Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Adhatók neki este tápszert?

Adhatók neki este tápszert?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám eddig csak anyatejes volt, de pár napja nagyon keveset eszik és fejni is kevesebbet tudok. A napi lefejt tejet este oda szoktam neki adni pluszban mert annyit igényel és estére alig van tejem és nincs is kedve szenvedni és küzdeni. Adhatok neki este pluszban tápszert, amíg vissza nem áll a tejem? Legalábbis remélem visszaáll. :) és ha megtörtént akkor leállhatok a tápszerrel? Köszönöm!
2013. júl. 24. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, adhatsz neki kiegészítésként tápszert. Viszont akkor benne van a pakliban, hogy a szopit el fogja egy idő után utasítani. Nem törvényszerű, de előfordulhat a cumisüveg miatt, mivel abból könnyebben jön.


Ha mindenképp szoptatni szeretnél, akkor én nem tápszereznék a helyedben.

Miből gondolod, hogy alig van tejed estére? A baba elégedetlenkedik, nem lakik jól? Általában estére mindenkinek kevesebb a teje, viszont laktatóbb, zsírosabb, nem biztos, hogy feltétlen kell pótlás neki.


Viszont készülj fel arra, hogyha nem fogsz már fejni sem, akkor nemhogy több tejed lesz, hanem kevesebb.

Döntsd el, hogy a legjobb nektek, neked.


Ha tápszerrel egészíted ki neki, később el tudod hagyni, ha nem kell már mégsem, nem szokott problémát okozni.

2013. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz neki tápszert adni, akkor lemondhatsz a szopiról. Már így is probléma, hogy este cumisüvegből megeteted. Attól, hogy te kevesebbnek érzed a tejet, még nincs kevesebb, csak beállt a kereslet-kínálat.

Ha szoptatni akarsz még, akkor hajítsd ki a cumisüveget és hagyj fel a pótlással, mert a pici abba fogja hagyni a szopit miatta.

2013. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ekkor javasolta a vèdőnő gyerekorvos a hozzàtàplàlàst...
2013. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én adtam. Reggelre megint bőven elég volt neki, de esténként tápszert kapott. Én is elkezdtem ekkor kóstoltatni, kapott pár kanál almalevet, meg répát is. 1 hónappal később egy étkezés gyümölcs, a többi anyatej, az esti tápszer volt. Tejem nem lett több, hiába fejtem és szoptattam, csak egyre kevesebb.
2013. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!