Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Félek sokat eszik a kisbabám?

Félek sokat eszik a kisbabám?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek.

Adott egy 12 hetes baba aki fele tapszer fele lefejt anya tejet kap.

150 ml eszik de van hogy 90-120 at (éjszaka kevesebbet)

Napközben van hogy másfél óránként,és egyszerűen nem tudom mit csináljak nem akarom túletetni.

Normalisan 3 óránként kéne ennie, de ezt csak ejszaka tudja betartani, nappal másfél-2 óránként is enne.

Csak keserves sírás van tiszta vörös és saját nyálába is képes lenne megfulladni annyira sír ha nem kapja meg az adagját. Hogy toljam ki az időt nálla? Egyszerűen sajnalom ahogy sír és ha elkezdi vigasztalhatatlan.Játékkal se semmivel nem lehet lekötni a figyelmét.


2023. szept. 23. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

De miért kellene 3 óránként ennie? Felejtsük már el ezt a kőkorszaki marhaságot!

Aztán meg csodálkozol hogy nem hízik az a szerencsétlen gyerek.

Egyik gyerekem se időre evett sőt elárulom 35 évesen én is akkor eszek amikor éhes vagyok.

2023. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Te sem mindig ugyan annyit eszel.

Nem fogod tuletni. Nyilvan ehes ha sir amig meg nem kapja a tejet. Általában 3 honaposan van novekedesi ugras, igenyli is a szervezete az extra tapadagot.

2023. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Istenem.... Szegény baba....


Komolyan, nincs melletted egy felnőtt,aki segítene? Védőnő, gyerekorvos?


1 óránként is normális. 1.5 óránként is. Sőt, a szinte egész napos szoptatás is normális.


A lányom pl 1.5 éves koráig 2 óránként szopott.


Adj neki enni,könyörgöm....

2023. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha tudsz lefejt anyatejet adni,akkor inkább szoptasd. Így akkor és annyit eszik,amennyit akar. És csinál magának tejet.
2023. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Napközben soha nem evett még 3 óránként egyik gyerekem sem. Általában 2,5 óránként ettek, most kisfiam 2 hónapos, legtöbbször 2 óránként eszik, igaz ő szopizik csak. Valami őskövület védőnő mondta ezt a 3 órát?
2023. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A védőnőnk semmit nem segít. Ez nem túlzás.

Ha viszem státuszra leméri meg kerdezi a fejlődését és ennyi, jöhetünk is haza.

A gyermek orvos 3 hetesen azt mondta 50 milit adjak neki 3 orankent mert túl etetem.

Akkor se tartottuk ezz be siman90 evett.

2 szoptatasi tanacsado volt nállam nem tapad mellre csak üvölt!

Rá se kap a cicire.

Nyelvfék rendben van.

Korházba se cicilt a legelejétöl kezdve.

Hiaba probaltam bimbo vedővel se kellett neki.

Adok neki enni mindig ha kér de mikor masfél óra alatt benyom 3 dl kicsit sokallom.

0-24 siman meg eszik 1100-1200 ml pedig 6 kiló.A nagy okos védőnő sokallotta. Szerinte 600-800 közt kéne ennie. Azt akarja 4 honaposan vezessem be neki a hozzátáplálást. Amit nem értek miért. Várnék vele 6 hónapig. Sőt fogok is.

2023. szept. 23. 14:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Arcizmaiban is lehet gyengeség. Izomletapadás.

Lehet a cumisüveg miatt simán cumizavaros.

Lehet túl erősen jön a tejed.

Millió probléma lehet,de meg lehet őket oldani. Vagy nem..


4 hónaposan lehet nem lesz érett az emésztőrendszere a hozzátáplálásra.

2023. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Annyit adj neki, amennyit kér. Ha túl sokat eszik majd visszabukja.
2023. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hetesen 50 ml?

Akkor kifogás egy olyan orvost aki könyvből gyógyít, ajánl, gondolom gyereke nincs.

Mindkét gyerekem 5-7 naposan simán betolt egy evészetre 50 ml-t.

Nem is ettek óránként és nem sírtak hogy éhesek. 3 hetesen 90-110ml volt az adagjuk. Nem buktak vissza és nem voltak dagik sem...

2023. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A felesleget kibukja vagy ha nem, kikakálja, emiatt ne aggódj.

Ha evések között nyugodt akkor jó, egyen gyakrabban és kész, ha folyamatosan éhesnek tűnik én kínálnám többel akkor is, ha orvos/védőnő meg a tápszeres doboz szerint is sok az adag egyszerre.

2023. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!