Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van itt olyan, aki igény...

Van itt olyan, aki igény szerint táplálja a tápszeres babát?

Figyelt kérdés

Érdekelne a baba kora, illetve az, hogy az általa egy nap így, igény szerint elfogyasztott tápszer mennyisége mennyire van összhangban a tápszeres dobozon feltüntetett ajánlással.


Kevesebbet vagy többet eszik annál?


2022. szept. 19. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Mindkét lányomat így etettem. 2 és 8 évesek sosem néztem az órát. Ha éhes volt megetettem. Volt hogy féloránként egy keveset de volt hogy 4-5 órát kihagyott már a kórházban is.

Én is 34 évesen ha 1,4 óra múlva éhes vagyok akkor eszek. Sosem érdekelt mi van a dobozra írva, nem robotok.

2022. szept. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most akarok átállni az igény szerinti etetésre nála. De aggódom, nehogy keveset egyen egy nap.

Álmából is felkel ha éhes?


Egyszerre milyen mennyiséget készítsek neki, ha pl az ajánlás 120 ml víz, plusz 4 kanál tápszer? Ennyit, vagy többet?


Ezt azért nem egyszerű kiszámítani előre.

2022. szept. 19. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj neki ennyit, aztán majd szól, ha éhes még.
2022. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam mindig is többet evett, mint ami a dobozon van. Vagyis csak az egyszeri etetésre evett többet, a napi adag így is jó volt. De a dokinak nem tetszett, mondta, hogy ne egyen annyit, terheli a pocakját. Kipróbáltuk, hogy kevesebbet kap.... felkelt hajnali 2-kor is enni. Így már simán a kevesebb tápszerből többször evett, megint ugyanott volt. Szóval felesleges szivatni a gyereket, meg magadat is. Bekevered azt, ami a dobozon van. Vagy megeszi, és minden szuper, vagy hagy benne, vagy kér még. Ki kell tapasztalni. A fiam 2 -3 hónapos kora között pl.csak 4x evett egy nap. Mindenki ki volt borulva, hogy az kevés. De mennyiségre megvolt.
2022. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor etettem meg amikor úgy véltem hogy éhes
2022. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én igény szerint etettem a tápszeres gyerekem. A dobozon levő ajánlásnál sokkal többet evett, de ezt egyszer néztem csak, akkor is kíváncsiságból.

Nem tudom elképzelni, hogy egy baba direkt éhezzen, mikor előtte van a táplálék, szóval ezen én nem aggódnék.

2022. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki annyit, mint amiket általában megeszik, aztán vagy kér még, vagy meghagy belőle 🤷‍♀️

Nálunk is sokkal kevesebb étkezés van, és nem is eszi meg minden nap az adagot, cserébe másnap pótolja 🙃 összességében szépen fejlődik, nem hasfájós, nem bukik, szóval nem aggódom. Etetem, ha kér, és nem tukmálom, amikor nem.

2022. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 5,5 hónapos. A doboz szerint 180+6kanál lenne az adagja (Össz 200ml). Ennyit is keverek neki mindig, de ritkán tudja megenni. Amikor már látom, hogy nem az evésre koncentrál, elveszem tőle, nem is kéri utána. 160 ml azért mindig lecsúszik.

6-kor ébred, általában 7 körül eszik, majd 10 (már pürét), 13,16 és 19 órakor. Néha bírja 3,5 órát is evés nélkül. Éjszaka csak akkor adok neki, ha nem tudom visszaaltatni ringatással, de akkor is maximum 100 ml-t.


Tehát ő nappal 4x eszik tápszert és 1x pürét, éjszaka néha 1x kevés tápszert és ritka, hogy meg tudja enni az előírt adagot, illetve eggyel kevesebbszer is eszik tápszert, mint kéne, de ugye már ki van váltva egy étkezés pürével.

2022. szept. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Abszolút nem néztem a tápszeres dobozt. Amikor kérte akkor adtam neki. Mennyiségben sem evett annyit mint amennyit kellett volna doboz szerint. Egy kicsit kisebb súlyú volt a méréseknél de nem drasztikusan, úgyhogy nem volt ebből probléma az orvosnál.
2022. szept. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!