Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A 11 hónapos kisfiam kb. egy...

A 11 hónapos kisfiam kb. egy hete elutasítja a tápszert, ti megpróbálnátok sima tejet adni neki?

Figyelt kérdés

Vettem neki tejitalt is, de az se jött be neki. A tápszerre szerintem egyszerűen ráunt. Csinálhatok bármit akkor se issza meg. Nagyon korai lenne a tejet megpróbálni? Ha tejet adnék neki hány %-os tejet kellene neki vennem? Hígitani és forralni kell?


A védőnővel beszéltem, de semmi érdemlegeset nem mondott, csak annyit, hogy próbáljam tovább a tápszert. De így annyi tápszert kidobálok, mivel nem issza meg és sajnos nem olcsó. Ezer meg egy féle tápszert megvettem, de egyik se kell neki. Viszont a doktornő és a védőnő is azt mondja, hogy folyékony tejalapú dologra még szüksége van.


Darabosat és főzelékeket is szépen megeszi. Kap már joghurtot, túrót, tojást, krémtúrót. A tápszert esténként lefekvéskor és hajnalban ( reggel 5-6 körül) itta. Igazából sose ivott nagy mennyiséget 120-150 ml között volt az adagja.


Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek. Első baba, így még nincs tapasztalatom.



2022. okt. 1. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Hát kövezzetek meg, de ha egyiket sem issza akkor ez van. Nem tudod megtömni. Ha rendesen eszik normál kaját, akkor engedd el, a védőnő meg ugye könnyen beszél... Minél jobban stresszelsz a kajáláson, annál valószínűbb, hogy később hatalmi játszmák, hisztik, rossz émények legyenek belőle.


Gondolj arra, hogy extrém válogatós gyerekek is felnőnek, akik 1-2 dolog kivételével minden kaját elutasítanak és hogy a mi gyerekkorunkban nem voltak ilyen jó tápszerek, főleg nem 11 hónapos korban, aztán mind itt vagyunk :) Nem lenézni akarom a tápszert, vagy azt mondani, hogy fölösleges, de szépen, egészségesen fel fog nőni a babád akkor is, ha 11 hónaposan nem hajlandó tápszert inni.

2022. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem erőltetném, minek?
2022. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Kisebb lányom is 11 hónaposan hagyta el, után talán még 1 hónapig fogadta el a tejitalt.

Nem adtam neki helyette tejet, semmi szükség rá ha eszik megfelelő mennyiségű tejterméket.

Nagyobb lányomból okultam hogy nem adtam neki. Ő mikor elutasította a tápszert tejet kapott de utána annyira rászokott hogy szinte enni sem akart csak tejet inni. Hosszú idő volt mire normálisan evett újra.

2022. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Magyarországon bele vannak őrülve ebbe a tej alapú taplálásba. Mindkét gyermekem 1 éves koráig szopott, de addigra minden be volt vezetve. Nem szeretik a tejet a mai napig sem, sőt én sem szom tejet, mégis makk egészséges mindenki.

Ha nem issza, hat nem issza. Védőnőnek meg azt mond amit hallani akar.

2022. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Dobozos tejpepek bagyon finom izuek, én azt adtam. Higabban is el lehet készíteni, akkor cumisüvegből is meg tudja inni.
2022. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Belekeverném a főzelékjébe a tápszerport, és vizet adnék neki. A formátum mindegy, az a lényeg, hogy a tápanyag meglegyen. Lehet, hogy így nem fogja szeretni a tejet, de ha meg erőlteted most, azzal többet ártasz szerintem.
2022. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, valamilyen szinten megnyugtattatok.

Igazából a tejpépért se rajong, így azzal is csalok. A tetejére banános,epres vagy őszibarackos Kubu gyümölcspürét nyomok, de nem kavarom össze, hanem úgy adom neki, mint a "réteges joghurtot vagy pudingot", így két réteg van. Egyedül így hajlandó megenni.


Igazából a heti étkezésünk így alakult tápszer nélkül:

reggeli: tejpép (sztracsatellás vagy a piros gyümölcsös Milupa) + valamilyen gyümölcspüré feltétnek

tízórai: valamilyen gyümölcs (igazi összetörve vagy bébiétel) + darált keksz

ebéd: zöldség hússal, de eszi rakott krumplit, a paprikás krumplit, a krumplis tésztát, pörköltet stb. (ezeket mind villával összetörve)

uzsonna: joghurt, krémtúró + banán karikák vagy fonott kalács falatkák

vacsora: kenőmájas kenyér falatkák vagy

vajas kenyér falatkák felvágottal (minőségi csirkemell sonka) vagy az ami az ebéd volt, vagy tejpép


Igazából változó mit kap.


Négy foga van csak és jobban szeret csipegetni, mintha egészben adnám oda neki a dolgokat. De napközben evett rágcsálni néha kekszet vagy extrudált kukoricarudacskákat.


Teát és vizet ivott egész nap.


Szerintetek ez így jó? Néha olyan bizonytalan vagyok.

2022. okt. 1. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem reggelire adhatsz neki tápszer helyett szendvicset, rántottát, zabkását is, nekem olyan kevésnek tűnik, hogy egy 11 hónapos ebédig csak tápszert és gyümölcsöt eszik.


De amúgy tényleg túltolják ezt a tej alapú táplálást, mi pl. nem is iszunk tejet.

2022. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!