Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Egészen tegnap estig kizárólag...

Egészen tegnap estig kizárólag anyatejet kapott a 3 hetes kislányom, de iszonyú hasfájós így kipróbáltam a tápszert. Váltott már valaki anyatejről tápszerre nagyon sok szenvedéses sírás miatt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a 3 hetes kislányom egyhuzamban 7-8-9 órákat volt fent már odáig fajultak a dolgok... Azt mondta a védőnő is hogy hasfájós és tűrni kell, meg segíteni rajta ahogy tudok... Hár kipróbáltam MINDENT! Tényleg mindent! Colief, Biogaia, espumisan,melegítés, tornáztatás, hintáztatás...stb.stb.stb. A végén már SEMMI nem hatott rá, csak sírt és sírt és órák hosszat fent volt... Akkor tegnap este eljutottam odáig, hogy még etetés előtt elkezdtem lefejni a tejem, (mert úgy gondoltam majd cumisüvegből megkapja este a férjemtől és én alszom legalább egy pár órát mert nagyon kimerült voltam) Na és akkor láttam, hogy alig jön tejen, és ha jön az is hófehér és teljesen híg... Nem volt sárga zsíros egyáltalán, így elkezdtem gondolkodni, hogy lehet, hogy a gyerek állandóan éhes? Mert nem lakik jól? És ez nem is igazából hasfájás????? Mert 2 óránként mellre tettem, kiszívott 70-90 miliket (mérlegünk is van) és még mindig sírt utána... Mondom ennyit egyhuzamban nem fájhat a hasa... Hosszú órákon keresztül. A 3 hetes kislányom egész nap fent volt, már azt hittem megőrülök... Szóval akkor mivel nem is tudtam lefejni tejet, adtam neki tápszert... Csodák csodájára azonnal megnyugodott, és elaludt. Ez volt tegnap este. Aludt vagy 6 órát!!! Majd a következő kelésnél újra tápszert adtam neki, fél órán belül elaludt mindenféle sírás nélkül!!!! Majd most reggel kelés után, szintén tápszert adtam neki, és most sem sírt!!!! És már alszik... Tegnap pedig egész álló nap csak sírt... Szóval létezik hogy "rossz, (híg, túl cukros, nem tápláló)" az anyatejem???? Mert mióta a babám tápszert kap, látszik rajta hogy jól lakik és megnyugszik. Szóval váltott valaki ilyen dolgok miatt tápszerre? Létezik ez a jelenség?

#tápszer #anyatejről
2013. okt. 12. 11:23
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
A tápszerből 100 ml-t eszik kb, és attól megnyugszik rögtön.
2013. okt. 12. 15:25
 12/25 anonim ***** válasza:

az a baj,hogy még így se mondanám rá,hogy éhes volt és rossz a tejed...annyira pici még a babád,azért az első 6 hét a "tejbeállós" időszak.Nekem volt,hogy fiam 1,5 óránként a mellemen csüngött az elején...

Tudom,hogy nehéz,baromi nehéz, én 2x végig csináltam.De én lehet vártam volna még mielőtt váltok tápszerre.

Persze ez a te döntésed!Csak később majd ne vádold magad,hogy miért nem szoptattad tovább.(ezt csak azért írom,mert nem egy anyukával találkoztam,akinek a tápszer volt az elején a megoldás,aztán nagyon megbánta!)

2013. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy érdemes lenne beszélni egy szoptatási tanácsadóval.

Az én fiam is hasfájós volt, igaz, ennyire nem durván (megjegyzem, most, 3 hónaposan többet alszik napközben, mint pár hetesen, de nem sírta végig az ébrenléteket). Én a védőnő tanácsára a tej elejéből fejtem szoptatás előtt, hogy kevesebb legyen az előtej, és jobb is lett. Voltak olyan időszakok, amikor gyakorlatilag reggeltől estig szoptattam, aztán elmúlt egy pillanat alatt. Egyszer ő is kapott tápszert, hatalmasat aludt utána, de szerintem ez becsapós dolog. A tápszert lassabban emésztik meg, másképp terheli az emésztőrendszerét.

Milyen gyakran váltasz mellet? Az is segíthet, ha először mindig az üresebbikre teszed, így előbb kapja a hátsó tejet.

2013. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Már ezt is próbáltam, hogy lefejtem az elejét, hogy a zsírosabbat kapja rögtön, és minden etetésnél másik mellre tettem... Semmi változás... Egyszerűen hasfájós, de a tápszertől nem annyira mint a tejtől... Ez van.... :( Ki kell bekkelni a 3-4. hónapig, mire megérik a bélrendszere...
2013. okt. 12. 20:03
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról, hogy ugye állítólag az anyatejből minden átmegy a babának, s tresszhormonok az adrenalin...stb. Na most hogy ne legyek stresszes ha szegénykém egész nap csak sír? Tiszta gyomoridegem van minden nap, és ha ez átmegy a tejben, akkor még feszültebb tőle, és ezt is észrevettem. Egyszerűen nem tudok kikapcsolni. Ja és enni sincs időm, mert ugye egész nap őt babusgatom, tornáztatom és közben mikor egyek? Nincs rá sajnos időm, így van hogy alig eszem egy tányér kaját egész nap, mert szegénykém sír és én vele foglalkozom végig. Így a tejem nem olyan tápláló, és még stresszes is lesz tőle a baba... Hát nem tudom de szerintem ez így nem jó... Csak próbálok józan paraszti ésszel gondolkozni, és mindig az a fontos nekem, hogy a babának jobb legyen. Én most nem számítok... De amúgy lincseljetek meg, nem szeretek szoptatni, mert sajnos mindig azt láttam, hogy szopi után szenved, így amikor adtam neki a cicit már előre féltem, hogy jajj csak most talán nem fog sírni. Ezt ő megérzi... Ördögi KÖR...
2013. okt. 12. 20:07
 16/25 anonim ***** válasza:

Korábbi válaszoló vagyok(aki többször írt)

Magad mondtad el,hogy mi is a baj...:)

Stresszelsz(ez mondjuk érthető),nem eszel(ez nagy baj!!!),gondolom nem is nagyon pihensz és nem is szeretsz már igazán szoptatni....

Ha kaotikusak a napok,azt a pici érzi,nem feltétlen azért sír mert éhes,fája pocija,hanem mert te sem tudsz megnyugodni és magaddal sem foglalkozol!Pedig csak egy feltöltődött anya tud kiegyensúlyozott lenni és ez a későbbiekre is vonatkozik!Igenis számítasz,mert ha magaddal nem foglalkozol akkor annak a baba látja a kárát!

Kényelmesebb és egyszerűbb megoldás a tápszer!Dönthetsz e mellett,csak kérlek ne mondd később senkinek,és ne is írd esetleg itt személyes tapasztalatként,hogy rossz volt a tejed azért nem tudtál szoptatni!

Még egy kérdés?Gyarapszik a pici??Fejlődik??Én is kivoltam 2.fiammal mert volt,hogy 40 ml-ket evett,rengeteget sírt,ahogy már írtam,egyedül azért nem kezdtem el neki tápszert adni,mert hízott szépen.Innen tudtam,hogy nincs nagy baj!

A másik,cumit próbáltatok már neki adni?A pici babáknak még minden gondjukra a megoldás a szopizás.Szóval lehet a cumi segítene....

2013. okt. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet, mi 5 hétig szenvedtünk pótolgatással. Annyi volt a különbség, hogy az én babám kb. semmit nem hízott amíg nem kapott tápszert.. 3 hetes korára még a születési súlyát sem érte el. 3 hetesen a kórházi távozási súlyához képest 20! grammot hízott. Ekkor jött a tápszer, mert a gyerekorvos is mondta, hogy ez így nem mehet tovább. Persze mindenki jött a jó tanácsokkal, hogy nem baj az, majd hízik, meg ez belefér. Szerintem nagyon nem.

Azóta teljesen tápszeres, mert a tejem el is apadt.

2013. okt. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Háát szerintem meg az éhségtől sír!

Miket használsz tejszaporításra??Próbáld meg feltornázni a tejed tudok pár tippet adni!Ha nem segít akkor meg mehet a tápszer....

2013. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
mi is hasonlóan jártunk. nálunk az volt a gond hogy nagyon híg volt a tejem és minden etetésnél sugárban bukta vissza. sajnos a kórházban se fogadta el a tejet így ott írtak fel tápszert hát mikor azt adtam Milumil volt annál is bukott azt szóltam a dokinak irt fel jóval sűrűbbet hát megváltás volt. éjszakákat átalussza 6hónapos lesz 19-én.
2013. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Mivel eltelt pár nap így jobban tudom írni a tapasztalatom. Így is van hasfájás, de nem annyi és nem olyan brutális, éjszaka pedig 5-6 órákat alszik!!! Nyugodtabb sokkal. Csak tápszert adtam neki/adok neki, hogy lássam milyen az, ha nem kap a tejemből... De szerintem apad a tejem, mert más akkor este sem tudtam neki adni csak 2 ciciből 20 milit, tegnap összesen 140 milit tudtam lefejni, ma meg még nem is fejtem és nincs is bedurranva a mellem...
2013. okt. 14. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!