Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy mekkora kínlódás a tápszerezés?

Figyelt kérdés

A kérdésem kicsit sem fontos, csak épp alszik a kicsi és én a telefonon lógok 😁


Sokszor olvasom, hogy azt írják, a tápszerezés milyen kínlódás.

Hát nem tudom, beleöntöm a babavizet a cumisüvegbe, x kanál tápi, összerázom és mehet a mikróba 10-15 másodpercre.

Ha elmegyünk otthonról, akkor is csak annyi h termoszba be a forró víz vagy az elkészített tápszer és azt csak ki kell önteni.


Ennél egyszerűbb módja a baba etetésének szerintem nincs is :D


Szoptatás is biztos könnyű ha már 10 perc alatt végez a baba, de nem értem h a tápszerezésre miért szörnyülködik rá bárki h nehéz vagy nyüglődés 🤷‍♀️

(Szoptatok és mellé kap pótlást a babám. Nekem jelenleg a szoptatás kínlódás, de hát csak a nehézségek miatt :)


2022. márc. 24. 11:11
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg azért, mert sokan nem teszik bele mikróba, hanem először felforralják a vizet, hagyják kihűlni a megfelelő hőmérsékletre, majd ezután keverik ki a táppal. Ráadásul használat után minden eszközt ki kell főzni, fertőtleníteni, míg a mellet (ugyebár) nem kell.
2022. márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, én baba vizet használok, eleve azt meg kell venni, haza kell hozni.

Cumisuveg melegítőt használok.

Van 5 garnitúra cumisüveg, Azokat egyszerre elmosom, kifertőtlenítem, és ha elfogytak, jellemzően délutánra, akkor megint mosás, fertőtlenítés.

2022. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
67%

Igen, ahogy az első írja.

Szoptatáshoz csak annyi macera van, hogy elő kell kotornod a melled a ruhából.

Én utálom a cumisüveges etetést úgy is, hogy a nagylány iszsz baba volt, majd 1 év után terhesség miatt elapadt a tejem, és váltottunk tápszerre. Így, korából adódóan már én se forraltam a vizet, csak csapból szűrt vizet betettem a mikróba, majd bele a tápi és kész. Nem sterilizáltam semmit, csak mosogatógépbe kerültek. De még így is, hogy ez se sokkal nagyobb macera, akkor is rosszabb, mint a zökkenőmentes szoptatás. Ha meg "szabályosan" csinálja az ember, akkor kifejezetten nyűglődős szerintem.

2022. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
60%
Kezdjük azzal, hogy se mikrózni nem szabad a tápszert, sem előre elkészìteni termoszban tárolva...
2022. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
80%
Amit az 1-es ír.Mert a tápszert elvileg nem így kell készíteni,és mosogatni,sterilizalni kell utána,előtte.A cicit meg elökapom és kész.Nem kell semmit magammal vinnem,nem kell termosz,nem kell kanál,tápszer stb,csak megyek,és ha éhes hopp a szájába teszem.Leszögezem,hogy nem vagyok az a típus aki elítéli,vagy lenézi a tápszerezést,nekem amúgy is mindegy ki hogy csinálja,de nekem nagyon macerás lett volna a szoptatáshoz képest.5 igény szerint szoptatott gyerekem van.Nekem ez volt a természetes,meg az egyszerű,de ha másnak máshogy jó, akkor csinálja úgy.Aki meg valamiért nem tud szoptatni,vagy nem akar az is ugyanolyan jó anya a szememben mielőtt letámadnátok.
2022. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
83%
Én 8 hónapos koráig szoptattam, 6 hónapos korától kapott tápszeres pótlást. Amíg tényleg ennyire oda kellett figyelni, hogy legyen leforralva víz (sosem csináltam frissen, mindig előre volt bekészítve), üvegek legyenek sterilek, addig tényleg macerásabb volt. Ráadásul akkor még bőven evett éjszaka is, gyorsabb és egyszerűbb volt még alig nyűgös állapotában megszoptatni, mint nekiállni kevergetni, amennyi idő alatt éberre is sírja magát. 9 hónapos korától lett egyszerűbb a tápszerezés, mióta felnyalja a padlót, sem a vízforralásnak, sem a sterilezésnek nem látom értelmét. 1 éves múlt, már éjszaka sem nagyon eszik. De örülök, hogy az első, legnehezebb időszakban sikerült szoptatni, szerintem sok nehézséget megspóroltunk így.
2022. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
72%

3# vagyok

Na igen, arra nem is gondoltam, amit a 2# írt, hogy egy csomó szett cumisüveg kell. Nekünk csak 2 volt, mert akkor már csak napi 2x adtunk neki. Azóta meg csak este kap sima tehéntejet cumisüvegből (19 hónapos), de így is van, hogy elfelejtem berakni őket a gépbe, és mosogathatom el sos.

2022. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
65%

Hát nem tudom, én imádtam a tápszerezést.

A sterilizáláshoz kell egy frankó mikrós sterilizáló, 3 perc alatt kész a cumi és az üveg. Ezt minden etetés után bruttó 5 perc elvégezni a mosogatással együtt, következő etetésre kihűl.

Aki azt mondja kell egy csomó garnitúra, az hagyja a koszlott üvegekben savanyodni a maradékot órákig meg napokig?

Egy tápis cumisüvegünk volt meg egy vizes, a cumikat (2, biztos ami biztos) cseréltem ahogy nőtt a gyerek vagy ahogy szétrágta.

Érdekes módon soha nem lett beteg / szájpenészes / fertőzött / hasmenéses és mégis felnőtt.

2022. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
63%

Sem sterilizálni nem kell semmit, sem melegítgetni x mp-et, sem felforralni semmit. Éhes, előveszem a mellem, megetetem. Úton felrevonulok, diszkréten megetetem. Nem kell előre készülni termosszal, stb. Ez már bőven elég indok ahhoz, hogy ehhez képest a tápszerezést macerásnak lehessen nevezni.


Nekem csak ugyanúgy napi szinten kell figyelnem a higiéniára, amit eddig is csináltam.

2022. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
89%

Az én kisfiam 7 hónapos tápszeres

Nekem ez a legegyszerűbb, én választottam ezt a szoptatás helyett.

Forralom itthon a vizet előre, nem veszek babavizet.

Cumisüvegbe bele a víz, aztán mikró, bele a tápszer és kész.

Nekünk égen földön 1 Cumisüvegünk van. Abból eszik. Minden evés után elmosom alaposan és ennyi. Nem forralgatom meg tárolok itthon Cumisüveg készletet.

Ha megyünk valahova akkor simán termoszba vízet rakok, viszem kis dobozba a tápszert amennyire szükség lehet majd és ennyi.

Semmi nehézséget nem látok benne.

2022. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!