Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A dokim mindenképpen tejapaszt...

A dokim mindenképpen tejapasztó gyógyszert akar nekem ad (at) ni én viszont nagyon nem szeretném. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, de már nincs sok hátra. Nem fogok szoptatni és a nőgyógyászom azt mondta hogy muszáj lesz apasztó gyógyszert szednem, mert ha nem szedem akkor durván begyulladhat a mellem és egyéb nem túl kellemes mellékhatásai lehetnek.


TUDOM, hogy ő az orvos és nyilván jobban tudja (ezt ne írjátok légyszi:) de utánaolvastam meg meghallgattam 1-2 tapasztalatot és rengeteg-rengeteg negatív véleményt sikerült összegyűjtenem ezekkel a tejapasztó gyógyszerekkel kapcsolatban.

Na meg aztán amúgy sem szedhetek össze-vissza akármilyen gyógyszert..


Én maradnék inkább a természetes apasztó szereknél (gyógynövény, homeopátia, hideg víz stb) de a doki nagyon erősködik és a védőnő is nyomatná a gyógyszert.


Nem tudom mit tegyek.. Egyszerűen csak visszautasítsam a gyógyszert ha hozzák vagy vegyem el, de aztán dobjam ki/húzzam le a WC-n stb? Ellenőrzik azt, hogy beveszem-e a gyógyszereket?



2013. ápr. 18. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Had írja fel,ne ellenkezz.

Aztán kiváltani már nem kell (ki ne váltsd azért,hogy lehuzd a wc-n,pénzkidobás)

Aztán ha nem tudod saját módszerekkel elapasztani,akkor még mindig ott a gyógyszer.


Ellenőrizni nem fogja senki természetesen,hogy hogy oldod meg.

2013. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem ellenörzik, de lehet amikor 39 fokos lázban fetrengsz otthon a fájdalomtól akkor már a wc kagylót is kiinnád, hogy elmúljon.


Èn szoptattam mindegyiknél, de az a fájdalom amit a gyulladás okoz az kegyetlen. Még levegöt is nehezen kaptam, a mellcsontjaim fájtak már. Nekem ekkor ajánlották a gyógyszert, de többszöri gyulladás után sikerült tullennem rajta, de én szoptatni akartam.

megfogadtam ha még egy harmadikat szülök, ott már a korházban kérem a tejapasztó gyógyszert, mert mégegyszer nem fogok ilyen hetekig tartó fájdalmakon túlmenni. Kegyetlen dolog ez. a szülési fájdalom kismiska ehhez képest.

2013. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Ott kezdődik az egész, szülés után 1-2 nappal bedurrannak a mellek, láz, mell feszülés.

Ha nem fejed, a melled , csak rosszabb lesz, és a baád sem adják oda, haza sem engednek, amíg nem jössz rendbe!!!

Szóval vagy beszeded rögtön szülés után, vagy szenvedsz...

2013. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy ellenőrzik hogy beveszed-e. Viszont ha ennyire ellene vagy a gyógyszernek legalább a receptet tartsd meg mert ha begyullad mindenképp ki kell váltani és szedni mert hidd el iszonyatos fájdalommal jár ha begyullad és lehet meg is kell műtteni. de nem biztos hogy ennyire eldurvul a helyzet, az én esetembe se vizes ruha nem kellett se más magától gyulladás nélkül elapad, nekem akkor volt gyulladás mikor beindult a tej. hát eléggé fájdalmas volt az is. de azt írod hogy össze vissza nem szedhetsz gyógyszereket hát az orvos azért csak tudja mit kell felírni.(bocs nem kötekedni akarok)
2013. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a Te döntésed, hogy beveszed vagy nem veszed be a gyógyszert. Megkérdezhetem, hogy miért nem szoptatsz majd? Ha a babába nem juthat a tejed, akkor lehetne azt is, hogy mellszívózol, hogy nehogy begyulladjon. Aztán ha csak akkor használod a mellszívót, amikor érzed, hogy feszíti a tej, akkor lassanként el fog apadni. Szerintem max 3 hónap. Így gyógyszert se kellene beszedned.
2013. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ez nem összevissza gyógyszer. Az orvos írja nem? Nem véletlenül adják. A gyógynövények néha ártalmasabbak.

Nem ellenőrzik, hogy beveszed-e a gyógyszert, lelked rajta. Te döntöd el a te tested. Csak hát hogyha mégis begyullad a melled annak a kezelése húzósabb lesz.

2013. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, tudom hogy begyulladhat a mellem.. Viszont olyanokat olvastam, hogy volt aki hallucinált a Bromocriptintől, volt, aki epilepsziás rohamot kapott, vagy tüdőembóliát és mélyvénás trombózist.

Hát ezek kicsit jobban rettentenek, mint a mellgyulladás..

2013. ápr. 18. 14:53
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

14:49

Mi az hogy nem engedik haza?

A gyereknek semmi baja,haza kell engedniük.

anyuka meg felnőtt,beszámitható,nincs benntartató,ő ha akar,szülés napján is eljöhet.


első voltam

2013. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

a miért nem szedhet: 99%,hogy szed olyan gyógyszert,amitől nem szoptathat.


Kérdező,ami eszembe jutott: bár a babának nem adhatod a tejet,de lefejheted,és megvárhatod mig magától elapad,kevés inger hatására pár hét.

2013. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Én 1 évig szedtem bromot semmi bajom nem volt, sok ismerősöm szedte a legnagyobb gond az egyiknél volt annyi, hogy eleinte émelygett kicsit.
2013. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!