Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Egészen tegnap estig kizárólag...

Egészen tegnap estig kizárólag anyatejet kapott a 3 hetes kislányom, de iszonyú hasfájós így kipróbáltam a tápszert. Váltott már valaki anyatejről tápszerre nagyon sok szenvedéses sírás miatt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a 3 hetes kislányom egyhuzamban 7-8-9 órákat volt fent már odáig fajultak a dolgok... Azt mondta a védőnő is hogy hasfájós és tűrni kell, meg segíteni rajta ahogy tudok... Hár kipróbáltam MINDENT! Tényleg mindent! Colief, Biogaia, espumisan,melegítés, tornáztatás, hintáztatás...stb.stb.stb. A végén már SEMMI nem hatott rá, csak sírt és sírt és órák hosszat fent volt... Akkor tegnap este eljutottam odáig, hogy még etetés előtt elkezdtem lefejni a tejem, (mert úgy gondoltam majd cumisüvegből megkapja este a férjemtől és én alszom legalább egy pár órát mert nagyon kimerült voltam) Na és akkor láttam, hogy alig jön tejen, és ha jön az is hófehér és teljesen híg... Nem volt sárga zsíros egyáltalán, így elkezdtem gondolkodni, hogy lehet, hogy a gyerek állandóan éhes? Mert nem lakik jól? És ez nem is igazából hasfájás????? Mert 2 óránként mellre tettem, kiszívott 70-90 miliket (mérlegünk is van) és még mindig sírt utána... Mondom ennyit egyhuzamban nem fájhat a hasa... Hosszú órákon keresztül. A 3 hetes kislányom egész nap fent volt, már azt hittem megőrülök... Szóval akkor mivel nem is tudtam lefejni tejet, adtam neki tápszert... Csodák csodájára azonnal megnyugodott, és elaludt. Ez volt tegnap este. Aludt vagy 6 órát!!! Majd a következő kelésnél újra tápszert adtam neki, fél órán belül elaludt mindenféle sírás nélkül!!!! Majd most reggel kelés után, szintén tápszert adtam neki, és most sem sírt!!!! És már alszik... Tegnap pedig egész álló nap csak sírt... Szóval létezik hogy "rossz, (híg, túl cukros, nem tápláló)" az anyatejem???? Mert mióta a babám tápszert kap, látszik rajta hogy jól lakik és megnyugszik. Szóval váltott valaki ilyen dolgok miatt tápszerre? Létezik ez a jelenség?

#tápszer #anyatejről
2013. okt. 12. 11:23
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Ja és a kakija is megváltozott, most sűrűbb és lencsés/túrós... Az anyatejemtől kifejezett habos hasmenése volt, hatalmas buborékok formájában távozott belőle a hasmenés ahogy szélcsöveztem....
2013. okt. 14. 16:37
 22/25 anonim ***** válasza:
34%

Korábbi válaszoló vagyok.

Az NEM hasmenés,hanem anyatejes kaki!!!!teljesen normális!!!A tápszertől persze,hogy jobban összeáll a széklet,mert teljesen más mint az anyatej!

És szerintem ne várd,hogy lesz tejed,és ne csodálkozz,hogy alig tudsz fejni,hiszen még be sem állt,de így már nem is fog...

2013. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 xStefix ***** válasza:

Abból, amit leírtál, én arra gyanakszom, hogy túl sok elsőtejet szopizott a babád. A kirobbanó, habos széklet (ha még zöld is) tipikusan erre szokott utalni. A tápszer inkább csak látszatmegoldás lehet ebben az esetben, mert abban ugye kevesebb a laktóz. De hosszabb távon nem kérdés, hogy melyik a jobb.

Mivel már apadni kezdett a tejed, én azt mondanám neked, hogy relatíve gyorsan el kéne döntened, hogy megpróbálsz-e még újra szoptatni vagy sem. Ha igen, akkor minél hamarabb el kéne kezdeni újra szoptatni és esetleg fejni is, a tápszert pedig megpróbálni elhagyni, de legalábbis lecsökkenteni és lehetőleg nem üvegből adni.

Szoptatni pedig úgy kellene megpróbálni, hogy nem szoptatásonként váltod a melled, hanem ritkábban, akár többórás blokkonként. Így a babád biztosan el fog jutni a zsírdús hátsótejig is, amivel jó eséllyel elejét tudnád venni a gázképződésnek.

Ha megpróbálod, szívesen adok hozzá egy részletes leírást is. :)

2013. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Történt változás azóta? (csak azért kérdem,mert a mi esetünk is hasonló mint ahogy leírtad)
2013. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Végül a tápszertől is sírt már... Túl híg volt az anyatejem és a tápszer is, szegénykém kiderült, hogy refluxos, így tápszersűrítőt kell tennem a tápszerébe, és így nem jön neki annyi savas lötty vissza a nyelőcsövébe. Mert az a baja, hogy marja a nyelőcsövét a gyomorsav. :(
2013. nov. 15. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!