Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha este 7-kor megcsináltam a...

Ha este 7-kor megcsináltam a tápszert de a babám elég sokat meghagyott, meddig tárolhatom a hűtőben?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 20:02
1 2
 1/12 Kerria ***** válasza:
73%
Én a leghosszabban 5-6 órán át hagytam a hűtőben... és utána melegítve adtam neki. Lehet le leszek emiatt pontozva, de drága a tápszer emiatt nem akartam kidobni csak úgy.
2013. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha már beleivott, én nem tenném el. Olyan volt már, hogy elkészítettem valamiért előre és hűtőbe tettem pár órára.

A kórházban amúgy 24 órára előre szokták elkészíteni, és melegítik az adagokat. De ami marad, a már beleivott adagból azt nem teszik vissza.

2013. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
6 hetes.
2013. jún. 26. 20:17
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
mi ettől lazábbak voltunk, én reggel odaadtam neki
2013. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd hűtőbe és ha felébred akkor felmelegítve odaadhatod neki. Egyszer meg szabad melegíteni, de ha akkor is hagy belőle öntsd ki. Én így csináltam.
2013. jún. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy 12 óráig tárolhatod hűtőben. Mi így csináltuk sokáig, bár nagyobb, kb 1 éves babánál. Soha nem volt gond.
2013. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én igaz elég későn kajáltatom este 9-10között de van mikor meg hagy belőle azt be teszem a hűtőbe és másnap reggel oda adom neki fel melegítve. Nekem a doki is mondta hogy el lehet készíteni előre a tápszert és akkor csak melegíteni kell főleg éjszakára jó ötlet ez :) habár nekem szerencsém van mert éjszaka nem kell fel :) 2,5hónapos a kislányom és már kezdetek óta így csináljuk semmi baja.
2013. jún. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy bekeverve nem lehet hűtőben tárolni, mert azt lehet. Csak ha már beleivott, akkor a maradékot nem jó eltenni. A nyálban lévő baktériumok miatt.
2013. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sosem teszem el, ha beleivott, pont azért, amit az utolsó írt. Ha esetleg nem eszi meg valamiért - visszaalszik, nem éhes - akkor én max 1 órát tárolom hűtőben, mert most pontozzatok csak le, utána fura szagát érzem. Nem szeretem előre elkészíteni, amikor még fel kellett kelni hozzá, akkor is frisset csináltunk. Nem vagyok miss p****, aki szórja a pénzt, de ennyi belefér, ha 1 óránál régebbi, nem kapja meg. Amúgy is hasfájós volt szegény, el akarom kerülni az ilyen dolgokat...

2,5 hónapos kisfiú édesanyja

2013. jún. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nem tudom, milyen tápszert használsz, nekünk az van a dobozra írva, hogy 2 órán belül oda kell adni. Ez most sokaknak biztos nem fog tetszeni, de mostanában elég gyakran előfordul, hogy nem eszi meg az egészet, és én emiatt csökkentettem is az adagját. Hűtőbe nem tettem soha. 5-10 perc múlva meg szoktam még kínálni a maradékkal, általában eszik is belőle, de amit meghagyott, azt kiöntöm. Mindig frisset csinálok, nem készítem el előre. De lehet, hogy én vagyok túl óvatos?
2013. júl. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!