Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogy is van ez? Ha egy gyerek...

Hogy is van ez? Ha egy gyerek 3 éves koráig szopizik az hű de gáz, ha babatejet/tápszert iszik akkor vigyázunk az egészségére?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te is olvastad a tejes kérdést? :)
2012. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Jaj ne megint egy vitaszító kérdés ebben az imádnivalü témakörben, mint a "szoptatás érettségiig" kontra "jaj de finom a műanyag szar"

Tehát: egyik anyuka így csinálja, másik úgy, aki megszólja a másikat, az gyerekes és minden lében kanál. Ennyi. Mindenki a maga háza táján söprögessen, és ne kategorizálja be magát egyik általam idézőjelbe tett tábor ellen sem, mert vita vitát szít.

2012. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, arról jutott eszembe.
2012. jún. 22. 12:54
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Ez csak egy vélemény:

Részemről a tápszer is "hű,de gáz" 3 éves korig...,sőt szerintem már 1 éves gyereknek sem kéne adni. A szopi pedig nálam úgy van,hogy 1 éves korban- max 1,5 éves korig van cici,utána már az esti elalváshoz sincs (8-9 hónapos kortól mi már csak az esti elalvásnál szopiztunk/szopizunk)


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
2. vagyok, mielőtt bárki megkérdezi, nálam az arany középút számít egészségesnek. 3 évesen nem adok már neki babaitalt, és nem is szoptatom. Nem vagyok híve a "tartsuk minél tovább babává a gyereket" dolognak, a 3 éves már nem baba. De ha valaki szoptatja vagy tápszerezi, nem érdekel, elvégre nem az én gyerekemmel teszi, ergo a saját gyerekét minden anya úgy gondozza, neveli ahogy neki a legszimpatikusabb.
2012. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
1 éves korig tartom jónak a tápszert,a szoptatást meg olyan 1,5-2 éves korig.Tápszert én személy szerint nem adnék 3 éves korig de ez csak az én magánvéleményem.
2012. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki döntse el maga.


Októberi a lányom, ha magától nem fogja elhagyni a cicit akkor nem fogom leválasztani pont a járványos-influenzás-hideg időszakban. De 1,5 évesen már igen. Persze akkor sem egyik napról a másikra.

Barátnőm lánya alig eszik valamit, 20 hónapos, valahogy muszáj vitaminhoz, tápanyaghoz jutnia.

2012. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

A szoptatás 3 éves korig azért "hű de gáz", mert sokaknak bizarr, hogy egy ekkora gyerek a szájába veszi az anyja mellét. Tápszernél ilyen nincs.

Én meg azt gondolom, hogy mindenki azt csinál, amit akar, én 1 évig szoptattam, aztán rögtön tehéntejet adtam, de aki máshogy látja jónak, az sem baj. Tudjátok,minimális tolerancia. :)

2012. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Én személy szerint a szoptatást 1,5 kornál tovább nem folytattam volna, szerencsére egyik sem igényelte.

A lányom 6 hónapos korától kapott tápszert, de annyira rossz evő volt, hogy valahogy muszáj volt vitaminhoz juttatni, így 2 éves koráig kapta, akkor már értelmesebb volt, meg tudtam vele értetni, hogy ebből és ebből miért kell többet enni, szerencsére együttműködő volt, úgyhogy elhagytuk a tápszert.

A fiam 11 hónapig szopizott, magától abbahagyta, akkor még nem akartam neki tejet adni, pláne hogy tél volt, inkább a tápszernél maradtam, az meg annyira bejött neki, hogy most 17 hónapos hiába teszek neki tejet az üvegbe az első kortyot még le sem nyeli már köpi is ki. Nem szereti. Hiába próbáltam már ezerszer, neki nem lenne rá szüksége, jó evő, nagyon remélem hogy hamarosan azért dűlőre jutunk, vele már elhagytam volna a tápit 14-15 hónaposan tavasszal.


Összességében, igen hűdegáznak tartom a szoptatást 3 évesen, de a tápszert is ugyanúgy. Nagyon ritka eset amikor egy 3 évesnek még tápszer kelljen valamilyen okból vagy anyatej!

2012. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Számomra mindkettő túlzás. A fiam 10 hónapig, a lányom 11 hónapig szopizott, a fiam 16 hós, a lányom (asztma miatt vártunk) 18 hónapos kora óta iszik tejet (tartós, 2,8%-os, reggel-este)
2012. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!