Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hígabb széklet, pelenkakiütés...

Hígabb széklet, pelenkakiütés és hasfájás mitől lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy 5 hetes babám, a héten lesz 6 hetes, November 4-én született. Előre is elnézést kérek a nagyon hosszú levelem miatt, de szeretnék egy kis megnyugtatást/magyarázatot kérni.

Hátha tud valaki segíteni, tippet adni.


Olyan gondunk van, hogy nagyon nagyon kipirosodott a popója. Gombás fertőzést is kapott, ezért a gyerekorvos tanácsára Canestennel és Betadinnal kentem, illetve szellőztettem amennyit tudtam. A popsitörlőt elhagytam amíg meg nem gyógyul neki, kamillába mártok egy textil pelust és azzal törlöm a fenekét. Még nem gyógyult meg teljesen, van egy kis rész még ahol nem hámosodott vissza (ha így mondják), néha-néha még visszacsípi a széklet. Azt a krémet használtam amit a gyerekorvos felírt, a nevét nem tudom, valamilyen vaníliás krém. Azon gondolkodtam, hogy lehet túl vastagon kentem be neki és így nem szellőzött attól lett ilyen? Váltottunk azóta pelust is, lehet az is segítség volt.


A másik gondom ami összefügg a pelenkakiütéssel, hogy néha hígabb a széklete. Általában keveset kakil, amikor nagyobb mennyiség van akkor veszem észre, hogy hígabb neki. Nem víz szerű, de nem is krémes. A gyerekorvos azt mondta, hogy a hígabb széklet is okozhatja a kiütést, viszont nem kaptunk rá semmit. Biogaia cseppet kap, bár megmondom őszintén nem tudom miért, mert semmi hatását nem látom. Azt mondja az orvos, hogy normális a hígabb széklet, ha nincs láza. Láza nincs, szoktam néha ellenőrizni, viszont félek, hogy vissza fog térni a kiütés a híg széklete miatt.


A harmadik dolog,hogy sajnos nincs elegendő tejem, amikor haza jöttünk az első héten csak szopizott, viszont nem hízott eleget, így az orvos írt fel tápszert kiegészítésnek (Beba supreme pro ha 1).

Azt mondta szoptassam meg, utána pedig kínáljam a tápszerrel. Mindig 30ml-el kezdünk, ha megeszi kap megint. Ezt addig kellene csinálni amíg nem hagy valamennyit, ezeket az instrukciókat kaptuk. Viszont így meg aggódom, hogy túl sokat hízik, vagy "túleszi" magát ha van ilyen. Egy hónap alatt több mint egy kilót hízott. Sajnos pontosan nem tudom egy nap hány ml-ert eszik, eddig még nem számoltam a tápszert, de holnap megszámolom. Nagyon nehéz így eldöntenem, hogy eszik-e eleget, nem e túl sokat adok neki. Nem mindig egyértelmű számomra mikor éhes. Ha az öklét eszi akkor egyértelmű. Néha nagyon cuppog a cumival akkor is éhes lenne? Úgy szoktam még ellenőrizni, hogy behajtom a kisujjam és a szájába teszem, ha elkapja és szívja "harapja" akkor éhes gondolom?


Az utolsó dolog pedig ami talán a táplálással lehet összefüggésben az a hasfájás. Talán nem a szelek bántják. Próbáltuk az Infacolt illetve most az Espumisant használjuk. Néha néha sír és akkor sikerül pukiznia utána abba marad a sírás, de többségében nem sír és sikerül távoznia aminek kell. Viszont nagyon nyugtalan, napközben alig alszik, sír, inkább csak szunyókál. Egyáltalán nem tudom letenni a kiságyba, mert annyira nyugtalanul alszik, hogy szinte egyből felébred. Este is csak nagyon későn tudom letenni aludni.

Húzza a lábát, feszíti magát. Amikor szoptatom vagy akár cumisüvegből eszik, sokszor felsír és lefeszíti magát róla, ezt sem tudom hova tenni? Nagyon össze vissza eszik, semmi rendszer nincs még benne (tudom ez korai is, csak a kis pocakja miatt mondom), néha alig eszik, utána meg sokat. A gyerekorvos azt mondta, hogy le van terhelve a kis hasa, sokat eszik. De nem tudom, hogy hogyan tudnék segíteni neki?


Kérlek ne bántsatok. Csak tanácsot és megnyugodtatást szeretnék. A védőnő nem igazán segít.



2021. dec. 15. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Túletetni nem tudod mert kibukja. Nekem akkor volt nyugtalan és alig alvó mikor növekedési ugrása van/volt. Ez most nálatok is befigyel (6hét)

Én kislányom tápszeres születése óta, elejétől fogva többet eszik mint a doboz szerinti adagja, mégsem hízik extrém módon. 3600 grammal született, első hónapban 4170 volt, másodikban 4850. Most három hónapos, 5460 gramm volt méréskor.

Ne aggódj, adj neki ha még úgy látod éhes, ha nem az úgysem eszi meg.

2021. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. A popsiját vékonyan kenjem szerinted?
2021. dec. 15. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!