Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A táp jobban hizlalja a babát...

A táp jobban hizlalja a babát mint az anyatej?

Figyelt kérdés
Sajnos a babámat(3 hós.)el kellett kezdenem tápszerezni,és félek,hogy majd felfúja.Mik a tapasztalatok?

2013. jún. 25. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Ez egy régi,idejétmúlt felfogás.

Akkor lesz duci a baba, akár anyatejes, akár tápszeres, ha túl sokat kap enni.

Nézd meg, újabban inkább a szopis babák pufókak, mióta elterjedt az igény szerinti szoptatás. Azóta fél évesen nem ritka a 8-9 kilós baba sem, utána egy éves korukig szépen lassul a gyarapodás, nem rakja az anyuka sem minden nyikkre a mellére, a baba sem ér rá annyira enni, mert érdekesebb a világ...

2013. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szerintem ma már jó tápikat készítenek :-)

és nagyon sok féle van szal válogathatsz ha a baba pocakja nem bírja valamelyiket

2013. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Akkor lesz duci a baba, akár anyatejes, akár tápszeres, ha túl sokat kap enni.


nem akkor lesz az hanem akkor ha jól tárolja az ételt a szervezete :-)

pl a fiam 6 hónaposan 10 kg volt - mondhatnám h kövér - csak az anyatejtől - de 1 éves korára megnyúlt és csak 12 kg volt

alapból egy baba nem eszik többet mint amit a szervezete kíván ők még nem a szemükkel esznek hanem a gyomrukkal !

2013. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem 2 hetes korától kezdett tápit is kapni, tehát nagyon hamar, sajnos. Annyi különbséget vettem csak észre, hogy jobban aludt éjszaka. És nem fújta fel a táp. Mindigis átlagos tömegű gyerek volt. Már 3,5 éves, most is átlagos súlyú, de nem a nagyok közé tartozik, 16kg.
2013. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem. Az anyatejes babák sokkal kövérebbek, mint a tápszeresek.
2013. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy tévhit, ami sajnos még manapság is tartja magát, pedig több a pufi baba az anyatejesek között, mint a tápszeresek között.
2013. jún. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem fogja felfújni, nyugi. Az én babám is 3 hónapos kora óta tápszeres, most 7 hónapos és 6700 gramm. Minden, csak nem kövér...
2013. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
na erre van egy jó példám: munkatársam április 17-én szült 3690gr-os lett a fia és anyatejes 2hónapos korára 5960gr-ot nyomott. Én április 19-én szültem 3500gr lett meg a kislányom és kezdetektől tápszeres és 2hónapos korában 5300gr-ot nyomott. Szerintem az anyatej jobban hizlal. Ja és van egy ismerősom aki szintén áprilisban szült ő 18-án 3500gr lett meg a fia az 1hónaposan volt neki 4500gr (2hónaos mérésre holnap mennek) :) Szóval ne félj.
2013. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as vagyok le maradt az ismerősömnek a fia is tápszeres. Elnézve a képeket látszik is hogy melyik gyerek a "kövér".
2013. jún. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sosem értettem az ilyen kérdést, mert szerintem egy néhány hónapos csecsemőt nem lehet túletetni. Ha nem kér többet, úgysem fog enni. Viszont ha sír, akkor úgyis megeteted, nem? Vagy hagyod sírni, mert aznapra már eleget kapott?

A kezdeti tápszerek nem hízlalnak túl, mert nincs bennük keményítő.

Egyébként meg a súly magában semmitmondó, hiszen az is számít, hogy milyen hossz tartozik hozzá. Az én fiam 4 hónaposan 6900g, de mellette 68cm, szóval egyáltalán nem duci. Teljesen normális testalkatú (tápszeres).

Nem szoktam feleslegesen etetni, hogy minden nyikkanásra cumisüveget dugok a szájába, de ha éhes, annyit kap, amennyit kér. Nem ez a normális ilyen korban?

2013. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!