Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Túletethetem a tápszeres babámat?

Túletethetem a tápszeres babámat?

Figyelt kérdés
Most egy hónapos a kislányom, már 2 hete kizárólag tápszeres. Az elején 60 ml víz + 2 adagolókanállal csináltam neki, de ez egy nap múlva kB már kevésnek bizonyult,így áttértünk a 90 ml + 3 kanálra. Pár napja már ezt is nagyon simán megette és utána még szívta volna a cumisüveget, így már 120 ml + 4 kanállal kap. Ezt nem eszi meg mindig, van hogy hagy 10-20-30 ml-t. Viszont iszonyat hasfájós. Bár ez már az elejétől kezdve, nem most alakult ki. De attól félek sok kaját kap és ez ront rajta. Egyébként 3-4 óránként eszik nap közben, éjszaka pedig egy hosszabb 5-6 órás alvás a szokott lenni. Napi 6x kap enni általában. Most egy hónapos és 4 kg, 3570 g-mal született és 3310-el jöttünk haza. Tehát a súlya nem mutatja, hogy annyira sokat enne. Csak mostanában rögtön evés után is van, hogy sírni kezd, pedig ez régebben nem volt jellemző. Nap közben kínálom vízzel is a védőnő tanácsára, mert nagyon nem tud kakilni sem. Nem iszik nagy mennyiséget vízből, néhányszor pár kortyot.

2022. ápr. 20. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is tápszeres volt. Szerintem kizárt hogy túletessed. Próbáljatok esetleg másik fajta cumit, amivel nem tud annyi levegőt nyelni ( fogalmam sincs, miféle megnevezéssel futnak manapság).
2022. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem, hiszen ha nem kell neki, akkor otthagyja.
2022. ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Cumisüveget váltottunk akár egyszer. Most a MAM van neki, ami elvileg direkt ilyen hasfájás elleni és nem engedi sok levegőt nyelni. Meg az a furcsa, hogy sokszor akkor alszik a legjobbat, mikor már nincs tele a hasa...tehát kaja után 2 órával kB elalszik és nyugiban alszik van hogy 2 órát is
2022. ápr. 20. 12:06
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem feltétlen hagyja ott, én fiam, simán bepuszilt tegnap 90ml tapszert (véletlen kicsit túl toltottem az üveget) utána szépen ki is bukott a fele..
2022. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Tápszerrel lehet túletetni.
2022. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nelünk is hasonló volt kb. ekkor, kiderült hogy komfortszopizni akart, mert amikor megtaláltuk a megfelelő cumit, sokkal nyugodtabb lett és igazából kevesebbet is evett jó darabig. Ja és nagyon egyértelműen jelezte a miénk, amikor elég volt mondjuk etetés közben a tápszerből, és pihenésképp cumit akart. Szóval egy próbát megér.


Lehet a 3 vagy 6 hetes növekedési ugrásban is benne vagytok, azért eszik többet.

2022. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Az enyémet nem lehetett túletetni, otthagyta. A tápszer adagja nagyot ugrik az elején, már nem emlékszem, de 90, akár 120 mili is lehetett 1 hónaposan. 3 óránként kell elvileg adni, szerintem egyáltalán nem eszik túl sokat, a dobozra rá van írva mennyi ajánlott.
2022. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát próbáltam, hogy csak 90et készítek neki, de aztán a pocakjával nem láttam javulás, viszont sűrűbben éhes volt, így visszaálltunk újra a 120ra. Úgy tűnik csak szimplán jó az étvágya a kisasszonynak <3 :)
2022. ápr. 22. 09:10
 9/12 anonim válasza:
Szia! Az en kisfiam is egy honapos. Masfel hete kezdtuk el a tapszert potlasnak csak, mert nemvolt eleg tejem, nemhizott rendessen. Most mar egy csepp tejem sincs sajnos. A tapszert potlaskent 60ml viz+2kanal tapszerkent kapta. Most 120ml viz+4kanal tapszert eszik, van mikor ker meg akkor csinalok meg 30ml viz+1kanal tapszerbol van mikor abbol marad is meg keves. 2890gal szuletett, 2740gal hoztam haza, 2hetesen 3000g volt akkor meg nem kapott potlast, 3hetesen 3090g volt akkor se kapott potlast, 4hetesen mar 3640g volt akkor mar kapott minden eves utan 60ml viz+2kanal tapszert, van mikor igenyelt meg 30ml viz+1kanal tapszert is. En azt mondom nem lehet tuletetni egy csecsemot, hiszen a felesleget igyis ugyis kibukja. Mi lactogen harmony 1-et hasznalunk, a milumil es a beba nekunk nem valtak be.
2022. máj. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Utolso vagyok, nekunk a bebatol volt hasfajas es szekrekedes. A lactogen harmonytol magatol kakil lazmero sem kell, es nem is sir hasfajas miatt. A bebatol volt, hogy kemeny volt a pocakja na akkor muszaly volt a lazmero. Amugy milyen D vitamint adsz neki? Attol is fajhat a pocija. Mi eurovit D vitamint hasznalunk a delelott folyaman amikor keszitem a tapszert a cumisuvegbol egy kiskanalnyit szedek ki, abba cseppentek 1csepp D vitamint, igy mar attol sem faj a hasa.
2022. máj. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!