Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Most akkor kell a tápszer...

Most akkor kell a tápszer mellé folyadék vagy sem?

Figyelt kérdés

Tudom van pár hasonló kérdés különböző forumokon (itt is) de mindenhol mást olvasok, és már tanácstalan vagyok..

7 hetes a kislányom, 2 hetes kora óta csak tápszeres sajnos...Beba HA 1 tápszert fogyasztja, nagyon nehezen indul meg a széklete, ami fura hogy híg a széklete mégis nagyon erőlködik, sír közben, úgy nyom h a kis feje is belevörösödik, arról nem is beszélve h általában egész nap szenvedünk, tornázunk mire sikerül, de nem ritka h 1-2 nap kimarad...ami még aggaszt h sötétzöld színe van a székletének...mitől lehet?és mivel könnyithetném meg neki?INfacol és társai nem váltak be 10 ezreket hagytam a patikába de semmi nem segített, mindegyiktől lettek szelei, de görcsökkel, amitől mégjobban szenvedett, tápszerváltáson is tul vagyunk, beba ha sensitive ugyanugy görcsöket okozott neki...2 nap szenvedés és sírás után nem bírtam tovább, adtam neki kamilla teát kis cukorral, attol megnyugodott, alszik is egész nap,kimerült szegénykém...szóval a kamilla tea beválna, de állitolag nem lehet adni minden nap...akkor sem ha nagyon halványra főzöm?olyan mintha ne tudná megemészteni, illetve nagyon nehezen a tápszert...adjak neki vizet napközben? köszönöm a segítséget



2014. júl. 13. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fiam is tápszeres volt, most másfél éves.

Neki is ez volt a gondja, pár hetesen kezdődött.

Elmentünk vele orvoshoz is, h ő mit mond.

Azt mondta minden nap kínáljuk meg kamillateával, amibe pici cukrot teszünk. Ez megkönnyíti a kakilást, a kamilla alapból jó a beleknek, pocaknak, m nyugtatja. És a folyadékra is szüksége van a babának, főleg nyáron.

Fiam azóta is minden nap kap kamilla teát , nagyobb kora óta gyerekteát, illetve vizet. Most már nem mindig rakok bele neki cukrot, mióta rendes kajákat eszik.

Szerintem nyugodtan adj neki kamilla teát, semmi baja nem lesz és látod h jó a pocaknak. Fiamnak sem volt ettől baja. Teljesen egészséges. És én úgy vettem észre, h a kamilla tea a pocak fájására is jó volt, nem csak a kaki gondra.

(Mi is kipróbáltunk minden gyógyszertári cuccot, de semmi nem vált be ezen kívül).

2014. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Váltsatok tápszert:

Nestlé Lactogen Harmony-ra. Kimondottan ilyen panaszokra való és sokkal olcsóbb, mint a többi tápszer.


Zöld széklet:

[link]


[link]


A cukros kamillát nem adnám, azt mondta a védőnőnk, hogy a cukor tulajdonképpen csak erjed a kis gyomrukban, ezért nem javasolt.

Én első körben tápszert váltanék.

És én itatom is ebben a melegben a fiamat, felforralt-visszahűtött vízzel.

2014. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2014. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2014. júl. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat...igen én is ugy vettem észre h pocakffájásra is jo a kamillatea, mert 2 nap sírás után adtam neki, azóta békésen alszik...tápszerváltást is mindenképpen kérni fogom,ha megyünk a védőnőöz ugyis jövöhéten :-)
2014. júl. 13. 17:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam Milumil HA-t kapott, ő is kínlódott. Beba-t is kipróbáltuk, de nem lett jobb, visszatértünk a Milumilra. A tápszerváltás volt a legrosszabb.

Ő kért mellé inni, szóval én adtam neki babavizet. Infacolt próbáltuk, először jó volt, de utána nem ért semmit, akkor váltottunk Espumisanra, az is jó volt egy darabig. Édesköményteát főztem neki sokszor, és azzal itattam (nem filteres teával, hanem rendes édesköménymagból főztem). Ez sokat segített.

Mondjuk mi a legrosszabb verziót csináltuk, hogy anyatejet és tápszert is kapott - a védőnő szerint ez a legrosszabb hasfájás szempontjából (nem tudom melyik részét hagytam volna el).

A zöld székletre nekem nem mondtak semmit, de olvastam olyat is, hogy azt a HA tápszer okozza.

Szerintem adj neki vizet is, mert a tápszer ennivaló. Az én kisfiam szopizott is, de még így is sokat ivott (pedig ő téli baba volt). Szóval ha kéri, akkor itasd inkább.

2014. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Folyadék kizàrólag tápszer mellé kell. Nincs bent szomjoltó. Ha szopizna bármennyit előtte akkor nem. Nálunk ha csak tápszet van akkor utána adok neki vizet.
2014. júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ZsZs27 ***** válasza:
Nekem tápszeresek voltak a lányaim. Kb. 5 hónapos korukig egyszerűen nem tudtam semmi folyadékot beléjük diktálni, pedig igyekeztem. Szintén nehezen ment a kakilás az egyiküknek. Üvöltött, akármilyen is volt az állaga. Szerencsére pár hónap után elmúlt. Nekem se vált be semmi csodaszer. A kamillateáról annyit, hogy nem tudom ugyan, a kórházban pontosan milyen teával itatták a csecsemőket (koraosztály), de gyanúsan kamilla illata volt. És bizony minden nap oda volt készítve minden kicsi mellé. Úgyhogy szerintem simán lehet neki adni, gondolom nem töméntelen mennyiségben töltöd bele. Alighanem még mindig jobb, mint ha nap mint nap valami gyógyszertárban beszerzett "lötyit" adsz neki.
2014. júl. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Húúú mintha az én kislányomról írtad volna ki a kérdést!!!! De amúgy nekem az orvos mondta h minden reggel éhgyomorra nagyon sárgára főzött kamilla teát adjak neki! Egy darabig jó is volt.... nekünk most a hozzátáplálás segített a barackól igen könnyen kakil :D
2014. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, babád valószínüleg hasfájós, ami nem feltétlen a tápszertől van, de érdemes kipróbálni mást is. Hogy melyik válik be, ki kell tapasztalnotok. Nekünk kb az 5. vált be, Milumil Komfort. Hasfájásra pedig a Biogaia csepp, ez egyfajta probiotikum babáknak, segíti az emésztést. Teából ki lehet próbálni az édesköményt, vagy aMecsekteát (kamilla és édeskömény ha jól emlékszem). Ami pedig a folyadékutánpótlást illeti, babám egy éves koráig alig ivott vizet, se semmilyen folyadékot. Ez alól a nyári meleg hetek és egy-két betegséges nap volt a kivétel. Kínálni kell, de erőltetni nem tudod.
2014. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!