Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Bajt okozok ezzel a kisbabámna...

Bajt okozok ezzel a kisbabámnak? Helyesen cselekszem?

Figyelt kérdés

2 hetes kisbabám eddig csak cicit kapott, de 2 napja vettem tejport és este fürdetés után azt adtam neki.

Mindig elalszik a cicin evés közben mert gyenge még a szopizáshoz, volt hogy egy órát vett igénybe és akkor sem lakott jól mert pár szunyókálást is beiktatott. Miután elalszik 10 perc múlva felkel sírva, vagy az éhségtől nem alszik el. Próbáltam hogy kifejem az anyatejet és üvegből adtam neki.hogy lakjon jól és tudjon pihenni. De ha adok neki tejport mikor úgy tűnik üress a cici és sír ártok vele a babának? Vagy más anyukák is szoktak hozzá táplálni.

Éjszaka alszik, reggel is, és olyankor csak mellre szoktam tenni hogy szopizzon, de délután és este mintha nem tellne be, nem lakik jól.


2021. nov. 4. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Tedd többször mellre. A tápszer könnyen jön, gyorsan eltelíti, nem is fog dolgozni a tejért.
2021. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tejpor alatt tápszert értesz? Remélem, hogy igen, mert a tejpor, amit kávéba rakunk, nem egy újszülöttnek való.

Ha heteken át sír, mert nem lakik jól, akkor adhatsz neki tápszert, lehetőleg szoptatás után.

2021. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Tedd sokszor cicire. Idő míg beáll a kereslet kínálat. Illetve estére azért tűnik úgy, hogy nincs annyi tej mint reggel/délelőtt mert estére a tej zsírosabb, táplálóbb "kevesebb" is elég. Reggel/délelőtt vizesebb.

Ha tápszert adsz neki, akkor a tested nem fogja tudni, hogy mennyi tejet kell termelni és akkor végképp a tápszer marad, amivel amúgy semmi baj de ha van tej miért adnál tápszert?

Nem könnyű a szoptatás de mindenképp megéri időt adni neki.

2021. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 1 hónapos, estére én is úgy éreztem hogy kevesebb a tejem, én fejéssel oldottam meg. Napközben lefejtem valamennyit és azt adom a babának este ha nem lakik jól ciciből, aztán ha elaludt akkor fejéssel rásegítek a tejtermelésre.

De persze ha tápszerrel szeretnél pótolni az is oké, de a fejést én ajánlom szaporításra.

2021. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy a kereslet-kínálat szoptatás során kialakuljon idő kell, azon belül is van firgópont 3 havonta amikor kevésnek tűnik de nem az

Türelem és a tápszer elhagyását tenném a helyedben mert úgy télleg nem fog dolgozni a tejért ha van tápszer

2021. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

En nem tápszereznék 🤷‍♀️

2 hetes, még barmi miatt sírhat, nem csak azért mert éhes. Ha most elkezded tápszerezni, rájön azt kőnnyebb megszerezni, nem fog kelleni neki egyrejobbana cici.


5hetes a lányom, mi is igy voltunk az első kb 3 hétben. 100%anyatejes azóta is

2021. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Alapvető dolgokat nem tudsz, érdemes lenne tájékozodni a témában. Szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek csoportba menj elsőként, ott kérdezz.
2021. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Lehet így, de nem ez a legjobb lehetőség. Tápszer helyett jobb a lefejt tej, nézz utána a szaporító fejésnek. A tápszerre szánt pénzből vegyél egy jó gépi mellszívót. Így idővel elég lesz a tej valószínűleg.


Addig pedig, ha a védőnő vagy orvos szerint is pótlás kell, inkább ujjetetőből, szoptanít készülékkel, kispohárból, svéd pohárból vagy kiskanállal add neki a fejt tejet vagy tápszert. Így elkerülöd a cumizavart. Bérelhetsz csecsemőmérleget is, derüljön ki, mennyit eszik valójában - hiszen lehet, hogy nem is a tej kevés.


De a te döntésed, mit vállalsz be. A fentiek több munkával járnak átmenetileg, mint a tápszer+cumisüveg. Hosszú távon, ha sikerül belejönni, a szoptatás a legegyszerűbb.

2021. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!