Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszerezésnél miért van...

Tápszerezésnél miért van szükség túlzott sterilizációra? Tisztítás után főzni 5 percig a cumisüveget minden alkalommal.

Figyelt kérdés

gondolom hideg vízben állva hagyni sterilizós folyadékkal eszembe se jusson...

ezzel a kifőzésdivel nem tudom meddig bírja a cumirésze..cserélhetem hetente? és elvileg a műanyag részek(BPA) kiválnak melegítés hatására bele az élelmiszerbe, mégha a cumisüveg bevizsgált is, de a szilikon cumi..

és mellesleg ha hagyom kb 2 napig száradni még vízkövet is látok a falán..


nem elég néha néha meleg vízzel kimosni és kész?!


2014. júl. 22. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő ezt mondta:

minden használat után forró vegyszeres vízzel kimosni, alaposan öblíteni, tiszta heyen szárítani, 2-3 naponta fertőtleníteni (kifőzni).

Én pont ezért üveg cumisüveget használtam, az higiénikusabb.

2014. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
...helyen.....
2014. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
hát, én 9 hónapig szoptattam, 3 hónapja használunk cumisüveget. Én annyira nem tartom be a sterilizálós szabályokat, de szerintem azért mert nem újszülöttnél használtam...ha az elejétől fogva tápszeres lett volna, tuti betartom...
2014. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
én nem szoptathattam így tápszeres az elejétől fogva.nem sterilizáltam minden használat után.csak forróvízzel alaposan kimostam(vettem cumimosókefét) és tiszta helyen hagytam száradni.2-3 naponta főztem ki.feleslegesnek tartom a túlzott sterilitást
2014. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

4 hónaposan lett tápszeres a fiam.

Elmosogattam a cumisüveget, és a Chicco sterilizáló folyadékba tettem mindig.

2014. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az újszülöttödnek gyakorlatilag nincsenek T lymphocitái és bélflórája, és ha mondjuk nem tisztítgatod lelkiismeretesen a cumijait (sterilizálásnak nem nevezném, az azért más, és én vigyáznék a löttyökkel is, amit árulnak - a sima forralás bőségesen elegendő), akkor ha ledönti a lábáról valamilyen gasztrointesztinális csúfság, akkor az potenciálisan olyan szisztémás fertőzést okozhat neki, amivel hetekig lesztek a csecsemőosztályon - sok ilyet láttam már. (Még mielőtt valaki jön a nagymamákkal, meg hogy mi is felnőttünk meg stb. - egyrészt ahol volt rá lehetőség és ész, ezer és egyszáz éve is kifőzték a kicsik cumijait/poharait, másrészt meg baromi magas volt a csecsemőhalandóság, szóval ez rossz érv.)


Tehát főzögesd, igen, a cumirésznek semmi baja nem lesz, az én lányom születésétől volt tápszeres, szóval ezt nyugodt szívvel állíthatom. Kb. kéthavonta amúgy illik lecserélni a cumigarnitúrát.

2014. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Bizony a csírák, bacik mindenhol ott vannak!! Inkább pár perc forralás, mint betegség vagy akár bele is halhat egy fertőzésbe egy pici baba! Ha ez valakinek túlzás, ám legyen... embere válogatja. De inkább kifőztem,mint baj legyen!! A vízbe önts pici citromlevet és nem lesz vízköves az üveg, szép marad, a cumi se megy gyorsan tönkre.A citromlétől meg semmi baj nem lesz!!
2014. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mi 2 hónapos koráig hetente sterilizáltuk, amúgy csak forró vízben mostam el! Azóta nem is szoktam csak elmosom!
2014. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nekem is van Chicco ster. folyadékom

cumisüvegnél ritkán alkalmazom, mert észre vettem hogy a játszócumiban benne maradt a fertőtlenítő folyadék szaga v illata, pedig alaposan leöblítettem meleg vízzel, ahogy a tájékoztatóján van és még a baba is fintorgott mikor a szájába adtam, úgyhogy nem is baj, hogy nem tudja megtanulnia cumizást, ezzel is kevesebb :)


remélem már vannak már "T lymphocitái és bélflórája" lassan 3 hónapos

2014. júl. 23. 10:42
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi születése óta szopizunk és tápszerezünk. Evés után forró vízzel mosom el, 6 hétig minden este sterilizáló folyadék, most már hetente-ké
2014. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!