Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszert lehet e hígabbra...

Tápszert lehet e hígabbra keverni folyadékpótlás céljából?

Figyelt kérdés
Autista gyerekem semmilyen folyadékot nem iszik, csak a tápszert. Enni eszik rendes főtt ételt. Folyadékpótlásra viszont kénytelen vagyok tápszert adni, de nem akarom túltáplálni, mivel a tápszer étel is. Szóval emiatt kérdezem, hogy ha éppen csak egy pici tápszert teszek a vízbe az úgy rendben van? Nem lesz tőle beteg ugye?

2022. jún. 8. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ezt csináltam. Semmi baja nem lett.
2022. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem csecsemő, hogy bármi gondja legyen belőle.

Csak 100 %-ban tápszeren élő gyereknek nem lehet csak úgy hígítgatni, mert akkor esélyesen túl kevés tápanyaghoz jutna.

Hozzáteszem: nekünk csecsemőként is kellett jobban hígítanunk, mert veseprobléma miatt növelni kellett a folyadékfogyasztást. Mást meg nem ivott. De 1, jól táplált volt; 2 orvos is rábólintott.

Addig hígítod, amíg csak elfogadja. Mi max 2 kanált tudtunk kispórolni belőle (=+60 ml).

2022. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!