Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek ez normális vagy...

Szerintetek ez normális vagy túl aggódom az egészet ?

Figyelt kérdés

Van nálatok is olyan hogy pl délben eszik a baba utána kb másfél órát fent van, 3 kor kene kb ennie de mivel el van nézelődik, játszok vele kb 2 ora múlva be alszik és az istenért se kell csak olyan 4-5 kor. Ami azt jelenti hogy 3 ora után nem tudom megetetni. Ugye az elején szigorú 3 óránkénti cici volt, de már sajnos nincs tejem úgyhogy tapszer lett.

3 hónapos a kisfiam, 120-130ml eszik egy nap és ki szokott jönni a napi 6x eves de ezt a 3 óránként eves nem jön ki mert mindig bealszik.

Elején fel kellet kelteni,de most már ne keltsem ugye?

Úgy nézett ki a mai nap is hogy

Reggel 5,10,14,18,23

És ugye majd most valamikor éjszaka. Szóval van hogy 5 ora múlva eszik mert ugye be alszik. Ez gond vagy nyugodtan hagyjam és ne is gondolkodjak hogy felkeltem. Csak felek hogy éhes és alszik és nem kel fel és ahhhh tudom kicsit túl gondolom ne bántsatok, csak nem akarom rosszul csinálni és mindig sajnálom ha eltelik 4-5 ora hogy még mindig nem evett :(


ápr. 6. 23:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Majd idővel oldódnak benned ezek a félelmek, szerintem nagyon sok anya átesik ezen, akar anyatejes, akar tapszeres a baba. Én is ilyen voltam, az elején nagyon, most fél éves lesz a babám, nem mondom, hogy már teljesen elengedtem, de sokat lazultam :) nalad is változni fog, ha magabiztosabb leszel majd.
ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Rendben akkor megnyugodtam egy kicsit :)

Éjszaka nálunk is már van hogy este 9 kor alszik és reggel 5 kor kel fel :)

Csak napközben ilyenkor akarom, hogy nehogy kevés legyen a kajcsi neki de most megnyugodtam :) köszönöm a válaszokat mindenkinek csodás napot :)

ápr. 7. 11:31
 13/15 anonim ***** válasza:
42%

Eleve nem időre kell etetni, hanem igény szerint. A tejtermelésnek is nagy ellensége a szigorú 3 órás etetés.

Ha sárgaság miatt kellett kelteni, az sem azt jelenti, hogy gyakrabban nrm kaphat, hanem azt, hogy több idő ne teljen el két etetés közt.

ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most elmesélem, hogy a fiam nem volt halandó 3 óránként enni, csak 4 óránként (tápszert), már egészen pici (1-2 hetes!) korától. Ha gyakrabban próbáltuk etetni, akkor beleszívott kettőt, aztán elfordult. 4 óránként szépen bepuszilta az adagot. Emellett 12 órákat aludt éjszaka kelés nélkül, 3 hetes korától. Könnyen ki lehet számolni, hogy így ha fejreálltunk is csak 4 (!) kajálás fért bele egy nap. Reggel 9 óra, aztán 13, 17, 21, és alvás reggel 9-ig...

Szétvágott az ideg, de a védőnő és a doki is azt mondta, hogy ha szépen hízik, akkor neki ez így jó. Szépen hízott, megvolt a havi 1 kiló, amíg el nem kezdett kúszni-mászni. Úgyhogy elfogadtam, hogy ő ilyen.

Már 8 éves, második osztályos. Szuper étvágyú, okos, egészséges kisfiú. Ne aggódj 🙂

ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

3 hós lesz a kislányom

Van hogy csak 5x eszik vagy 6x akár. Ki mondta hogy 3 óránként etetni kell egy tápszeres babát? Akkor kell etetni amikor éhes és jelzi. Vagy 4 óránként. Az én kislányom és van hogy eszik pl tegnap 13h20 kor evett elaludt fel 3 kor és legközelebb 6kor evett tehát majdnem 5 óra telt el a két étkezés között mert több mint 3 órát aludt egyhuzamba.

ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!