Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tejfehèrje èrzèkeny babák?

Tejfehèrje èrzèkeny babák?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elsősorban tápszeres babàk anyukàihoz lenne kèrdèsem..ha olyan gyanutok volt hogy a pici tejfehèrje èrzèkeny, gyermekorvossal konzultàltatok először vagy szakorvoshoz vittètek, esetleg ti magatok vàltottatok próbakèpp tàpszert? Mik voltak a tünetek amik felvetettèk az èrzèkenysèg gyanujàt?



2023. okt. 31. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyatejes, de a tünetekhez hozzá tudok szólni :)

Hasfájás, de nem extrémen

Csendes reflux ( csuklás, nyűgösség,orrdörzsölés)

Gyakori széklet

Híg széklet

Sok puki



Nem volt vér sem nyák eleinte. 7 hónaposan ahogy bevezettük a tejet úgy jött az extrémebb hasfájás, ekcéma, nyákos széklet.

Háziorvosunk adott beutalór, majd gasztrós utána.

2023. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek háziorvos, ő ad beutalót gasztróra. Semmiképpen sem magadtól a tápszer váltást.
2023. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a tejes dolgok szorulást okoznak, de nagyon.

Jeleztem a háziorvosunknak, hogy mi a megfigyelésünk. Először nem akarta elhinni, de végül kaptunk beutalót a gasztroenterológiára.

2023. okt. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam ugyan anyatejes, de én simán a gyerekorvos javaslatára kezdtem tejmentes diétát a fiam ekcémája miatt. Elküldött a bőrgyógyászatra, de azért, mert alapból extrém száraz volt a bőre. Gasztroenterológián nem jártunk. Tényleg a tej volt az, a legkisebb diétahibára kiújult az ekcémája másnap. 1 éves korára elmúlt.


Szóval lehet, hogy simán felírja a tejmentes tápszert a gyerekorvos, nem feltétlenül küld szakrendelésre. Esetleg támogatást kaphattok szakorvosi papírral, nem tudom, van-e rá most.

2023. nov. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tejmentes tápszer az Alfamino és a Neocate, csak szakorvos írhatja ki első körben.

A Prwgomin/Peptit oírhatja ki sima orvos, de az nem igazi tejmentes, sok igazán érzékeny baba tünetel rá.

2023. nov. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!