Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Vajon túletetem? A tapszeres...

Vajon túletetem? A tapszeres babákat nem szabad igény szerint etetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam holnap lesz 7hetes,3700grammal született és most kb 5,2kg. Nappal 2-3orankent eszik nagyjából 150ml-t, éjjel 4-5-6orankent 120at. Nem sok ez egy picit? Az első kisfiam nagyon rossz evo volt, kb 4-5honaposan evett 150ml tapszert... A ti babaitok mennyit esznek/ettek ennyi idősen?



2017. febr. 1. 00:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
amíg nem pukkan, addig nincs túletetve
2017. febr. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nyilván nem pukkanasig etetem....
2017. febr. 1. 01:02
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

De bizony , a tapszerrel tul lehet etetni. Nezd meg mit irnak a dobozon, hetekre le van bontva, hogy kb mennyi az ajanlott adag.

Ezzel, hogy igy felhizlalod artasz a gyomranak , a mozgasfejlodesnek, csontoknak, nem szabad.

6 honaposan kell megduplazni a szuletesi sulyt, a tied mar most rengeteg!

2017. febr. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%

Kislányom 13 hetes és kb 100ml.t eszik meg nagyon ritkát 120ml.t

Sajna a tápszerrel túllehet etetni.

2017. febr. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak ha üvölt? Tényleg adjatok valami tanácsot, mert el vagyok keseredve... Az orvos azt mondta adjak annyit amennyit elfogad, tudja h mire van szuksege.Itt nincs a dobozra rairva, h mennyi az adagja...
2017. febr. 1. 03:03
 6/18 A kérdező kommentje:
Jay azt elfelejtettem irni, hogy 4hetes koraig kizarolag anyatejes volt, akkor meg durvabb utemben hizott... Aztan el kellett valasztanom. 3hete tapszeres...
2017. febr. 1. 03:06
 7/18 A kérdező kommentje:
#3 Megneztem... a milumil dobozara az van irva hogy 1-2honaposan naponta 6szor 133ml kesz tapszert kene ennie.Akkor azert nem eszik olyan nagyon sokat...Ö 150ml kesz tapszert eszik meg.
2017. febr. 1. 04:22
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

1500 gramm 7 hét alatt...az anyatejesem ugyanennyit hízott 7 hét alatt...aztán lelassult és most teljesen normális ütemben hízik...szerintrm nem vészes, ahogy írod dobozon szereplőtől sem nagyon tér el az adag...szerintem két dolgot kellene mérlegeli: hogy a baba jó kedvű e jól alszik e, másrészt hogy nincsen e pocakfájás, sok bukás stb. Utóbbi kettő ha van, akkor túl van etetve....mitől üvölt a babád? Étkezések között is üvölt vagy csak étkezés után 2-3 órával kezd rá? Aludni jól alszik? Mert üvölthet a fáradtságtól is. Széklete, pukik rendben?

Az hogy ennyit hízott mondhatni normális, az első hónapban a heti 200-300 gr nem ritka egy ilyen nagy súlyú babánál, aztán majd 3 hónapos kor környékétől úgyis lelassul a hízás ha mar többet mozog...3650 grammal született a nagyobbik lányom. 1200 ģrammot hizott az elso honapba (vegyes táplálás), a második honapba már csak anyatejes volt de még akor is 1000 gr körül, a 3. hónaptól meg épphogy meghízta a minimumot, 7 hónapos volt mire duplázott, semmi baj nem volt a súlyával, most 2.5 éves, nagyon jó a gyomra köszöni ;)

egyébként miért kellett elválasztani?

2017. febr. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor uvolt ha Nem kap eleget enni. Nagyon valtozo hogy mennyit eszik, van hogy 90 ml, de volt olyan is hogy megevett 170ml-t. Nem hasfajos, szeklete rendben. Bukni nagyon ritkan szokott, inkabb ha hason van es kijon egy pici. Az alvasa valtozo, mult ejjel este 10kor aludt el majd evett 2kor es reggel 8kor ebredt.Alapvetoen egy jo kedelyu baby, nagyon eros, csak ha ehes akkor kepes elfelejteni levegot venni annyira sir :( Koszonom a megnyugtato valaszt.
2017. febr. 1. 05:46
 10/18 A kérdező kommentje:
Sajnos sugarban hanyta ki az anyatejet, majd elkapta az RSV nevu virust, amitol annyira aluszekony lett hogy a mellemen rogton elaludt es kozel kerult a kiszaradashoz. Így 1 hétig tapszert kapott utána mar nem fogadta el a mellem :/
2017. febr. 1. 05:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!