavízzel csináltam, a védőnő és a gyerekorvosunk szerint is mehet. Két hónapos, simán benne van még a hasfájós időszakban és a tápszer sem biztos, hogy jó (ha jól értem, még csak most próbálják a másodikat...).
2021. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
A babavíz lényege éppen az, hogy forralás nélkül adható felbontástól számítva 24 órán keresztül.
2021. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
A tápszert nem hogy nem kell leforrázni, hanem egyenesen tilos. 37 fokos vízzel kell elkeverni. Tök mindegy,hogy felforralod a sima csapvizet és úgy hűtöd vissza vagy a babavizet mikrózod meg a kívánt hőfokra.
2021. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Gratulálok, minden vitamint kiöltél a tápszerből. Direkt rá van írva, hogy nem szabad túlmelegíteni.

A dobozra pedig az van írva, hogy a csapvizet kell felforralni és visszahűteni.

2021. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A tápszer nem szabad leforrázni! Rá is van írva a dobozra.

A vizet forralod, visszahűtöd és öntöd a porra, vagy teszed bele a por (ki hogy csinálja)

Én ababavizet mikróztam kicsit, mert volt olyan tápszer, ami baromi rosszul oldóditt fel szobahőmérsékletű vízben.

De a lényeg h te csinálod rosszul!!! Remélem k vitamint adtál a gyereknek, mert a tápszerben lévőt kinyírtad a forrázással

Az ismerósöd jól.

A baba hasa kizárt h ettől fájjon.

2021. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A tápszert nem szabad leforrázni. A vizet kell felforralni és visszahűteni. Mindkét gyerekemnél úgy csináltam, hogy minden napra felforraltam egy kancsó vizet, az kihűlt és abból minden estetésnél annyit melegítettem meg a mikróban, amennyi éppen kellett, abba pedig belekevertem a tápszert. Egyik gyerekem sem volt hasfájós. A babavizet pedig nem is kell forralni.
2021. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%
Gyerekek!! A kérdező is azt írta,hogy visszahűtötte! Olvassatok már!!
2021. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%
És akkor visszatérnek bele a vitaminok, amig a túlmelegítés miatt elszálltak?
2021. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%
8# A vizet felforralta majd visszahűtötte! Te sem tudsz olvasni. A babavízre hitte azt ,hogy nem jó mert azt hitte nincs forralva
2021. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván nem a tápszert forralta fel a kérdező hanem a vizet majd visszahűtve keverte a tápszerhez.
2021. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!