Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem lakik jól a 6 hós fiam?...

Nem lakik jól a 6 hós fiam? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Összetett a dolog. Anyatej kevés van (1 óra fejés alatt 60 ml). Tejfehérje allergiás, ezért 2 fajta tápszert ehet abból egyiket sem kéri. Cumisüveget nem szereti, még a vízet sem szívesen issza belőle. 4 hónapos sem volt amikor elkezdtük a hozzátáplálást, mert cicizni sem volt hajlandó és a súlya stagnált. Nemsokára lesz 7 hós, most 6800 körül van, 3320-al született. Kivizsgáláson voltunk doktornő utasítására, és mindenhol minden rendben. A hozzátáplálás sem hozott nagy javulást. Van hogy kihányja a kanalas kajcsit. Nem mindig, de sokszor öklendezik, pedig már olyan hígra csinálom a pépeket is. Attól félek sosem lakik jól, addig etettem amíg elfogadja , van hogy kicsit erőltettem ha húzza össze a száját, néha elfogadja néha pedig teljes szájzárat csinál hogy lehetetlen tovább etetni. Pl 150 ml tápszerből csinálok neki milupás rizspépet (2-3 kanál péppel) és az egészet még sose ette meg. Viszont utána még éhesnek tűnik, aludni sem hajlandó. Ha megciciztettem arra jó kb hogy aludjon egyet rajtam fél órát. Nagyon sokat mozog, már kúszik, forgolodik osszevissza tehát kell neki az energia. Van hogy kétnaponta mérlegre teszem és leggyakrabban csalódok, mert sokszor vagy éppen kicsiket megy fel a súlya vagy mínuszba van. Estéink is katasztrófálisak. Fürdetés előtt kanalasat kap, utána pedig megszoptatom. De fél óránként ébred és cicire kéretőzik. Ha simán próbáljuk altatni (ringatni) addig nyűglődik amíg újból cicire nem tesszük. Szóval nekem is már fárasztó, este kitakarítanék vagy pihennék, de kb csak arra van időm hogy fejjek egyet hogy szaporítsam a tejet, mert ez az egy folyadék forrás amit elfogad és azt is úgy tudom csinálni hogy közbe 3x felébred hogy megszoptassam. Utoljára a doktornő sem volt kedves hozzám, nem szívesen kérem ki a tanácsát, eddig egy jót sem mondott. Védőnő sem tud nagyon segíteni. Hátha van itt valaki aki túl van egy ilyen időszakon és leírná a tapasztalatát… nagyon hálás lennék. Előre köszönöm a kedves válaszadóknak, akik kritizálni szeretnének kérem ne írjanak!!!
2022. máj. 29. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Szoptatási tanácsadóval lehet, hogy érdemes lenne beszélned.
2022. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 3 hónaposan volt egy nálunk, de nem sok vízet zavart. Szoptatási tanácsadó nem csak szoptatási hezézségekben tud tanácsot adni?
2022. máj. 29. 22:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Én erre csak annyit mondanék, hogy a lányom 6 hónaposan 30-40 gr pépet evett és után 4 órán keresztül nem fogadott le semmit. Soha nem evett 100 gr-nál többet. Nincs is súlyproblémája, mint sok nagyobb gyereknek.

A fiadnak a súlya is jó, ki is vizsgálták.

2022. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, nem értem akkor miért keveslik a súlygyarapodását szinte minden mérésen!? Azt megkérdezhetem mennyi volt 6 hónaposan a kislányod súlya? A fiam is kb annyit eszik.
2022. máj. 30. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
hát én úgy értelmezem, hogy szoptatási nehézségeitek vannak ("nincs elég tej")... 1-es voltam
2022. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, hát már nem az a cél hogy legyen anyatej, hanem az hogy megetessem. Ennél több tejem nem lesz így 2 kicsi gyerek mellett, de köszi.
2022. máj. 30. 13:32
 7/9 anonim ***** válasza:

A súlya, ha jól látom megduplázódott fél éves korára, így azzal nagy baj valószínűleg nincs. Az enyém hízott mint a fene, most 6 hónapos, az étvágya is csökkent meg a súlya is stagnál (tápszeres, illetve hozzátáplált).


A rizspépet nem szereti az enyém se, viszont a sinlac (tulajdonképp barna tk rizsliszt extrákkal) a kezdetekkor nagy favorit volt! Érdemes egy próbát tenni vele (szerintem is jobb ízű és jótékony baktériumkultúra is van benne).


Csőrös itatópoharat próbáltatok már? Vagy másféle etetőcumit? Illetve víznek a tanulópohár is megoldás lehet.

Ha ennyire akar szopizni, én a cumit is meggondolnám, bár te tudod jobban, mennyire fontos neked most a szaporítás.


Az alvás meg nem biztos hogy a kaja miatt van, nem írtad, mennyit alszik naponta, lehet csak nem fárad el.

2022. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, 6,5 kiló körül volt fél évesen és 3100 gr-al született.
2022. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, most látom csak hogy válaszoltatok!

Szereti az enyém is a Sinlacot, bár tegnap őt is sikeresen kirakta, de eddig az volt az az egy amit délután szoktam neki adni és mindig szívesen meg is ette. Csak 1x evett annyit amennyit javasolnak a dobozon.

Nagyon keveseket alszik, egyre kevesebbet. Ma pl délelőtt nem volt normális alvása, kb 10 perc. Délután 1 körül 45 percet aludt csak, és 5 körül rajtam egy 20 percet. Ha megpróbáltam betenni az ágyba már fent is volt. És sajnos nem engedhetem meg magamnak hogy így aludjon rajtam mert van még egy pici babám(2 éves múlott) és őt is el kell látnom. El szokott fáradni, már törli dörzsöli a szemét csupa piros neki és karikás a szeme, de valamiért lehetetlen elaltatni. Fogzásra gondoltam mert még egy foga sincs, hátha több is mocorog egyszerre. Vagy mozgásfejlődés…?

2022. jún. 18. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!