Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért várja el a társadalom a...

Girlll3 kérdése:

Miért várja el a társadalom a nőktől, hogy gyereket akarjon szülni? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Számtalanszor tapasztaltam, hogy van ez a kettőség a társadalom részéről. A nő csak szüljön szépen, szoptasson, nevelje a gyerekét, oktassa, babusgassa, stb. Akarjon is anya lenni, hiszen akkor teljesedik ki... Ugyanakkor dolgozzon is, de ha már dolgozik, akkor meg lehetőség szerint ne legyen gyereke, mondjuk egy se...Nemhogy 3-4, mert akkor sokat van el a melóból. De ha meg nem dolgozik, mert ugye a munkaerőpiacon nem kell, akkor hogy a rossebbe tartsa el magát és a társadalom által elvárt gyerekeket?! Mert akkor ezek szerint manapság egy nő vagy bevállalja, hogy ki tudja milyen idők jönnek, lesz-e egyáltalán bevétele vagy keres magának egy pénzes pasit, aki biztosítja az anyagi stabilitást. Hogy látjátok a nők helyzetét munka és gyerekvállalás szempontjából? Mert pl nálunk, munkahelyen sem adnak esélyt anyukáknak, mert akkor kimarad a munkából, ha a gyerek pl beteg lesz. Az mondjuk igaz, hogy elmehetnek nálunk szülni, ha valaki évek óta van ott, de olyat nem alkalmaznak, csak ha protekciós, akinek van gyereke.

2021. júl. 12. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Ez akkora hülyeség, hogy a társadalom elvárja, hogy gyereket szülj. A régi időkben persze voltak elvárások és kinézték akiknek nem született gyereke. Ez a régi elvárás még nem kopott ki teljesen a mai világból. Viszont az ismerőseim, rokonaim engem soha nem piszkáltak, hogy szüljek már. Felénk ez nem elvárás. Van egy lányom, de nem azért szültem, mert ezt várták tőlem. A munkahelyes részhez pedig, van ahová boldog boldogtalant felvesznek mindegy hogy van gyereke vagy nincs. Ahol a gyerek kizáró ok... Nem szeretnék ott dolgozni.
2021. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pl rettentő rugalmas és családbarát a munkahely, úgyhogy nem általánosítanék.
2021. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es és 2-es szerencsések vagytok.
2021. júl. 12. 21:48
 4/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, ha nem gond itt válaszolok. Jelenleg az 1éves lányommal vagyok itthon. Előtte több mindent kipróbáltam. Voltam irodában titkárnő. A gyerekkel otthon levő titkárnő helyettese ment szülni így kellett valaki, aki szerencsére én voltam. Szóval itt nem volt kizáró ok a gyerek. Amúgy a főnök is nő volt.

Aztán dolgoztam erdőgazdaságban fizikai munkát, ide nem nagyon jelentkeztek fiatalok, de őket is felvették volna.

Dolgoztam boltban, itt szinte csak nők dolgoztak fiatalok, idősebbek vagyesen. Kisgyerekes anyukák is. A főnök férfi volt, de nem akadt fent, hogy beteg a gyerek vagy bocsi terhes vagyok.

Aztán dolgoztam idősgondozóként, itt sem volt gond, például az otthon vezetője is elment szülni.

Szóval én nem tapasztaltam hátrányos megkülönböztetést eddig.

2021. júl. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sztem a megoldás, hogy max 1-2 gyermek legyen.


3 mellet baromi nehéz dolgozni, kb nem is ismerek olyat, vagy csak ha van nagyszülő 1 km-en belül.


De 1-el,főleg ha apa is segít, vagy esetleg nagyszülő, akkor simán fenntartható a karrier pl.

2021. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, hipermarket head officeban dolgozom.
2021. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sógornőmnek 3-szor születtek ikrei és egyszer szóló baba, összesen 7 gyerek. Amikor nem babázott, szülésznőként dolgozott egészen nyugdíjazásáig. Én is nála szültem. Nagyon kevés segítsége volt, de mindkét helyen helyt állt.
2021. júl. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azért szültem, mert akartam nem érdekelt a társadalom véleménye. Ha nem akartam volna, akkor meg nem szültem volna, de ugyanúgy nem érdekelt volna a nyomás. Óvónő vagyok, nálunk nincs gond abból, hogy van gyerekem.
2021. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!