Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tejpéppel kapcsolatos kérdés....

Tejpéppel kapcsolatos kérdés. Vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hós múlt, kb.két hete tápszert is kap az anyatej mellett. A védőnő és a gyerekorvos is azt javasolta hogy az esti tápszeres kiegészítés helyett tejpépet kapjon, fel is írtak Sinlacot.

Úgy gondoltam, hogy mivel a fürdés utáni szopiba sokszor bealszik már, fürdés előtt 1 órával adnám neki a tejpépet. Jó az úgy szerintetek?

(most még csak kóstolgatja délelőttönként a pépet, ismerkedünk a kanalazással, de pár kanálnyi már lecsúszik :) olyan 50-60 ml-t kéne hogy megegyen)


A másik kérdésem, hogy ezeket az ízesített, banános meg málnás meg nemtudommilyen pépeket próbáltátok? Szeretik a babák? Ki milyet ad(ott)? Már hozzátáplált babának, vagy esetleg előtte is?


Köszi a válaszokat :)



2014. máj. 22. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én közvetlenül fürdés előtt adom neki a pépet, mert egyrészt úgy néz ki utána, mint a kisdisznó, másrész a fürdéssel induló esti rituálé is felölel majdnem egy órát, mire szopihoz jut a helyzet.


Az ízesített pépekkel szerintem még nyugodtan várj, tele vannak cukorral, és különben is jobb, ha natúr ízekkel ismerkedik előbb. Ráérsz később elrontani. :) Amúgy persze, hogy szeretik (eddig csak vaníliásat adtam 1x-1x), mert édes. Hozzátáplálás előtt meg végképp nem ajánlom.

2014. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miután a fiam kb. 6 hónapos korától nem fogadta el a tápszert, tej meg nem volt elég, így kénytelen voltam pépet adni. Sokáig a Milumil vaníliás HA pépet kapta, aztán jött a mülleres első grízpép (úgy láttam, hogy mostanában nem kapható). Aztán egyszer besokallt az egyhangú vaníliástól, így vennem kellett ízesítetteket. Kizárólag müllereseket veszek, mert azok tápszer alapúak és nem agyoncukrozottak. Pedig ugyanaz a márka, mint bármely más boltban, és mégis.

Mindig fürdés után kapja, neki ez a vacsora, utána már nem kap mást. Egy ideje éjszakai pépet kap, mert mindig felkelt.

2014. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is a natur pépek mellett teszem le a voksomat, de ha kaptok sinlac receptet, az is szuper. Kb 5 hós korától gabonapelyhet vettem babámnak (eleinte köles- v rizspelyhet, később 4 v hétgabonás pelyhet), és ezt tápszerrel készítettem el (már egy éves, így a tápszer helyett joghurttal kapja). Ezt lehet gyümölcspürével ízesíteni (müllerben van jó áron 100% gyümölcspüré), később reszelt almával, banánnal, házi lekvárral. Ez így elég változatos, és sztem jobb mint az ízesített tejpépek (meg olcsóbb is)
2014. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos válaszaitokat :)
2014. máj. 24. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!