Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit és mennyit iszik tápszeres...

Mit és mennyit iszik tápszeres 8 hónaposod a tápszeren kívül?

Figyelt kérdés
8 hónapos kizárólag tápszeres babám napi öt étkezéséből kettőt kiváltottunk (főzelék, tejpép).5-6 dl tápszert iszik egy nap, de vizet soha, semmilyen formában nem fogadja el. Hogyan lehetne rávenni, vagy ez nem olyan nagy baj? Nem szeretném cukros teára vagy gyümölcslére szokltatni. Vagy hagyjam rá? Pisis pelus van bőven, de a harmadik étkezést így nem merem kiváltani, mert attól tartok nem fog elég folyadékot inni.
2013. nov. 7. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj adni neki teát, cukor nélkül. Vagy vegyél cukormentes gyümölcslevet, ezt hígíthatod is neki vízzel.
2013. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én babám sem issza meg a vizet :) Van Hippes bio gyümölcs tea filteres ,nincs benne cukor! És nemis teszek bele neki semmit! Kostoltam sok különbség nincs víz és e között a tea között ,de valamiért babámnak nagy különbség van ,mert ebből olyan 100 ml-t megiszik egy nap vízből meg csak kb 10 mlert ivott!Probáld ki :)
2013. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ezek már mind megvoltak, kínáltam vörösteával (az picit édes magában is), kiköpte, gyümölcsteával, uaz. A gyümölcslét megitta,de az savas is meg cukros is (natur gy.lé is), higítva már nem kellett neki. Arra lennék kiváncsi, h járt e már vki így, és mikor "döntött úgy" a baba h iszik?
2013. nov. 7. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom 11 hónapos múlt, és 2-3 hete kezdett el látható mennyiségű vizet inni. Addig csak néha-néha belekortyolt. Na még most sem iszik sokat, de napról-napra többet.

Próbálkoztam én eddig is mindenfélével (többféle tea, ilyen-olyan gyümölcslé), de semmi nem jött be neki.

Nekem mindenki azt mondta, hogyha szomjas lesz, akkor inni fog. Úgyhogy nyugi, egyszer biztosan rákap a te babád is a folyadékra. Kínálgasd gyakran, aztán egyszer hátha meggondolja magát.

2013. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy az én babám is tápszeres.

2013. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kislányom is tápszeres, 10 hónapos, de most is csak kortyolgat egy-kettőt a vízből. Próbáltam mást is de az sem kellett. Védőnővel konzultáltam, azt mondta, ha megvan napi minimum 500 ml tápszer, akkor nincs gond, mert az víz. Plusz a főzelékben is van víz és a gyümölcsökben is van. Én csak vízzel kínálgatom, egyszer majdcsak rákap... :) Szóval ne aggódj!! Nem szomjazik :)
2013. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam a Hipp-es bio almalevet issza meg, ami teával van ízesítve. Nincs hozzáadott cukor benne. Ő sem itta meg a vizet. Kizárólag ezt issza meg, néha simán adom neki, de legtöbbször vízzel higítva. 1 nap olyan 100-200 ml között iszik meg belőle, attól függően, mennyire szomjas. Én a nem tápszeres étkezések után (nálunk is 2 van kiváltva) mindig adok neki inni, meg napközben is megkínálom, aztán vagy iszik, vagy nem :)
2013. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!