Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Unokámat aki 20 hónapos olyan...

Unokámat aki 20 hónapos olyan tápszerrel eteti az édesanyja ami 4 hónaposoknak való. Ezzel nincs is probléma, de sajnos le van maradva a fejlődésben. Van nektek ilyen gondotok?

Figyelt kérdés
A gyermekorvos szerint 8 hónapos szinten van. Szerencsétlent tömnék a kajával, de tiltakozik és csak kevés falatot tudnak bele tukmálni. És ami még nem tetszik nekem. Hogy állandóan a szörpit itatják vele. Vizet soha sem. Ha ezt szóvá teszem akkor teljesen el utasítanak, lehurrognak, mintha rosszat akarnék a babának. Van nektek ilyen gondotok?

2013. okt. 29. 00:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit eszik még a tápszeren kívül, mert azzal semi baj nincs.

Milyen kivizsgálásokon voltak?

2013. okt. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy valamilyen táplálék felszívódási baja van. Nem feltétlenül a kevés kajától kicsi, esetleg kéne egy gasztroenterológussal beszélni. A szörpiről meg annyit, hogy kirohasztja a még ki sem bújt fogait is. Nem szép látvány ám a fekete fogú/foghíjas kisgyerek.
2013. okt. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az édes szörp elveszi az étvágyat azaz telítődik a kicsi. Nem csoda ha nem tud rendesen enni. A tápszerekhez nem értek,mivel a tiédhez hasonló korú gyerekeimnél frissen főtt ételeket ettek (az ételhez való rászoktatás címen: salátát,burgonyát,répát és amit még javasoltak)és ha tehettem akkor ugyanolyan friss gyümölcsöt passzíroztam vagy vettem bébiital címen.Nagyon jó lenne ha megtanulna rágni és használná a fogait. A 8 hónapos szintbe mi fér bele? Mennyit mozog? Tud lépegetni vagy esetleg jár valamicskét? A tárgyakat felismeri esetleg babanyelven megnevezi? Vannak gyermekek akikről azt gondoljuk le vannak maradva,de a későbbiek folyamán utolérik társaikat.
2013. okt. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
nekem a babám betöltötte a 7 hónapot,a védő egyből mondta,h tápszer váltás. Nem hinném,h olyan tápláló már neki az a faj a tápszer.
2013. okt. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
nekem a babám betöltötte a 7 hónapot,a védő egyből mondta,h tápszer váltás. Nem hinném,h olyan tápláló már neki az a fajta tápszer.
2013. okt. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Itt semmi gond a tapszerrel, itt massal van a problema. Mar 20 honaposan felesleges tapszerrel tomni. Nem taplalo szamara. A rendes eteleket kene vele normalisan megetetni es nem lottyokkel tomni, igaza van annak aki elottem irta h elveszi az etvagyat. Ha meg ennyire nem fogja meg semmi ott mas problemak is vannak.
2013. okt. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

Kapjon tápszer helyett rendes tejet.

másfél éves a lányom, azt se tudja mi az a szörp! fél évesen kezdte a rendes házi tejet inni forralva és hígítva. ezzel egyidőben folyamatosan szoktattam a főtt ételekhez, és inkább vizet iszik mint teát vagy üdítőt.

2013. okt. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos gyermek, 8 hós szinten, az egy év lemaradás, iszonyú sok! Itt már komoly szakemberi segítség kell a fejlődés beindításához! A táplálás csak egy része a dolognak.

Gyerekorvos, védőnő mért nem áll a sarkára???

2013. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7 es vagyok, miért kellett lepontozni???
2013. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök és nagyon igazatok van.

Itt csak az a baj, hogy a szülők nem hitték el nekem a nagyinak, hogy nem szabad erőltetni. Hagyják, hogy éhezzen meg. A védőnővel sem értettek egyet, most új gyerekorvost kerestek. Hál istennek ő meg mondta kerek-perec amit én rég meg mertem mondani. Rendszeres étkezés, semmi szörpi, csak tej, víz. Ha nem óhajt enni, akkor ki kell várni, hogy kívánja az ételt.

2013. okt. 29. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!