Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Babám 5 és fél hónapos. A...

Tira87 kérdése:

Babám 5 és fél hónapos. A védőnő szerint nem hízik megfelelően ezért tápszert kell neki adnom. A BEBA Sensitiv HA-t ajánlotta. De már 1 hónapja nagyon székrekedéses. A táptól nem lesz még rosszabb? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam a táptól kb 3 naponta kakilt.
2013. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem tápszeres (volt). Sosem volt tőle székrekedésük, sőt gyakran pont a tápszer elfogyasztása után sikerült kakilniuk.

Mennyit hízott a baba? Ha több, mint 400 grammot, akkor ne adj neki tápszert. Nemsokára úgyis elkezded hozzátáplálni.

2013. júl. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem volt mikor a picim nehezen kakilt és a doki javasolta hogy kamillateát itassak vele kaja előtt kb 10-30ml és úgy készítsem el hogy 1decihez egy kocka cukorral jó feketére főzzem ki a teát és be is vált pár napig itattam olyan szépen kakilt tőle hogy észre se vettük mikor csinálta. mert előtte mindig erőlködött olyannyira hogy be is vörösödött a buksija. próbáld ki. nekünk a tescos kamilla tea vált be. a gyógyszertári az nem.
2013. júl. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem hízik 400g-okat. 3130gmal és 49cmvel született.Most 67cm és 6300g.A hozzátáplálást már 5 hónaposan elkezdtük.A tápszer lehet a megoldás?Pedig még tejem is van,mellette szopizunk is.
2013. júl. 6. 06:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell tápszer. A babának 6 hónapos korára kell megduplázni a születési súlyát és az nálatok már megvan. Egyébként a lányom egy ideig anyatejet kapott, utána tápszert és a tápszertől még annyira sem hízott. A környezetmben mindenhol az anyatejes babák a nagyobbak.
2013. júl. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nálatok ilyeneket a védőnő dönt el? Én ezt biztos, hogy a gyerekorvossal beszélném meg és ha szerinte is kell a tápszer, akkor mondja meg ő, hogy a te babádnak milyen kell. Arról nem is beszélva, hogy írja fel receptre.
2013. júl. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Úristen, nehogy adj neki tápszert!!!

Én elküldeném a p*csába az ilyen buta védőnőt!!!

Még nincs 6 hónapos, de már megduplázta a súlyát, tökéletes a súlya.

Tudnia kellene, hogy max. akkor van szükség kiegészítésre, ha stagnál, vagy csökken a súlya. Mit akar ez, hogy elhízott, dundi baba legyen?


Én anno emiatt (is) váltottam háziorvost, a lányom 3000 grammal született, 6 hónaposan 6300 gramm volt, de 4 hónapos kora óta próbált volna rábeszélni a tápszerre, mert szerinte nem hízott eleget a babám (hízott, de nem annyit, amit a könyvek előírnak).

6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, elsősorban mindig is az ösztöneimre hallgattam.

2013. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét. Azt hiszem a "saját fejem után fogok menni", ahogy én jónak látom és nem fogok neki tápszert adni. :-)
2013. júl. 6. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha valamiért mégis adnod kellene, ez a Beba HA Sensitive tápszer kimondottan székrekedéses, emésztési problémás, hasfájós babáknak való.

Ilyen a Milumil Komfort 1 is.

Mindkettő hiánycikk jelenleg.

2015. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, látom jó rég volt... :)
2015. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!